چطور با مواد دور ریختنی آباژور بسازیم؟

۷
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که با کمترین هزینه می‌توانید یک آباژور بسازید؟ تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.
چطور یک آباژور بسازیم

آباژورها جزو وسایل و اکسسوری‌هایی در منزل هستند که نورپردازی خانه شما را تکمیل می‌کنند. برخی افراد با وجود علاقه‌ای که به آباژور دارند به دلیل هزینه نسبتا بالای خرید آن، از خریدن منصرف می‌شوند. در این مطلب از مجله دلتا با هم یاد می‌گیریم چطور یک آباژور بسازیم؟

چطور یک آباژور بسازیم؟

ابتدا به این فکر کنید که چه آباژوری را می‌خواهید؟ همچنین از این آباژور در کدام بخش خانه قرار است استفاده کنید؟ پاسخ به این سوال‌ها به شما کمک می‌کند که تصویر بهتری از چیزی که می‌خواهید، در ذهن خود بسازید. چرا که دانستن آن‌ها در شکل و فرم آباژور بسیار تاثیرگذار است.

ساخت آباژور با کمک بطری رنگی

انواع بطری‌های ساده یا رنگی در دسترس همه افراد قرار دارند. بنابراین شما به سادگی می‌توانید از آن‌ها برای ساخت این آباژور استفاده کنید.

چطور یک آباژور بسازیم

وسایل لازم

  • بطری یا شیشه خالی
  • سیم برق
  • لامپ
  • سرپیچ کوچک
  • اسپری رنگ
  • چسب چوب
  • اکلیل

مرحله اول

شیشه‌ها را به خوبی بشویید و سپس آن‌ها را خشک کنید. در ادامه با استفاده از اسپری رنگ، شیشه را رنگ کنید. به این نکته توجه کنید که تنها یک لایه نازک رنگ کافی است. اگر رنگ نداشتید به‌جای آن می‌توانید از اکلیل هم استفاده کنید. برای این کار ابتدا شیشه را به چسب چوب آغشته کنید و سپس اکلیل‌ها را بر روی آن بپاشید. برای زیباتر شدن می‌توانید از برچسب‌های فانتزی مانند ماه و ستاره استفاده کنید. بعد از اتمام اکلیل پاشی برچسب‌ها را از روی شیشه جدا کنید.

چطور یک آباژور بسازیم

مرحله دوم

در این مرحله لامپ را بر روی شیشه قرار دهید. کافی است یک سرپیچ و لامپ کوچک را بر روی درب شیشه قرار داده و محکم کنید. در ادامه با ساختن چند آباژور به کمک شیشه و قرار دادن آن‌ها در کنار هم، چیدمانی از نور و زیبایی بر روی میز خواهید داشت.

اگر به این آموزش‌ها علاقه دارید به مطلب چگونه از بطری‌ پلاستیکی گلدان‌ بسازیم؟ سر بزنید.

مرحله دوم

ساخت آباژور به وسیله نخ کاموا

ساخت یک آباژور با نخ کاموا بسیار ساده است و جذابیت زیادی به فضای منزل شما می‌بخشد.

ساخت آباژور به وسیله نخ کاموا

مواد لازم

  • نخ کاموا
  • یک بادکنک
  • چسب چوب

مرحله اول

ابتدا بادکنک را به میزان و اندازه دلخواه باد کنید. سپس آن را به چسب چوب آغشته کنید. نخ‌های کاموا را به‌صورت نامنظم بر روی بادکنک آغشته به چسب چوب بچسبانید. تمام سطح بادکنک را با این نخ‌ها بپوشانید، به‌طوری که هیچ بخشی از بادکنک دیده نشود.

مرحله اول

مرحله دوم

بعد از اینکه کارتان تمام شد، بادکنک را بترکانید و اضافه‌های آن را با استفاده از قیچی جدا کنید. شما می‌بینید که یک گوی تو خالی از جنس کاموا دارید. می‌توانید این آباژور را بر روی میز قرار دهید یا به عنوان لوستر هم از آن استفاده کنید.

مرحله دوم

پیشنهاد مطالعه: مطلب هرگز خانه کوچک را این رنگی نکنید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

مبلمان منزل را زیبا و شیک کنید

روش‌های زیادی برای دیزاین مبل راحتی وجود دارد که می‌توانید از یکی یا چند مورد از آن‌ها کمک…