خانه دکوراسیون فرودگاه چین، با معماری شبیه به دانه برف

فرودگاه چین، با معماری شبیه به دانه برف

۶
27
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پیش‎بینی می‌شود تا ۲۰۳۰ میلادی حدود ۴۳ میلیون مسافر سالانه از این فرودگاه استفاده کنند و سالانه ۳۲۰ هزار پرواز خروجی خواهد داشت.
فرودگاه

فرودگاه، زیاد دیده‎اید، اما فرودگاهی که شبیه به دانه برف طراحی و ساخته شده باشد، می‎تواند هوس رفتن به کشور چین را در دل‎مان قرار دهد. کشور چین در ساختن معماری های جالب توجه و مدرن، معروف است و ساختمان‎های عجیبی در خود جای داده است.

این بار شرکت معماری MAD طرحی برای فرودگاه بین المللی Harbin Taiping در استان هیلونگجیانگ چین ارائه کرده که Harbian AirportT 3 نام گرفته و شبیه یک دانه برف عظیم است.

این فرودگاه برای ساخته شدن در یکی از استان‌های چین که آب وهوای بسیار سردی دارد، طراحی شده است. فرودگاهی شبیه دانه برف که داخل آن نیز باغ‌هایی مسقف وجود دارد.

فرودگاه

 ترمینال این فرودگاه بسیار بزرگ و مساحت آن حدود ۹۱۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع خواهد بود. این طرح شامل ترمینال‌های زمینی، هتل، مغازه‌های خرده‎فروشی و پارکینگ است. پیش‎بینی می‌شود تا ۲۰۳۰ میلادی حدود ۴۳ میلیون مسافر سالانه از این فرودگاه استفاده کنند و سالانه ۳۲۰ هزار پرواز خروجی داشته باشد.

بنا به اعلام شرکت سازنده؛ طراحی آن به شکل دانه برف و با ۵ راهرو خروجی است که مدت زمان رسیدن مسافران به گیت‌های پرواز را کاهش می‎دهد و هم‎زمان از ترافیک می‌کاهد و در کل به کارآمدی فرودگاه می‌افزاید.

فرودگاه

این طرح تاحدودی شبیه ساختمان پایانه‌های جدید فرودگاه پکن است که شرکت طراحی زا‌ها حدید آن را طراحی کرد؛ اما طراحی آن به شکل دانه برف با توجه به آب‎وهوای هاربین انجام شده که در زمستان‌ها بسیار سرد و برفی است.

در این فرودگاه، باغ‌های مسقفی نیز ساخته می‌شود که سطوح مختلف آن را به‎هم متصل می‌کند. از سوی دیگر، یک مرکز حمل‎ونقل را  به قطار‌های سریع‎السیر، خطوط مترو، اتوبوس‌های فرودگاه و شهر هاربین متصل  می‎کند.

منبع: مهر

 • دکوراسیون اتاق خواب بدون کمد

  چیدمان اتاق خواب بدون کمد!

  کمد یکی از الزامی‌ترین وسایل هر خانه‌ای محسوب می‌شود، اما هستند آپارتمان‌های کوچک امروزی ک…
 • چیدمان کوسن

  چیدمان کوسن برای مبل نشیمن

  انتخاب مدل کوسن برای مبل همیشه یکی از جذاب ترین بخش های تزیینات داخلی است چرا که طرح ها بس…
 • انتخاب پرده مناسب آشپزخانه

  پرده مناسب آشپزخانه

  برای انتخاب پرده در هر فضای خانه گزینه‌های زیادی وجود دارد و بر اساس سلیقه، خلاقیت و علاقه…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

چیدمان اتاق خواب بدون کمد!

کمد یکی از الزامی‌ترین وسایل هر خانه‌ای محسوب می‌شود، اما هستند آپارتمان‌های کوچک امروزی ک…