نکات طلایی برای داشتن آشپزخانه ایده‌آل

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دانستن چند نکته کوتاه در طراحی آشپزخانه می‌تواند به شما کمک کند که اصول دقیق‌تری را برای خودتان تصور کرده و به چیدمان ایده‌آل خود نزدیک شوید.
چیدمان در آشپزخانه

برای داشتن آشپزخانه ایده‌آل می‌توان ساعت‌ها مطالب گوناگونی نوشت. در این مطلب از مجله دلتا می‌خواهیم شما را با نکات چیدمان در آشپزخانه آشنا کنیم که توسط طراحان تهیه شده است.

توجه به ابعاد و متراژ از نکات چیدمان در آشپزخانه

باید دانست که در درجه اول این ابعاد است که تعیین کننده طرح است. هر آشپزخانه ابعاد و متراژ مختص به خود را داشته که بهتر است با توجه به همان ابعاد و اندازه ایده‌های خود را تصور کنید. به‌عنوان مثال یک جزیره در آشپزخانه کوچک قطعا قابل استفاده نیست.

چیدمان در آشپزخانه

قوانین کلی برای داشتن نقشه‌ای بهتر در چیدمان آشپزخانه

  • از نکات چیدمان در آشپزخانه اینکه بهتر است سینک را جلوی پنجره تعبیه کرده که از نور طبیعی استفاده کنید.
  • از طراح خود بخواهید که کشوها را کنار گاز قرار دهد. این کار باعث می شود دسترسی به ملزومات آشپزی راحت‌تر باشد.
  • ماشین ظرفشویی را نزدیک به سینک قرار دهید. انتقال ظرف‌های کثیف به ماشین ظرفشویی در این شرایط راحت‌تر است.
  • اگر از گاز روکار استفاده می‌کنید بهتر است که یک کشوی کم عمق برای ادویه‌ها زیر گاز داشته باشید.

برای آشپزخانه‌های کوچک از کابینت دیواری زیاد استفاده نکنید

آشپزخانه‌های کوچک فضای کمی داشته و با پوشاندن دیوارها توسط کابینت تمام فضا پر شده و جای نفس کشیدن نمی‌گذارد. از نکات چیدمان در آشپزخانه کوچک این است که از کابینت‌های کاربردی استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید از کشوهای جادار و قفسه‌بندی شده و شلف‌های دیواری که بیشتر جنبه تزیینی دارند، استفاده کنید. البته این نکته بستگی به میزان وسایلی دارد که در آشپزخانه به‌کار می‌برید. می‌توانید با یک کابینت عمودی که تا سقف به‌صورت سرتاسری کشیده شده مشکل را حل کنید.

چیدمان در آشپزخانه

رنگ کابینت‌ها برای داشتن یک آشپزخانه ایده‌آل

از نکات چیدمان در آشپزخانه که باید برای انتخاب رنگ کابینت‌ها رعایت کنید، ابعاد فضای شماست. اگر آشپزخانه شما بزرگ است گزینه‌های بیشتری برای انتخاب رنگ دارید. در غیر این صورت باید سعی کنید از رنگ‌های روشن استفاده کنید.

بهتر است که رنگ کابینت با کلیت خانه شما از لحاظ رنگی همخوانی داشته باشد. در انتخاب رنگ اصلا به مد توجه نکنید. کابینت یک پروژه هزینه‌بر در خانه است و انتخاب رنگ و مدلی که دوره‌ای مد می‌شود و به همان سرعت هم از مد می‌افتد، مناسب نیست.

رنگ کابینت‌ ها

نورپردازی کاربردی در آشپزخانه ایده آل

از نکات چیدمان در آشپزخانه که باید به آن توجه داشته باشید، نورپردازی در نقاط مختلف آشپزخانه است. کسی که در آشپزخانه مشغول به کار است احتیاج به منابع نوری مختلف دارد تا کار کردن در آن فضا برایش راحت باشد. از نورهای رنگی در آشپزخانه استفاده نکنید زیرا این نوع نورپردازی شادابی مواد غذایی را از آن‌ها می‌گیرد.

نورپردازی کاربردی

پیشنهاد مطالعه: مطلب با این نکات پذیرایی منزل را زیباتر بچینید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

لوکس‌ترین پرده‌ها برای دکور خانه شما

پرده‌های لوکس برای صاحبخانه‌هایی مناسب است که ظریف‌پسند بوده و طرفدار پرده‌های شیک و خاص ب…