خانه دکوراسیون ایده‌هایی برای جدا کردن آشپزخانه از پذیرایی

ایده‌هایی برای جدا کردن آشپزخانه از پذیرایی

۰
0
برای جدا کردن فضاهای مختلف می‌توان ایده‌های متفاوتی را به کار برد؛ از یک میز گرفته تا ایجاد تفاوت میان کفپوش‌ها، می‌توان روش‌های متفاوتی را برای این منظور مورد استفاده قرار داد.
جداکردن آشپزخانه از پذیرایی

جدا کردن آشپزخانه از پذیرایی

امروزه با افزایش جمعیت، خانه‌ها کوچک‌تر از گذشته طراحی می‌شوند. به همین دلیل برای این که در خانه فضایی باز ایجاد شود، تلاش می‌شود تا جای ممکن دیوارها کمتر شوند. همین موضوع باعث شده است که آشپزخانه‌های امروزی در بیشتر مواقع به شکل اپن و باز طراحی شوند تا هم فضا بزرگ‌تر دیده شود هم نقاط مختلف خانه با یکدیگر در ارتباط باشند. اما هر چه قدر هم که این فضا باز باشد، لازم است به جدا کردن آشپزخانه از اتاق پذیرایی  تا هر کدام به عنوان فضایی مستقل دیده شوند. با این بخش از مجله دلتا همراه باشید تا با روش‌های جداکردن آشپزخانه از اتاق پذیرایی آشنا شوید.

جدا کردن با استفاده از جزیره آشپزخانه

وجود یخچال، گاز، سینک ظرفشویی و یک فضا برای کار کردن، باعث می‌شود تا آشپزخانه به عنوان فضایی مجزا از خانه به شمار رود. مدت‌های طولانی آشپزخانه تنها مکانی ساده برای آماده کردن غذا به‌شمار می‌رفت. اما امروزه این برداشت تغییر کرده است و آشپزخانه عنصر ارتباطی مهمی به شمار می‌رود.

جزبره آشپزخانه

جزیره آشپزخانه در این ارتباط بسیار تاثیر گذار است. این جزیره‌ها را هم می‌توان به عنوان میز غذاخوری و هم به عنوان فضایی برای آشپزی مورد استفاده قرار داد. علاوه بر این موارد، جزیره آشپزخانه یک کاربرد دیگر نیز دارد؛ این جزیره‌ها بر اساس نقطه‌ای که قرار داده می‌شوند می‌توانند به عنوان یک جداکننده آشپزخانه از اتاق نشیمن به کار برده شوند.

دیوارهای باز!

این دیوارها اتاق‌ها را به طور کامل از یکدیگر جدا نمی‌کنند و می‌توانند شکل‌های متفاوتی داشته باشند. برای مثال یک دیوار نصفه و کوتاه که بالای آن باز است. این گونه هم یک مرز میان اتاق‌ها ایجاد شده هم ارتباط میان آن‌ها باقی خواهد ماند. نوع دیگر این است که فضای بالایی با دیواری کوتاه پوشانده شده و پایین آن باز بماند یا نوع دیگر آن دیوارهای طاق دار است که کاملا آشپزخانه را از اتاق نشیمن جدا نمی‌کنند، اما به عنوان یک مرز دیده می‌شوند.

دیوار جداکننده

جدا کردن با میز غذاخوری

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جداکردن فضا آشپزخانه از اتاق نشیمن، استفاده از میز غذاخوری است. یک میز غذاخوری مستطیلی برای این منظور بسیار کارآمد خواهد بود، زیرا می‌تواند اتاق را به صورت طولی از یکدیگر جدا کند. میزهای مربعی یا دایره‌ای برای این منظور نمی‌توانند فضای مناسبی ایجاد کنند. میز غذاخوری نسبت به یک جزیره آشپزخانه نیز بسیار اقتصادی‌تر خواهد بود.

جداسازی فضا

استفاده از کتابخانه

یکی دیگر از راه‌های جداکردن فضای آشپزخانه از اتاق نشیمن، استفاده از یک کتابخانه شبیه به دیوار است. کتابخانه‌های بلند و بزرگی که داخل آن‌ها پر از کتاب و لوازم مختلف باشد، درست مانند یک دیوار جداکننده عمل می‌کنند. هم چنین اگر از کتابخانه با طبقات باز و خالی استفاده کنید، به دیواری بازتر و شفاف‌تر دست پیدا خواهید کرد که علاوه بر این که اتاق‌ها را از یکدیگر جدا می‌کند، ارتباط میان آن‌ها را از بین نمی برد.

جدا کردن توسط کاناپه

اگر برای اتاق نشیمن یک کاناپه بزرگ خریداری کرده و آن را به شکلی قرار دهید که پشت آن به آشپزخانه باشد، کاناپه نیز می‌تواند به عنوان یک جداکننده میان آشپزخانه و اتاق نشیمن به کار برده شود.

جداکردن نشیمن و آشپزخانه

 

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی بیشتر با نکات دکوراسیون و چیدمان مطلب “تقسیم‌بندی فضای اتاق با روش‌های ساده ” را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

دکوراسیون پذیرایی بزرگ؛ ایده های کاربردی و ساده

دکوراسیون و طراحی داخلی در صورت اجرا به روش درست و اصولی کاری دلنشین و دوست داشتنی خواهد ب…