خانه دکوراسیون نکات جذاب تزیین دیوار پشت کاناپه

نکات جذاب تزیین دیوار پشت کاناپه

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دکور و دیزاینی که بالای مبل اصلی اتاق پذیرایی یا نشیمن منزل شما قرار دارد، تاثیر زیادی در دکوراسیون داخلی خانه شما دارد.
تزیین دیوار پشت کاناپه

یکی از مهم‌ترین دیوارهای خانه که تزیین آن بر طراحی فضا بسیار تاثیرگذار خواهد بود، دیوار پشت کاناپه است. زیرا این دیوار بسیار در معرض دید بوده و تزیین آن می‌تواند سلیقه شخصی و سبک دکوراسیون داخلی خانه شما را به نمایش بگذارد و حتی به یک نقطه کانونی در طراحی داخلی تبدیل شود. اگر می‌خواهید، دیوار پشت کاناپه خود را به زیبایی طراحی کنید با مجله دلتا همراه باشید.

تخته چوبی و تابلو

یکی از ایده‌های جذاب و در عین حال کاربردی برای نصب تابلو روی دیوار پشت کاناپه ، استفاده از تخته چوبی است. یک تخته چوبی با مساحتی، بیشتر از مجموع مساحت تابلوهایتان را انتخاب کنید و به رنگ دلخواه دربیاورید. سپس با کمک میخ آن را به دیوار بکوبید و به راحتی هر تعداد تابلو که دل‌تان می‌خواهد بر روی آن نصب کنید، این‌گونه با زدن تنها چهار میخ به دیوار می‌توانید، هر تعداد تابلو که می‌خواهید را روی دیوار داشته باشید.

نصب آینه و شلف

یکی از مکان‌های مناسب برای نصب تابلو یا آینه روی دیوار، پشت بزرگ‌ترین مبل خانه است. مخصوصا اگر آن مبل در وسط دیوار جای داشته باشد. نصب آینه بر روی دیوار پذیرایی یا اتاق نشیمن به بزرگ‌تر دیده‌شدن خانه شما کمک می‌کند و به چیدمان شما عمق می‌دهد. شما می‌توانید آینه‌ای را انتخاب کنید که مناسب سبک چیدمان و وسایل شما باشد.

شلف دیواری

یکی از ایده‌های مناسب و هوشمندانه در دکوراسیون داخلی استفاده از شلف‌هاست. با نصب تنها یک شلف بر روی دیوار می‌توانید، دکوری متغیر داشته باشید. یک روز مجموعه‌ای از تابلوهای مورد علاقه‌تان با تم طبیعت، روز دیگر تابلوهای عکس کودک‌تان به مناسب زادروز تولدش را روی آن قرار دهید. با داشتن یک شلف پشت کاناپه، می‌توانید بی‌نهایت ایده برای دکوراسیون داشته باشید و به راحتی آن را عملی کنید.

تزیین دیوار پشت کاناپه

ساعت دیواری

یکی از مکان‌های مناسب برای نصب ساعت دیواری، دیوار خالی پشت کاناپه است. اگر چنین فضایی در خانه دارید، می‌توانید از ساعت‌هایی استفاده کنید که هم بزرگ هستند و هم طرح‌های مدرن و امروزی دارند. مانند ساعت‌هایی که در رنگ آمیزی آن‌ها از رنگ‌های گرم و زنده و شاد استفاده شده یا طرحی هندسی و رنگارنگ دارند.

کتابخانه

می‌توانید برای استفاده بهینه از فضا و البته زیباتر کردن دکوراسیون خانه از دیوار پشت کاناپه برای نصب کتابخانه استفاده کنید. این ایده مخصوص خانه‌هایی است که دیوار بلند دارند، یا مخصوص دیواری که خالی است و تنها یک کاناپه یا نیمکت کوتاه جلوی آن قرار دارد. حتی با ترکیب چیدمان کتاب و اشیای دکوری می توانید، کتابخانه و دکور را همزمان و یک‌جا داشته باشید.

زیبایی در سادگی است

اگر به چیدمان‌های شلوغ علاقه‌ای ندارید یا تمایل دارید تنها یک میخ به دیوار بکوبید، چه ایده‌ای بهتر از نصب تابلوی نقاشی مورد علاقه‌تان بر روی دیوار پشت کاناپه است. بهتر است رنگ زمینه نقاشی یا اگر قاب دارد، حداقل قاب آن، با رنگ دیوار در تضاد باشد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال ایده‌های جذاب برای دکوراسیون داخلی نشیمن خود هستید، به مطلب نکاتی در مورد چیدمان صحیح مبلمان سر بزنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

نکاتی برای انتخاب تابلو در دکوراسیون

تابلو هر چه بزرگ‌تر باشد بهتر است. انتخاب تابلوهای کوچک جزو اشتباهات رایج به حساب می‌آید. …