تاثیرات بی‌نظیر بوسه بر روابط زناشویی

۱۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بوسیدن هنر است و نشان دهنده یک نوع بیان فردی و کاملا شخصی از عشق و محبت است.
تاثیرات بوسه در رابطه زناشویی

مــا افکار خود را با یک لبخند انتقال می‌دهیم، عشق را در کلمـات می‌گنجانیم و علایق خود را با بوسه ابراز می‌کنیم. در یک بوسه مطالب عمیقی وجود دارد که بیان آن‌ها فرای لغات و کلمات است. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان تاثیرات بوسه در رابطه زناشویی می‌پردازیم.

تاثیرات بوسه در رابطه زناشویی

بوسه زمانی ایجاد می‌شود که زوجین برای اولین بار به هم نزدیک می‌شوند، پس کاملا طبیعی است که دو طرف کمی مضطرب شده و عصبی شوند.

از بین بردن استرس

یک بوسه عاشقانه، بهترین روش برای ریلکس شدن و از بین بردن استرس محسوب می‌شود. زمان بوسیدن، تقریبا دهان حالت لبخند زدن را به خود می‌گیرد و از آنجایی که احساسات و حرکات بدنی انسان با هم ارتباط نزدیکی دارند، تقریبا غیر ممکن است که یک نفر هم لبخند بزند و هم استرس داشته باشد. در عین حال باید به این نکته هم توجه داشت که تنفس در زمان بوسیدن عمیق‌تر می‌شود، عضلات چشم شل شده و در راحت‌ترین حالت خود قرار می‌گیرند. این امر بهترین تکنیک برای قطع ارتباط با دنیای پر هیاهوی بیرونی و ریلکس شدن است.

تاثیرات بوسه در رابطه زناشویی

کاهش وزن از تاثیرات بوسه در رابطه زناشویی

چه مدت می‌توانید این کار را انجام دهید؟ برای اینکه تنها نیم کیلو وزن کم کنید باید ۳۰۰۰ کالری بسوزانید، یعنی چیزی در حدود ۳۰۰۰۰دقیقه یا همان ۵۰۰ ساعت. یک بوسه عمیق و طولانی به شدت متابولیسم بدن را افزایش می دهد و سبب می شود تا مواد قندی با سرعت بیشتری در بدن سوزانده شوند. میزان کالری مصرفی، به شدت بوسه بستگی دارد، اما به‌طور متوسط می‌توان گفت که در هر ۱۰ دقیقه ۱۰ کالری مصرف می‌شود. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب دلیل خیانت مردان متاهل چیست؟ سر بزنید.

تاخیر در فرایند پیری

این مورد یکی از مهم‌ترین مزایای بوسیدن به‌شمار می‌رود. بوسیدن به شما کمک می‌کند تا قدرت ماهیچه‌های فک و چانه همچنان حفظ شود، به همین دلیل میزان ایجاد چین و چروک در آن‌ها پایین کاهش پیدا می‌کند.

ایجاد و افزایش تناسب اندام از تاثیرات بوسه در رابطه زناشویی

در حین بوسیدن، قلب تندتر می‌تپد و ضربان آن افزایش پیدا می‌کند، در این زمان آدرنالین بیشتری آزاد شده و خون با سرعت بیشتری به تمام نقاط بدن پمپاژ می‌شود. می‌توان اظهار داشت که بوسیدن از جمله بهترین تمرین‌های قلبی-عروقی است.

تاثیرات بوسه در رابطه زناشویی

تکلیفتان را با طرف مقابل روشن می‌کند

روانشناسان معتقد هستند که اولین بوسه این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که ببینید آیا با طرف مقابل همخوانی دارید یا نه. به‌نظر می‌رسد که بو تاثیر به یاد ماندنی در ضمیرناخودآگاه انسان‌ها بر جای می‌گذارد، بنابراین با تجربه اولین بوسه می‌توانید تشخیص دهید که فریون شما با شخص مقابل هماهنگی دارد یا خیر و اگر اینچنین نبود در همان آغاز می‌توانید ارتباط خود را با او خاتمه بخشید. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب این کارها دل مردان را آب می‌کند! سر بزنید.

افزایش اعتماد به نفس از تاثیرات بوسه در رابطه زناشویی

به هر حال یک بوسه عاشقانه می تواند حس خوبی را در شما ایجاد کند. به‌صورت تئوری می‌توان این موضوع را اینگونه توضیح داد که در زمان بوسیدن، خوشحال هستید و وقتی خوشحال باشید احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا خواهید کرد و این امر سبب افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس شما می‌شود.

افزایش اعتماد به نفس از تاثیرات بوسه در رابطه زناشویی

پیشنهاد مطالعه: مطلب هیچ زنی این مردان را دوست ندارد! را بخوانید.

۱۱ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۲۶ آذر ۱۴۰۱ در ۱۲:۱۵ ب٫ظ

  عابی

  پاسخ

 2. ناشناس

  ۷ آذر ۱۴۰۱ در ۱۲:۲۰ ب٫ظ

 3. ناشناس

  ۶ آذر ۱۴۰۱ در ۱۱:۰۲ ق٫ظ

 4. ناشناس

  ۶ آذر ۱۴۰۱ در ۱۱:۰۲ ق٫ظ

 5. ناشناس

  ۲۷ آبان ۱۴۰۱ در ۶:۵۷ ب٫ظ

 6. ناشناس

  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ در ۴:۱۱ ب٫ظ

  عالی

  پاسخ

  • الهام الهامی

   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ در ۹:۰۲ ق٫ظ

   سپاس از همراهی شما دوست عزیز🌹🌹

   پاسخ

 7. ناشناس

  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ در ۲:۳۹ ق٫ظ

 8. ناشناس

  ۲۶ آبان ۱۴۰۱ در ۱:۱۰ ق٫ظ

 9. ناشناس

  ۲۵ آبان ۱۴۰۱ در ۱۱:۵۷ ب٫ظ

 10. ناشناس

  ۲۵ آبان ۱۴۰۱ در ۵:۲۶ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

تقویت حافظه با ۶ راهکار ساده

تقویت حافظه دغدغه این روزهای اکثر مردم شده است که برخلاف تصور عامه مردم نه‌تنها ارثی نیست؛…