خانه دکوراسیون نکاتی برای چیدمان نشیمن خانه

نکاتی برای چیدمان نشیمن خانه

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نحوه چیدمان اسباب و وسایل در اتاق نشیمن، نقش بسیار پررنگی را در ایجاد آرامش و حس مثبت ایفا می‌کند. هنگام افزودن هر المان به فضای اتاق ابتدا باید کاربرد، موقعیت و ویژگی‌های آن را در نظر بگیرید.
نکات چیدمان اتاق نشیمن

دکوراسیون اتاق نشیمن از جمله مکان‌هایی است که اکثر افراد سعی می‌کنند آن را به بهترین شیوه انجام دهند. اتاق نشیمن باید علاوه بر راحتی، جذاب و زیبا نیز باشد؛ زیرا در این قسمت از خانه، خانواده و دوستان دور یکدیگر جمع می‌شوند. از مبلمان گرفته تا کمدها، تمام قسمت‌ها باید سبک طراحی مورد نظر را منعکس کنند و کاربردی باشند. به این منظور در این مطلب مجله دلتا قصد داریم مهم‌ترین نکات چیدمان اتاق نشیمن را با شما در میان بگذاریم، با ما همراه باشید.

داشتن طرح و نقشه

نکات چیدمان اتاق نشیمن

داشتن طرح و نقشه مهم‌ترین مرحله چیدمان اتاق نشیمن است. مطمئن شوید که چه نوع سبکی را می‌خواهید در طراحی داخلی اجرا کنید. علاوه بر آن سایز اتاق و بهترین فضاها را نیز در نظر بگیرید. آیا این اتاق به پنجره یا راهرو منتهی می‌شود و یا گزینه‌های معماری دیگری که انتخاب‌های شما را محدود می‌کنند نیز وجود دارند؟ لیستی از مبلمان، اکسسوری‌ها و آثار هنری را که می‌خواهید در این مکان قرار دهید تهیه و علاوه بر آن در مورد بودجه خود و اینکه کدام المان در اولویت قرار دارد تصمیم‌گیری و اگر بر تمام این موارد اشراف کامل دارید، می‌توانید نسبت به خرید اقدام کنید.

رنگ در دکوراسیون اتاق نشیمن

اصول طراحی اتاق نشیمن

استفاده درست و هوشمندانه از رنگ‌ها یکی دیگر از مهم‌ترین نکات چیدمان اتاق نشیمن است. آیا می خواهید به اتاق روح و جان ببخشید؟ ایجاد سایه‌ای از یک رنگ و تزئین آن با سایه‌های دیگر حسی آرامش‌بخش در فضا ایجاد می‌کند. اما این کار تنها راه استفاده از رنگ‌ها نیست. دیوارها و مبلمانی که رنگ آن‌ها خنثی است، با وسایل و فرش رنگارنگ، جلوه‌ای زیبا به خود می‌گیرند. این کار بهترین گزینه برای تغییر دکوراسیون به طور مداوم است؛ زیرا اجزای اصلی وقتی رنگشان عوض شود، نمایی منحصربه‌فرد به تصویر می‌کشند.

استفاده از آثار هنری

رنگ در دکوراسیون داخلی

آثار هنری از جمله مهمترین المان‌ها در هویت بخشیدن به اتاق نشیمن به شمار می‌آیند؛ زیرا آن‌ها حسی از زندگی و هیجان به فضا می‌بخشند. البته حواستان باشد به جای پر کردن کل دیوار با قاب عکس و تابلوهای هنری، بهتر است بخشی از دیوار را نیز خالی بگذارید.

قفسه کتاب

دکوراسیون اتاق نشیمن

اگر فضای کافی برای قفسه کتاب دارید، حتما آن را در اتاق تعبیه کنید. قفسه کتاب فضای اتاق را شخصی می‌کند و به آن هویت می‌بخشد. یک قفسه کتاب چه بزرگ و چه کوچک و باریک باشد یا عریض، می‌تواند فضایی مناسب برای قرار دادن کتاب و اشیای جانبی مورد علاقه شما فراهم کند. وسایلی مانند چراغ مطالعه، لوازم صوتی تصویری، گلدان و … را می‌توان در این قفسه‌ها قرار داد.

کاناپه

کتابخانه

کاناپه نقطه کانونی یک اتاق نشیمن است، از این رو باید مناسب و راحت باشد. در انتخاب کاناپه علاوه بر رنگ و سبک، باید سایز آن را نیز مد نظر قرار دهید. رایج‌ترین مدل کاناپه، مدل دو تا  سه نفره آن است. قبل از انتخاب کاناپه محل قرارگیری آن را اندازه‌گیری و متناسب با فضا نسبت به خرید آن اقدام کنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

رنگ قهوه‌ای را در چیدمان با چه رنگی ست کنیم؟

رنگ قهوه‌ای جز رنگ‌های خنثی و گرم محسوب می‌شود. به لحاظ روانشناسی این رنگ حس آرامش و امنیت…