ترمیم کاغذ دیواری

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کاغذ دیواری ممکن است آسیب ببیند یا کنده شود، اما تعویض آن به طور کامل هزینه بسیاری در پیش دارد.
ترمیم کاغذ دیواری

کاغذ دیواری بخش مهمی از دکوراسیون داخلی منزل محسوب می‌شود اما گاهی ممکن است، بخشی از دیوار پوش منزل‌تان کنده یا آسیب ببیند اما جایی برای نگرانی نیست، خیلی از این آسیب‌ها را می‌توانید به سادگی بر طرف کنید. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا روش‌هایی ساده برای ترمیم کاغذ دیواری کنده شده را بازگو می‌کنیم.

نصب روی کاغذ دیواری آسیب دیده

برای ترمیم کاغذ دیواری کنده شده دقت کنید که در ابتدا قطعه آسیب دیده را به طور کامل جدا کنید و زیر آن را تمیز نمایید اگر اثری از چسب باقی مانده است آن را با اسفاده از کاردک بردارید، فقط دقت داشته باشید که در حین تمیز کردن زیر لایه آسیب دیده به قسمت‌های سالم کاغذ دیواری آسیب وارد نکنید. سپس چسب مخصوص کاغذ دیواری را پشت آن لایه زده و آن را به دقت تمام سر جای خود محکم کنید.

ترمیم کاغذ دیواری کنده شده

ترمیم کاغذ دیواری کنده شده از درز

گاهی اوقات به خود دیوار پوش آسیبی نمی‌رسد و رول‌های کاغذ پس از گذشت مدتی از طول عمرشان از قسمت درز از هم جدا می‌شوند این اتفاق معمولی است و اگر با چنین صحنه‌ای مواجه شدید اصلا نگران نشوید این موضوع به راحتی قابل حل هست. آن قسمتی از درز را که جدا شده است بلند کنید و به کمک قلمو، چسب را به آن قسمت بمالید و مجددا کاغذ را بر روی دیوار محکم کنید. برای جلوگیری از تشکیل حباب در زیر آن می‌توانید از غلتک استفاده کنید.

ترمیم کاغذ دیواری

از بین بردن آسیب‌های جزئی 

گاهی اوقات آسیب‌ها بسیار جزئی هستند و نیاز به یک تکه اضافی برای پوشیده شدن ندارند. در این مواقع یک مداد شمعی، خودکار یا مداد همرنگ با کاغذتان کافی است می‌توانید آسیب دیده‌گی جزئی را طوری با رنگ مشابه نقاشی کنید که معلوم نباشد سپس برای یکدست کردن آن می‌توانید چند لایه دستمال کاغذی بر روی آن قرار داده و سپس آن را اتو کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای اینکه بدانید دریاچه پریشان کجاست؟ مجله گردشکری دلتا را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تزیین گلدان در خانه با ایده‌های ساده و ارزان

گلدان‌های زیبا و منحصربه‌فرد جذابیت و زیبایی گیاهان خانه شما را دوچندان می‌کنند. برای تغیی…