حیاط خلوت ؛ شادابی فراموش شده خانه های ایرانی

۸
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر می‎خواهید از داشتن حیاط خلوت بهره‎مند شوید، حتما این گزارش را تا انتها مطالعه کنید.
حیاط خلوت

با کم شدن متراژ خانه‎ها اغلب مردم از داشتن حیات خلوت محروم هستند. حیاط خلوتی که در گذشته محلی برای دورهم نشینی‎های شبانه‎ی خانواده‎ها محسوب می‎شد.

اما اگر هنوز هم در خانه یا آپارتمان‎تان جای کوچکی دارید که بتوان از آن به عنوان محیطی سبز استفاده کرد، همین الان دست به کار شوید.

مثلا می‎توانید در بالکن یا هر محیط کوچکی که دارید گل‎کاری کنید و فضای بی روح آن را به باغچه‎ای سرسبز تبدیل کنید. همچنین می‎توانید با نصب یک آبنما یا یک فواره‎ی کوچک، محیط آرامی را برای خود و خانواده‎تان درست کنید. اما آیا از نکات مهم ساخت حیاط خلوت، باخبر هستید؟

حیاط خلوت

به گزارش مجله دلتا اگر فضای حیاط خانه‎تان بزرگ است و قصد ساختن حیاط خلوتی دنج و زیبا را دارید باید به نکات مهمی که در ساخت و اجرای این پروژه‎ها اهمیت دارد، دقت کنید.

  1. برای استفاده‎ی بهینه از محیط می‌توانید میزها و صندلی‌های رنگی و کوچک تهیه کنید.
  2. از چراغ‎های خاص و زیبا برای نورپردازی محیط مورد نظر خود استفاده کنید. نورپردازی‎های خلاقانه زیبایی محیط را چند برابر می‎کنند.
  3. از انواع آبنماها برای تزیین حیاط خود استفاده کنید. صدای شرشر آب، کنار ظاهر زیبای آبنما زیبایی کم نظیری برای حیاط خلوت فراهم خواهد کرد.
  4. از شلوغ کردن حیاط خلوت منزل خود خودداری کنید. فراموش نکنید که این فضا جایی برای آرامش و سپری کردن اوقات خوش زندگی است؛ بنابراین از تبدیل این محیط به گالری لوازم و وسایل دکوری بپرهیزید.
  5. فضای خود را به چند بخش تقسیم کنید و با استفاده‎ی درست از مبلمان، مساحت حیاط خلوت خود را بیشتر کنید.
  6. به مقیاس و اندازه‎ی فضای خود دقت کنید تا معماری و شیوه دکوراسیونی که در نظر گرفته‎اید به درستی اعمال شود.
  7. استفاده از مواد و متریال یک‎دست نیز یکی از موارد مهمی است که در ساخت و دکوراسیون حیاط خلوت بسیار حائز اهمیت است. بعنوان مثال می‎توانید از چوب در طراحی کلی حیاط خود استفاده کنید.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون، از  مجله دلتا دیدن کنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

میز جلومبلی را شیک و مدرن کنید +ویدیو

آیا می‌دانستید با یک وسیله تزیینی می‌توانید میز جلومبلی را تزیین کنید؟ در این ویدیو از مجل…