۳ نکته مهم درباره کانتر آشپزخانه جزیره ای مدرن

۰
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کانتر آشپزخانه جزیره ای مزایای بسیاری دارد مثلا برای شما این امکان را فراهم می کند تا بتوانید به جای میز ناهارخوری از آن استفاده کنید.
کانتر آشپزخانه جزیره ای

وقتی که از آشپزخانه مدرن صحبت می‎کنیم اولین تصویری که در ذهن‎مان منعکس می‎شود کانتر آشپزخانه جزیره ای است. در این نوع از آشپزخانه های مدرن استفاده کلیشه‎ای از کابینت‎ها فراموش شده و به جای آن از تفکیک فضای درون محیطی با استفاده از کانترهای مختلف استفاده می‎شود.

نوع جنس و محاسن کانتر آشپزخانه جزیره ای

جنس موادی که برای ساخت کانتر  آشپزخانه جزیره‎ای استفاده می‎شود غالبا از سه نوع مواد با نام های کورین، کوارتز و یا مصنوعات چوب است. کورین و کوارتز متریال هایی شبیه سنگ هستند که به آنها سنگ مصنوعی نیز می‎گویند.

از محاسن این دو نمونه می‎توان به قابلیت فرم پذیری و پولیش خور بودن آنها که سبب می‎شود بعد از پایان کار بدون درز باشند اشاره کرد. اما در برخی از موارد نیز همانند جنس و مواد سایر کابینت ها از چوب های  ام دی اف  برای تهیه این کانترها استفاده می‎شود.

کانتر آشپزخانه جزیره ای کاربرد های مختلفی دارند، اگر به عکس زیر توجه کنید می‎بینید که از این فضا برای نصب سینک ظرفشویی استفاده شده است. همچنین در قسمت پایین این کانتر با ایجاد محفظه هایی در بسته، می‎توان برای نگهداری وسیله ها استفاده کرد.

کانتر کابینت

کانتر آشپزخانه به جای میز ناهار خوری

استفاده از کانتر آشپزخانه جزیره ای به جای میز ناهارخوری یکی دیگر از کاربرد های مهم آن است. در این شرایط به خصوص برای افرادی که آشپزخانه‎ی کوچک دارند دیگر نیاز به خرید میز اضافی نیست؛ بلکه به راحتی با استفاده از سطح کانتر می‎توانند نیازهای خود را مرتفع کنند.

کابینت

ایجاد فضای مفید

همان‎گونه که دربالا اشاره شد،این کانترها برای ایجاد فضای مفید و مثبت در آشپزخانه های مدرن بسیار موثر هستند. همان‎طور که در تصویر زیر می‎بینید این شیوه به شما کمک می‎کند تا صاحب کابینت ها و کشوهای زیادی شوید و علاوه بر کابینت های اصلی که دارید جای بیشتری برای گذاشتن وسیله های‎تان پیدا کنید. اما توجه داشته باشید که انتخاب رنگ و ایجاد هماهنگی بین تمام وسیله ها و اشیا موجود در این بخش از خانه اهمیت بسیاری دارد.

کابینت آشپزخانه

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری  و دکوراسیون به مجله دلتا مراجعه کنید.
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

میز جلومبلی را شیک و مدرن کنید +ویدیو

آیا می‌دانستید با یک وسیله تزیینی می‌توانید میز جلومبلی را تزیین کنید؟ در این ویدیو از مجل…