کدام مبل مناسب نشیمن خانه شماست؟

۵
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مهم‌ترین ویژگی یک مبل و صندلی، راحتی آن است. تنها با این روش می‌توان فضایی آرامش‌بخش و راحت در اتاق نشیمن ایجاد کرد.
مبلمان مناسب نشیمن

اتاق نشیمن مکانی در خانه به‌شمار می‌رود که در ساعت‌های بیداری بیش‌ترین زمان خود را در آن سپری می‌کنیم. وسیله‌ای که بیش‌ترین استفاده را در این فضا دارد، ست مبلمان است. در این مطلب از مجله دلتا به مدل‌ها و ویژگی‌های مبلمان مناسب نشیمن خواهیم پرداخت.

اندازه‌گیری مبلمان اتاق نشیمن

با درنظر گرفتن فرم و اندازه اتاق، فضایی را که برای مبلمان جدید در نظر گرفته‌اید را اندازه‌گیری کنید. این‌گونه می‌توانید متوجه شوید که مبل مورد نظر شما در این فضا جا می‌شود یا نه و این‌که آیا فضای کافی برای حرکت کردن و رفت و آمد باقی می‌ماند یا خیر.

راحتی مبل

فراموش نکنید که مبل یا صندلی که اکنون بسیار راحت به‌نظر می‌رسد، ممکن است با گذر زمان تغییر فرم دهد.

مبلمان مناسب نشیمن

به همین دلیل تلاش کنید تا متوجه شوید که در زیر روکش مبلمان و کاناپه از چه لوازمی استفاده شده است. کیفیت و ساخت مبل مشخص می‌کند که از آن می‌توان در طولانی مدت استفاده کرد یا خیر.

کارایی مبلمان اتاق نشیمن

اگر دارای خانواده پرجمعیتی هستید برای این‌که تمام اعضای خانواده بتوانند در کنار یک‌دیگر بنشینند، از مبلمانی دو یا چند تکه استفاده کنید که به شکل ال در کنار یک‌دیگر چیده می‌شوند.

مبلمان مناسب نشیمن

این مدل مبلمان که با نام مدولار نیز شناخته می‌شوند باید با روکش‌های بسیار مقاومی پوشانده شوند، بخصوص اگر در خانه حیوان خانگی نیز حضور داشته باشد.

تکیه‌گاه و دسته‌های مبل

از ویژگی‌های مبلمان مناسب نشیمن اسکلت‌بندی مقاوم مبل‌ها است. چوب برای پشتی و دسته مبل‌ها بهترین انتخاب است. چهارچوب مبل‌ها باید با میخ ثابت شده باشد. بنابراین از خریداری مبلمانی که از چهارچوب‌هایی که با منگنه یا چسب ثابت شده‌اند، ساخته شده دوری کنید.

انتخاب مبلمان مناسب

پایه‌ها نیز باید بخشی از اسکلت مبل باشند و یا به شکلی مناسب به آن متصل شده باشند. اگر مبل دارای دسته‌های پهنی باشد لازم است که روکش فلزی داشته باشد.

مواد به‌کار رفته در تشکچه مبلمان

تشکچه مبل باید دارای مواد تشکیل دهنده‌ای باشد که بعد از فشار وارد شدن به آن‌ سریع به حالت اول خود بازگردد. پر، گران‌ترین و باکیفیت‌ترین مواد برای استفاده در مبلمان است. فوم نیز ارزان‌ترین ماده برای پشتی‌ها و تشکچه‌ها به‌شمار می‌رود.

مواد به‌کار رفته در تشکچه مبلمان

روکش مبل‌ها

اگر می‌خواهید از مبل‌های خود در طولانی مدت استفاده کنید، باید برای آن‌ها روکش مناسب انتخاب کنید. پارچه‌های پنبه‌ای سفت انتخاب مناسبی به‌نظر می‌رسند، اما احتمال آن وجود دارد که با پارچه‌های مصنوعی ارزان قیمت اشتباه گرفته شوند.

روکش مبل‌ ها

پارچه‌ای را انتخاب کنید که تمیز کردن آن نیز ساده باشد. پارچه‌هایی که تنها با یک دستمال نمناک تمیز می‌شوند، کار را برای شما ساده‌تر خواهند کرد.

انتخاب رنگ مبلمان اتاق نشیمن

اگر می‌خواهید برای اتاق نشیمن مبلمان مناسب را انتخاب کرده و فضایی هماهنگ در این فضا طراحی کنید، به رنگ مبل‌ها نیز باید توجه ویژه‌ای داشته باشید. اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید سبک طراحی داخلی است که در اتاق نشیمن وجود داشته و یا می‌خواهید از آن استفاده کنید.

انتخاب رنگ مبلمان

پیشنهاد مطالعه: مطلب ایده‌هایی ساده و کاربردی برای دکور آشپزخانه را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این فرش شیک را در خانه بدوزید! +ویدیو

آیا می‌دانستید می‌توانید در خانه فرشی زیبا بدوزید؟ در این ویدیو از مجله اینترنتی دلتا به آ…