ترفندهای استفاده از آینه در چیدمان خانه کوچک

۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آینه در دکوراسیون تاثیر فوق‌العاده‌ای در بزرگ‌تر نشان دادن فضا دارد. به همین دلیل استفاده از آینه در خانه‌های کوچک یک روش آسان برای دوبرابر کردن سطح دید است.
تاثیر آینه در خانه کوچک

آینه‌ها باعث می‌شوند یک اتاق بزرگ‌تر از آنچه که هست به چشم بیاید، اما وقتی صحبت از انتخاب یک آینه مناسب فضای خانه می‌شود همه چیز کمی پیچیده‌تر می‌شود. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع تاثیر آینه در خانه کوچک می‌پردازیم.

بسیاری از افراد با استفاده از آینه‌ای با اندازه اشتباه به جای حس مثبت تاثیر منفی در فضای خانه ایجاد می‌کنند. برای انتخاب آینه باید به نکاتی مانند ابعاد آینه، قاب آینه، ابعاد فضا و محل نصب آینه توجه کرد.

استفاده از آینه بزرگ

یک آینه بزرگ یک راهکار عالی برای فضاهای کوچک،تنگ و تاریک است. زیرا باعث می‌شود اصطلاحا حس بصری فضا بهبود پیدا کند. فرقی نمی‌کند که آینه گرد، مربعی، مستطیل یا به‌صورت تایلی باشد. مهم این است که بتواند در سطح وسیعی نور را در فضا بازتاب دهد.

تاثیر آینه در خانه کوچک

آینه قدی یا کوتاه؟

عموما آینه‌ها را طوری نصب می‌کنند که وقتی در مقابل آن می‌ایستیم، بتوانیم بالاتنه خود را به راحتی ببینیم. ولی می‌توان برای بسیاری از فضاها به آینه‌های قدی هم فکر کرد.

می‌توان برای فضای ورودی، اتاق خواب و راهروها از آینه قدی استفاده کرد. می‌توانید با انتخاب آینه قدی قاب‌دار هم جلوه فضا را چند برابر کنید.

تاثیر آینه در خانه کوچک

ترکیب آینه و منبع نور

این ترفند انعکاس باعث افزایش روشنایی در یک اتاق و ایجاد بعد می‌شود. منبع نور شما می‌تواند یک آباژور ایستاده یا یک آباژور رومیزی و یا حتی چند شمع کوچک باشد. تصور کنید چه فضای دنج و زیبایی به‌وجود می‌آید.

ترکیب آینه و منبع نور

استفاده از آینه در اتاق خواب

زمانی‌که شما یک اتاق خواب کوچک دارید از یک طرف شما به یک آینه در اتاق خواب نیاز دارید و از طرف دیگر وجود آینه باعث بزرگ‌تر شدن فضا می‌شود. پس می‌توانید همزمان از یک آینه که کارکرد بصری بالایی دارد و در عین حال کاربردی است استفاده کنید. به‌عنوان مثال آینه دراور، میز آرایش یا کمدهایی با آینه قدی را می‌توانید انتخاب کنید.

استفاده از آینه در اتاق خواب

ترکیب آینه و تابلو

تزیینات دیواری متنوع هستند و می‌توانیم با ترکیب آن‌ها فضای جذاب‌تری را به‌وجود بیاوریم. می‌توانیم آینه‌هایی با قاب‌های مختلف را با تابلوهای نقاشی ترکیب کنیم و جلوه هر کدام را چندین برابر افزایش دهیم.

ترکیب آینه و تابلو

پیشنهاد مطالعه: مطلب انتخاب بهترین رنگ برای دکوراسیون منزل شما را بخوانید.

اپلیکیشن مجله دلتا
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

یکبار برای همیشه خانه را منظم کنید

تمیزکاری و مرتب کردن خانه همیشه یکی از معضلات بزرگ برای ما محسوب می‌شود. بخصوص اگر خانه ما…