خانه دکوراسیون پرده پذیرایی را چطور انتخاب کنیم؟

پرده پذیرایی را چطور انتخاب کنیم؟

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جذابیت دکوراسیون داخلی منازل با انتخاب وسایل شکل می‌گیرد و هر چه انتخاب‌های هوشمندانه‌تری در مورد وسایل و عناصر مختلف دکوراسیون داشته باشید در نهایت نتیجه کار زیباتر خواهد بود.
پرده پذیرایی

 پرده پذیرایی

در انتخاب پرده پذیرایی باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید و نباید تنها فاکتور برای خرید پرده پذیرایی زیبایی آن باشد و علاوه بر آن جنس پرده، ابعاد آن و رنگ و طرح و موارد مختلف این چنینی هم باید رعایت شوند تا در نهایت پرده بهترین گزینه ممکن برای دکوراسیون پذیرایی باشد. در این نوشتار از مجله دلتا نکات مهم در انتخاب پرده را بررسی کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

انتخاب پرده پذیرایی

وقتی سبک مشخصی برای خانه خود انتخاب کردید باید به سراغ خرید پرده بروید و در عین حال متراژ خانه را نیز در نظر داشته باشید. اگر خانه خیلی کوچک باشد می‌توانید برای بزرگتر و دلبازتر نشان دادن آن از پرده‌های رنگ روشن استفاده کنید یا از پرده‌های حریر که هم رنگ دیوار خانه باشند استفاده کنید تا فضا بزرگتر نشان داده شود.

انتخاب پرده پذیرایی

این نوع پرده هم هزینه زیادی ندارد و هم خانه شیک‌تر و بزرگ‌تر نشان داده می‌شود در عین حال اگر پرده شما نورگیر باشد می‌توانید به راحتی از نورگیری پنجره استفاده کنید. زیرا به طور کلی هر چه نور در یک فضا بیشتر باشد و رنگ‌های روشن بیشتری در آن وجود داشته باشد فضا بزرگتر نشان داده می‌شود .

طرح پرده پذیرایی

برای خانه‌های کوچک انتخاب پرده‌های مخملی یا ضخیم و رنگ تیره اصلا گزینه مناسبی نیست و همچنین پرده‌های گلدار هم نمی‌تواند گزینه خوبی برای خانه‌های کوچک باشد و هرچه پرده ساده‌تر و روشن‌تر باشد شیک‌تر است.

پرده

 نکته دیگری که باید برای خرید پرده پذیرایی در نظر داشته باشید توجه به سقف خانه است. اگر سقف خانه شما کوتاه باشد بهتر است از والان و پرده‌های پر نقش و نگار استفاده نکنید و در عوض از یک قاب چوبی ساده برای چوب پرده و قسمت بالایی پرده خود استفاده کنید، زیرا هم خیلی شیک‌تر به نظر می‌رسد و هم سقف را بلندتر نشان می‌‌دهد.

نکته‌ی دیگری که می‌توانید در انتخاب پرده‌ها مد نظر داشته باشید این است که حتی اگر پنجره به صورت تمام قد ارتفاع دیوار را فرا نگرفته باشد، می‌توانید برای خرید پرده، از یک مدل سرتاسری از بالا تا پایین به صورت عمودی استفاده کنید، چون خطای دید در مخاطب باعث می‌شود که سقف را بلندتر ببیند و این در زیباتر به نظر رسیدن فضای خانه تاثیر گذار است.

اگر خانه دارای پنجره‌های متعددی است به فاصله پنجره‌ها دقت کنید و اگر فاصله پنجره‌ها کم بود از پرده یکدست استفاده کنید و اگر فاصله زیاد بود می‌توانید از دو یا چند پرده روی ضلع دیوار استفاده کنید و بهتر است برای پر کردن فضای بین این پرده‌ها از تابلو یا وسایل دکوری متناسب با سبک خانه استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه : برای مطالعه بیشتر نوشتار “دکوراسیون پذیرایی بدون پنجره” را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تغییر دکوراسیون اتاق غذاخوری با اقدامات ساده

اتاق غذاخوری در برخی از خانه‌ها می‌تواند بر اساس ساختار معماری خانه، به عنوان یک اتاق مستق…