خانه دکوراسیون با این رنگ‌ها دکوراسیون نشیمن را متحول کنید!

با این رنگ‌ها دکوراسیون نشیمن را متحول کنید!

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
انتخاب رنگ مناسب برای دیوارهای اتاق نشیمن به شدت به فضایی که شما می­‌خواهید ایجاد کنید بستگی دارد. این فضا می‌تواند شامل محیطی شاد، آرام، صمیمی یا اتاقی پر زرق و برق و الهام‌بخش باشد.
رنگ های مناسب دکوراسیون نشیمن

رنگ خانه به ویژه اتاق نشیمن، شخصیت و سلیقه شما را آشکار می‌کند و از طرف دیگر بر روحیه شما تاثیر می‌گذارد. از رنگ‌های سنتی مانند قرمز و لاکی و طیف کرمی‌ها تا رنگ‌های مدرن روشن، خاکی‌ها و طوسی‌ها، گزینه‌های زیادی برای اتاق نشیمن شما وجود دارد. اما مهم است که بدانید رنگی را که انتخاب می کنید، چطور باید با مبلمان و دیگر وسایل هماهنگ کنید تا هارمونی داشته باشند. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی رنگ های مناسب دکوراسیون نشیمن پرداخته می‌شود.

بنفش، رویایی وزین

لاوندر، یاسی و یا رنگ بنفش یک رنگ آرامش‌بخش و ایده‌آل برای اتاق نشیمن است. ترکیب رنگ بنفش با سایه‌هایی از خاکستری، یاسی و سفید، فضای دلنشینی را برای شما ایجاد می‌کند. برای داشتن یک دکوراسیون مدرن عناصر طلایی را در کنار رنگ بنفش فراموش نکنید و به فضای اتاق اضافه کنید.

رنگ‌های طبیعت، آرامش بخش

اتاق نشیمنی که در تصویر زیر مشاهده می کنید با الهام از طبیعت و با استفاده از ترکیب رنگ‌های خاکی و دیگر رنگ‌های یادآور زمین، طراحی شده است. اگر شما هم به دنبال یک فضای راحت و آرامش‌بخش مانند این اتاق نشیمن در تصویر زیر هستید، از رنگ‌های خنثی برای دیوارها و مبلمان استفاده کنید. با کمک کوسن‌هایی با رنگ‌های گرم و متنوع فضای اتاق نشیمن را پر انرژی کنید. برای جان بخشیدن به این رنگ‌آمیزی، اضافه کردن گل‌ها را فراموش نکنید.

رنگ ها دکوراسیون نشیمن

سرد و تیره، رازآمیز و جدی

هنگام برنامه‌ریزی برای رنگ های مناسب دکوراسیون نشیمن خود تمامی فضاها را در نظر بگیرید و یا حتی یک سانتی متر را از نظر دور نکنید. به عنوان مثال سقف را از قلم نیندازید. اگر سقف اتاق نشیمن را به رنگ تیره رنگ‌آمیزی کرده‌اید، سبب می‎‌شود مبلمان با رنگ روشن حسابی به چشم بیاید. برای جلوگیری از کوچکتر دیده شدن اتاق، اضافه کردن عناصری به رنگ سفید همانند صندلی‌ها، پرده‌ها و عناصر تزیینی را فراموش نکنید.

طیف رنگ های گرم‌، صمیمی

برای داشتن یک اتاق نشیمن راحت، دلنشین، گرم و دنج رنگ‌های زرشکی و قهوه‌ای را با هم ترکیب کنید. اگر شومینه دارید، مبلمان خود را در اطراف آن قرار دهید تا حس گرما و دنج بودن را در فضا تشدید کنید.

رنگ ها دکوراسیون نشیمن

رنگ های پاستلی‌، ساده و خودمانی

اگر اتاقی ساده و لطیف می‌خواهید، رنگ‌های پاستلی را بکار ببرید. این اتاق با رنگ صورتی رنگ آمیزی شده و طراح با اضافه کردن رنگ‌های طوسی و سفید در فضا تعادل را برقرار کرده است.

رنگ ها دکوراسیون نشیمن

پیشنهاد مطالعه: مطلب ترفندهایی برای دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

نکاتی برای انتخاب تابلو در دکوراسیون

تابلو هر چه بزرگ‌تر باشد بهتر است. انتخاب تابلوهای کوچک جزو اشتباهات رایج به حساب می‌آید. …