با این ۵ روش مبلمان کهنه خود را نو کنید

۱۳
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در این مطلب با روش‌هایی ساده برای نو کردن مبل کهنه منزل آشنا می‌شوید که امیدواریم با استفاده از این روش بتوانید تغییرات مثبتی را در طرح و رنگ مبلمان منزل خود ایجاد کنید.
نو کردن مبل کهنه

آیا مبلمان شما دیگر جلوه سابق را ندارد و قدیمی به‌نظر می‌رسد؟ این صرفا دلیل نمی‌شود که به‌ فکر خریدن مبل تازه بیفتید. راهکارهای متعددی برای نو کردن مبل کهنه وجود دارد. شما می‌توانید این راهکارها را جایگزین کارهایی مثل خرید مبل جدید کنید. با مجله دلتا همراه باشید.

تعویض روکش مبل

اگر احساس می‌کنید رنگ‌ و روی مبل رفته است، دو راهکار پیش رو خواهید داشت: رنگ‌کردن روکش بالشتک‌ها یا عوض‌کردن روکش‌ها.

رنگ‌کردن روکش بالشتک‌ها

رنگ کردن روکش پارچه‌ای

برای نو کردن مبل کهنه به این روش، به رنگ گچی و کمی چسب کاغذی نیاز پیدا می‌کنید. رنگ را در آب حل کنید تا محلول شفاف و روشنی درست شود. قسمت‌هایی را که به رنگ نیاز ندارند، با چسب کاغذی بپوشانید. سپس با برس ظریفی به‌دقت نقاط موردنظر را رنگ کنید. در پایان، چسب‌ها را جدا کنید و با درجه‌حرارت کم سشوار، قسمت‌های رنگ‌ خورده را خشک کنید.

نو کردن مبل کهنه

رنگ کردن روکش چرمی

برای رنگ‌کردن روکش‌های چرمی، به رنگ اکریلیک چرم و برسی با سری زبر نیاز پیدا می‌کنید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب، نیاز است، سه لایه رنگ اکریلیک روی روکش چرمی بزنید. با اتمام هر لایه رنگ، ۴۵ دقیقه صبر کنید و سپس لایه بعدی را بزنید. بعد از آنکه هر سه لایه رنگ را زدید، به‌مدت یک‌شبانه‌روز از نشستن روی مبل خودداری کنید و اجازه دهید خشک شود.

عوض‌کردن روکش‌ها

اگر زمان و حوصله کافی برای رنگ‌زدن روکش را ندارید، می‌توانید روکش‌های جدید سفارش بدهید یا آنکه خودتان روکش جدید بدوزید. البته اگر این کار را به کارگاه‌های مخصوص بسپارید، بهتر است. نتیجه نهایی کار آن‌ها، به خاطر دستگاه‌ها و تجهیزاتی که دارند، بهتر و مطمئن‌تر خواهد بود. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب هر خانه‌ای با این وسیله دکوری، زیبا می‌شود سر بزنید.

نو کردن مبل کهنه

خرید کوسن‌های جدید

با خریدن چند کوسن جدید، ظاهر جدیدی به مبل خود ببخشید. از آنجایی که هزینه کمی صرف خرید کوسن‌های جدید می‌کنید، انتخاب ایده‌آلی برای نو کردن مبل کهنه خواهد بود. حتی برای کمترکردن این هزینه می‌توانید به‌جای سفارش‌دادن کوسن با طرح و رنگ دلخواه، از محصولات موجود در بازار استفاده کنید.

خرید کوسن‌های جدید

تعویض پایه‌های مبل

  • با این کار، مبلمان ظاهر کاملا تازه‌ای را پیدا می‌کند. پایه‌های مبل در انواع‌ و اقسام مدل‌ها و شکل‌های مختلف عرضه می‌شوند. به‌هنگام تعویض پایه‌ها، از این فرصت برای تنظیم ارتفاع مبل استفاده کنید.
  • اگر پایه‌های مبل قابلیت تعویض نداشتند، برای نو کردن مبل کهنه می‌توانید پایه‌ها را رنگ بزنید. توصیه می‌شود برای این منظور از رنگ گچی استفاده کنید.

تعویض پایه‌های مبل

پیشنهاد مطالعه: مطلب این کاغذ دیواری‌ خانه شما را لوکس می‌کند را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تنها با یک بادکنک گلدان دکوری بسازید +ویدیو

تزیین خانه با گلدان روشی زیبا برای شیک کردن خانه شماست. گلدان‌ها چه پر از گل‌های تازه و زی…