گل و گیاه را کجای خانه قرار دهیم؟

۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر می‌خواهید از گیاهان در خانه آپارتمانی خود استفاده کنید اما نمی‌دانید آن‌ها را کجا بگذارید با ما همراه باشید تا بهترین فضاها در منزل را به شما معرفی کنیم.
بهترین فضا برای نگهداری گیاهان آپارتمانی

در خانه‌هایی که در دکوراسیون آن‌ها از گیاهان تزیینی و آپارتمانی استفاده می‌شود، حسی متفاوت جریان دارد. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی می‌توانید بهترین فضا برای نگهداری گیاهان آپارتمانی می‌پردازیم.

گیاهان در فضای نشیمن

شاید به نظر شما هم میز جلوی مبلی برای قرار دادن گیاه آپارتمانی در فضای نشیمن مناسب باشد اما اشتباه می‌کنید زیرا فضای زیادی از میز را اشغال می‌کند. ابتدایی‌ترین روش قرار دادن یک گلدان در خانه، گذاشتن آن روی کف خانه است.

گلدان شما حتما باید ظرفی در زیر خودش داشته باشد تا وقتی به گل آب می‌دهید آب از کف گلدان بر روی زمین جاری نشود. هر نوع گیاهی دلتان خواست می‌توانید آن جا قرار دهید زیرا مزاحمت ایجاد نمی‌کند.

بهترین فضا برای نگهداری گیاهان آپارتمانی

بالای شومینه

یکی از بهترین فضا برای نگهداری گیاهان آپارتمانی طاقچه بالای شومینه جای مناسبی برای قرار دادن گیاه است. شما می‌توانید یک گیاه مانند درخت اکالیپتوس که رایحه‌ای خوش دارد، بالای شومینه قرار داده و منزل خود را عطرآگین کنید.

گیاهان در اتاق خواب

با آوردن گیاهان سبز به اتاق خواب می‌توانید آرامش را به اتاق خود هدیه دهید, در انتخاب گیاه و گلدان آن دقت کنید تا گیاهان بتوانند در زیبایی اتاق خواب نقش داشته باشند. گیاهان و گلدان‌های کوچک برای فضای اتاق مناسب‌تر هستند که اتاق را هم زیبا می‌کنند و هم به فضا آرامش می‌بخشند. شما می‌توانید دور آینه خود را با گیاهان رونده تزیین کنید. اگر می‌خواهید بدانید کدام گیاهان برای اتاق خواب مناسب هستند به مطلب ۵ گیاه آپارتمانی بی‌نظیر برای اتاق خواب شما سر بزنید.

بهترین فضا برای نگهداری گیاهان آپارتمانی

گیاهان در ورودی خانه

ورودی خانه باید طوری طراحی شود که حس دعوت کنندگی به مهمانان دهد از این رو استفاده از گیاهان سبز آپارتمانی در این فضا انتخابی ایده‌آل است. می‌توانید از گیاهان با برگ‌های بلند در این فضا اسنفاده کنید و از گیاهان کوچک روی جا کفشی بهره ببرید.

گیاهان در آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مناسب‌ترین فضاها برای گیاهان سبز است, گلدان‌های سقفی انتخاب خوبی برای آشپزخانه هستند. سکوی پنجره آشپزخانه, روی کانتر, قفسه‌های دیواری نیز برای قرار دادن گیاهان مناسب هستند. اگر می‌خواهید بدانید کدام گیاهان مناسب آشپزخانه هستند به مطلب ۷ گیاه آپارتمانی مخصوص آشپزخانه شما سر بزنید.

گیاهان در آشپزخانه

قرار دادن گلدان روی تراس یا لبه پنجره‌ها

با هدایت شاخه‌های گیاهان رونده به دور پنجره یک قاب سبز و رویایی را در اطراف پنچره‌های خانه خود ایجاد کنید یا گلدان‌هایی را بر روی لبه پنجره قرار دهید و بگذارید تا به سمت پایین رشد کنند و از لبه پنجره آویزان شوند.

گلدان روی تراس یا لبه پنجره‌ها

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۵ وسیله مهم و ضروری که زیبایی منزل را دوچندان می‌کند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

سریع‌ترین روش شست‌و‌شوی پرده در منزل

غبارآلود بودن پرده، روی کیفیت هوای داخل خانه نیز تاثیر می‌گذارد. هر بار که پرده‌ها را باز …