۷ ترفند جالب در تغییر دکور خانه

۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر از خانه‌ای که دارید و دکور آن خسته شده‌اید و دلتان می‌خواهد تغییراتی کاربردی در چیدمان آن ایجاد کنید، این مطلب را تا انتها بخوانید.
ایده‌های تغییر دکوراسیون منزل

برخی عناصر در خانه شما وجود دارند که باعث می‌شوند ظاهری نامناسب در دکور خانه ایجاد شود. میزهای خراشیده شده، لوله‌های آب و گاز روکار، سیم‌های برق و غیره از جمله مواردی هستند که بسیار در معرض دید بوده و ظاهری نامناسب به هر مکانی می‌بخشند. می‌توان با استفاده از ایده‌ های تغییر دکوراسیون منزل با کم‌ترین هزینه تمام معایب موجود در طراحی خانه را به راحتی پوشاند و تغییراتی در دکور آن ایجاد کرد. با مجله دلتا همراه باشید.

تغییر در شومینه

یک شومینه قدیمی که اطراف آن تیره و کثیف شده است را می‌توانید با استفاده از فوم‌های آماده و رنگ، به فضایی جدید با ظاهری تمیز تبدیل کنید. برای این منظور این فوم‌های آماده را به اطراف شومینه چسبانده و رنگ مورد علاقه خود و متناسب با طراحی مکان را بر روی آن به‌کار برده و جلوه‌ای جدید به آن ببخشید.

ایده‌ های تغییر دکوراسیون منزل

دیوارها

دیوارهایی که رنگ آن‌ها ریخته، ضربه دیده و یا بر روی آن‌ها زدگی ایجاد شده است را اگر نمی‌توانید بلافاصله رنگ کنید، با استفاده از تابلوهای متناسب با سبک طراحی داخلی و یا با استفاده از عکس‌های خانوادگی تزئین کرده و این معایب موجود بر روی دیوار را به زیبایی بپوشانید.

ایده‌ های تغییر دکوراسیون منزل

میزهای قدیمی

یک میز قدیمی که سطح رویی و یا پایه‌های آن پوسیده شده است را می‌توانید با استفاده از کاغذهای دکوراتیو و برچسب دار بپوشانید. این کاغذها مانند استیکرهای دیواری بوده و به راحتی بر روی هر سطحی چسبیده و می‌توانند ظاهری دکوراتیوتر و زیباتر به میز شما ببخشند.

میزهای قدیمی

درب‌های چوبی

از ایده‌ های تغییر دکوراسیون منزل این است که  اگر درب‌های چوبی اتاق‌ها خراشیده شده و یا سطح رویی آن‌ها خسارت دیده است، آن‌ها را با استفاده از رنگ تخته سیاه بپوشانید. با استفاده از این روش می‌توانید هم کاربردی جدید به درب‌ها بخشیده و هم ظاهری تمیزتر و زیباتر بر روی آن‌ها ایجاد کنید.

ساماندهی عناصر روی دیوار

در برخی از خانه‌های قدیمی کلید و پریزهای برق به‌صورت کج بسته شده اند. برای این که ظاهر کج و آزار دهنده آن‌ها را از بین برده و پنهان کنید، می‌توانید قاب‌هایی با اندازه‌های متفاوت را در اطراف این کلید و پریزها نصب کنید. این کار باعث ایجاد خطای دید شده و کج بودن آن‌ها را پنهان می‌کند.

همچنین استیکرهای دیواری مخصوص کلید و پریزهای برق نیز برای این منظور انتخاب مناسبی هستند، زیرا با استفاده از آن می‌توانید ظاهر دکوراتیوی به این عناصر بخشیده و کج بودن آن‌ها را پنهان کنید.

استیکر روی دیوار

تعمیر وسایل

میز غذاخوری، میز جلومبلی و بوفه و کنسول از جمله سطوحی هستند که خیلی سریع خراشیده شده و در طول زمان ظاهری قدیمی و نامناسب می‌یابند. اگر امکان تعویض این مبلمان برای شما وجود ندارد، با استفاده از کاغذ دیواری‌های دکوراتیو می‌توانید ظاهری جدیدتر و تمیزتر به این عناصر بخشیده و ظاهر خراشیده شده و پوسیده آن‌ها را پنهان کنید.

رنگ آمیزی میز کنسول

پیشنهاد مطالعه: مطلب اصول طلایی در دکوراسیون نشیمن را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این فرش شیک را در خانه بدوزید! +ویدیو

آیا می‌دانستید می‌توانید در خانه فرشی زیبا بدوزید؟ در این ویدیو از مجله اینترنتی دلتا به آ…