خانه دکوراسیون مهم‌ترین اشتباهات در دکوراسیون داخلی

مهم‌ترین اشتباهات در دکوراسیون داخلی

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گاهی پیش می‌آید که با وجود خرید بهترین وسایل و مبلمان‌ها برای دکوراسیون داخلی خانه و چیدن آن‌ها در کنار یکدیگر باز هم انگار که چیزی از قلم افتاده و ترکیب دکوراسیون شما کامل نشده است.
اشتباهات دکوراسیون منزل

در دکوراسیون منزل دانستن آنچه که نباید انجام داد به اندازه آنچه که باید انجام داد، مهم است. به عبارت دیگر شما ممکن است بدانید چگونه باید دکوراسیون منزل خود را انجام دهید، اما دقیقا ندانید چه مواردی در دکوراسیون منزل شما مشکل ایجاد می‌کنند. گاهی شما کارهای زیادی برای چیدمان منزل خود انجام می‌دهید، اما با یک کار همه آن زحمات را خنثی می‌کنید. در این نوشتار از مجله دلتا سعی داریم شما را با اشتباهات در دکوراسیون داخلی آشنا کنیم.

خرید مبلمان نامناسب

متناسب نبودن اندازه مبل‌ها با اندازه اتاق از بزرگ‌ترین اشتباهات در دکوراسیون داخلی است. بسیاری از افراد زمانی که می‌خواهند مبلمان انتخاب نمایند تنها به مد روز بودن آن فکر می‌کنند و مرغوبیت و راحتی و اندازه‌اش را در نظر نمی‌گیرند .

برای انتخاب مبلمان علاوه بر اینکه مبل‌تان باید راحت باشد بهتر است متناسب با فضای خانه‌تان باشد، یعنی برای سالن کوچک مبل‌های بزرگ به خصوص کاناپه بزرگ استفاده نکنید زیرا اندازه اتاق کوچک‌تر نشان داده می‌شود. از کاناپه‌های بزرگ برای سالن‌های بزرگ استفاده کنید. برای سالن‌های کوچک یک عدد مبل دو نفره و دو عدد صندلی راحتی بخرید.

چیدن کوسن و بالش‌های زیاد روی مبل و تخت

استفاده از کوسن و بالش‌های رنگارنگ به فضای خانه رنگ و رو می‌دهد، اما اگر در این کار زیاده روی کنید یعنی بیش از حد روی مبلتان بالش و کوسن بچینید ، فضای کافی برای نشستن باقی نمی‌ماند و بسیاری از میهمان‌ها برای این که روی مبل جا بشوند بالش‌ها را روی زمین می‌گذارند .

نصب کردن تابلوها در ارتفاع بالا

در چیدمان دکوراسیون یکی از مهم‌ترین موضوعات نصب تابلوها در ارتفاع مناسب است تا با چشم‌ها هم سطح باشند و از زمین فاصله یک و نیم متری داشته باشند. نصب تابلوها در ارتفاع خیلی بالا و یا خیلی پایین اشتباه است.

قرار دادن تمام مبل‌ها پشت به دیوار

برای اینکه ظاهر مبلمان‌تان زیباتر دیده شود و فضای نشیمن شما کوچک به نظر نرسد، هیچ‌گاه مبل‌های‌تان را به دیوار نچسبانید و با اندکی فاصله از دیوار قرار دهید. عدم ایجاد فاصله بین مبل و دیوار سبب می‌شود بعد از مدتی روی دیوار لک ایجاد گردد.

اشتباهات دکوراسیون منزل

نصب پرده در ارتفاع نامناسب

یکی دیگر از اشتباهات رایج در دکوراسیون خانه نصب پرده در ارتفاع نامناسب است. برای اینکه فضای منزل شما بزرگ‌تر به نظر برسد و زیباتر به نظر آید هیچ گاه پرده‌ها را در ارتفاع نامناسب نصب نکنید.

اهمیت ندادن به روشنایی منزل

از مهم‌ترین اشتباهات رایج در دکوراسیون نورپردازی نامناسب است . عدم استفاده از نور مناسب در فضا زیبایی دکوراسیون شما را کاهش می‌دهد، بنابراین در فضای نشیمن خود از نورپردازی مناسب استفاده کنید. در دکور منزل‌تان از چراغ‌های رومیزی و چراغ‌های پایه‌دار مثل آباژور استفاده کنید و تا جایی که می‌توانید چراغ‌های سقفی کم‌نور به کار ببرید.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال ایده هایی کاربردی برای دکوراسیون داخلی خانه خود هستید، به مطلب میزغذاخوری، گرد یا چهارگوش؟! سر بزنید.

دسترسی سریع و آسان به مطالب مجله، با دانلود رایگان اپلیکیشن مجله دلتا
همین حالا دانلود کنید
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

ترفندهایی برای دیزاین مبلمان خانه

در حالی که رنگ مبل شما بسیار مهم است، جنس و ظاهر آن هم می‌تواند جلوه خاصی به خانه شما بدهد…