کدام کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب شماست؟

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
از آنجا که اتاق خواب یک مکان و فضای شخصی است، انتخاب مدل کاغذ دیواری برای اتاق خواب بیشتر از هر مساله‌ای به سلیقه فردی و علاقه شما بستگی دارد.
انتخاب مناسب کاغذ دیواری

با انتخاب مناسب کاغذ دیواری می‌توانید دکوراسیون زیبا و آرامش‌بخشی برای اتاق خواب ایجاد کنید. رنگ و طرح کاغذ دیواری روی دکوراسیون اتاق خواب تاثیر زیادی می‌گذارد. امروزه طرح‌ها مدل‌های متنوع و جدیدی در بازار موجود است که انتخاب را کمی سخت کرده است. در این مطلب از مجله دلتا شما را برای انتخاب بهتر طرح و رنگ کاغذ دیواری راهنمایی می‌کنیم.

رنگ کاغذ دیواری

در انتخاب رنگ کاغذ دیواری باید توجه کنید که رنگ‌های تند و جیغ را انتخاب نکنید. اتاق خواب باید محل آرامش و راحتی باشد و انتخاب رنگ‌های تند آرامش اتاق را بر هم می‌زنند. رنگ‌های ملایم و آرامش‌بخش مثل آبی روشن، کرم، طوسی ملایم، سفید، صورتی ملایم و سایر رنگ‌ها با این ویژگی می‌توانند رنگ‌های مناسبی برای اتاق خواب باشند.

انتخاب مناسب کاغذ دیواری

نکته دیگر در مورد رنگ کاغذ دیواری ست بودن و هماهنگ بودن رنگ آن با سایر وسایل و لوازم دکوراسیون اتاق است که حتما باید این مورد را رعایت کنید.

طرح کاغذ دیواری

طرح مناسب کاغذ دیواری برای اتاق خواب اهمیت زیادی دارد. ترکیب رنگی که برای کاغذ دیواری استفاده می‌شود باید یک طرح ملایم و آرامش‌بخش ایجاد کند. طرح‌های ساده و بدون نقش و نگار و شلوغی برای دیوار اتاق خواب مناسب هستند. هر چه طرح ساده‌تر باشد و از ترکیب رنگ ملایم و روشنی استفاده شده باشد فضا را دلبازتر و بزرگ‌تر نشان داده و همچنین آرامش بیشتری به فضا خواهد داد.

انتخاب مناسب کاغذ دیواری

نقش سن و جنسیت در انتخاب

سن فرد نقش زیادی در انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری دارد. برای کودکان و سنین پایین چون احتمال کثیف کردن کاغذ دیواری زیاد است باید از کاغذ دیواری‌های با کیفیت و قابل شست و شو استفاده کنید. برای سنین بالا که امکان کثیف شدن کاغذ دیواری خیلی کم است می‌توانید کمتر به این فاکتور توجه کنید و بیشتر به طرح و رنگ آن توجه کنید.

کاغذ دیواری اتاق خواب

برای خانم ها رنگ صورتی ، هلویی و کرم رنگ‌های مناسب و پرطرفداری هستند و برای آقایان رنگ‌های طوسی، لیمویی، آبی و نخودی مناسب هستند.

دکور زیبای اتاق خواب

کاغذ دیواری اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک باید به‌گونه‌ای باشد که فضای اتاق بزرگ‌تر به‌چشم بیاید. کاغذ دیواری مناسب می‌تواند به داشتن فضایی دلباز و آرامش‌بخش برای اتاق خواب کمک کند. کاغذ دیواری اتاق‌های کوچک باید از طرح‌های ساده انتخاب شود و از طرح‌های شلوغ به شدت پرهیز شود. رنگ کاغذ دیواری باید روشن باشد تا فضا بزرگ‌تر به‌چشم بیاید.

اتاق خواب کوچک

پیشنهاد مطالعه: مطلب اصول مهم در دکوراسیون آشپزخانه که باید بدانید! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۶ روشی که سرویس بهداشتی را بزرگ‌تر می‌کند

می‌توانید با چند تکنیک ساده کاری کنید که فضای سرویس بهداشتی کوچک شما بزرگ‌تر به‌نظر برسد. …