پارکت بهتر است یا سرامیک؟

۱۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کفپوش‌یکی از اجزای مهم در بخش دکوراسیون داخلی است. با توجه به استفاده دائمی و طولانی مدت از کفپوش ها، بهتر است برای انتخاب مناسب، شناخت درستی از ویژگی مصالح آن داشته باشیم.
اصول انتخاب کفپوش

انتخاب کفپوش مناسب برای منزل یکی از دغدغه‌های همیشگی ساکنین منزل و طراحان بوده است. از بین کفپوش‌های فراوانی که در بازار وجود دارد قطعاً انتخاب بهترین کفپوش امری دشوار است. در راستای داشتن یک انتخاب صحیح، در ابتدا با پارکت و سرامیک و مزایا و معایب هر کدام به درستی آشنا شوید و سپس انتخاب کنید. مجله دلتا در این نوشتار به بررسی این موضوع می‌پردازد.

سرامیک

سرامیک از کفپوش‌های قدیمی به حساب می‌آید و لازم به ذکر است که با کفپوش سنگ تفاوت دارد و یکسان نیست. سرامیک‌ها در حالت کلی به دو دسته لعاب‌دار و بی‌لعاب تقسیم می‌شوند، که با‌ توجه به نوع و درجه کیفیت آن، دارای قیمت‌های متفاوتی هستند.

مزایا: داشتن قیمت‌های متنوع، تنوع زیاد در طرح و رنگ، ظاهر جذاب، سازگاری با محیط‌های مرطوب، شستشوی راحت

معایب: لغزندگی بسیار در صورت خیس بودن، شکنندگی بسیار، انتقال سرمای شدیداصول انتخاب کفپوش

پارکت

پارکت کفپوشی از جنس چوب است و قطعا بزرگترین مزایای کفپوش چوبی این است که به عنوان عایق صوتی و گرما عمل می‌کند و زیبایی آن نیز بسیار بیشتر از هر نوع کفپوش دیگر است.

مزایا: لطافت و نرمی، گرما و داشتن دمای یکسان در همه نقاط، تنوع بسیار و راحت بودن ست‌کردن آن با سایر وسایل، داشتن طول عمر طولانی‌تر، ظاهر بسیار زیبا و جذاب

معایب: نیاز به مراقب و درزگیری، ایجاد سر و صدا در صورت عدم نصب درست، نامناسب برای آب و هوای مرطوب به دلیل جذب رطوبت

انتخاب کفپوش مناسب بخش مهمی از یک خانه به حساب می‌آید. شما با کفپوش منزل خود قرار است تا سال‌ها زندگی کنید و از آن استفاده کنید. هیچ زمان به صورت قاطع نمی‌توان اذعان داشت که که کدام کفپوش بهترین است، اما می‌توان با توجه به شرایط هر خانه بهترین انتخاب را داشت.

پیشنهاد مطالعه: اگر به دنبال یک چیدمان خوب برای اتاق نشیمن هستید مطلب ۵ راز انتخاب بهترین کاغذ دیواری را از دست ندهید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

با این وسایل دور ریز اتاق خواب را تزیین کنید

یکی از بهترین راهکارها جهت افزایش نشاط و دوری از یکنواختی، تغییر دکوراسیون اتاق خواب است. …