جادوی رنگ‌های متضاد، راه حلی برای دیزاین مدرن

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طراحان دکوراسیون به خوبی می‌دانند که تاثیر اولین حضور در یک اتاق چقدر می‌تواند در شکل‌گیری نگرش ما نسبت به دکوراسیون آن مهم باشد.با استفاده از تکنیک‌ رنگ‌های متضاد در دکوراسیون در ظاهر طراحی اتاق خود، جلوه‌ای ماندگار ایجاد کنید.
رنگ های متضاد در دکوراسیون

رنگ های متضاد در دکوراسیون می توانند جادویی در طراحی و دکوراسیون داخلی شما ایجاد کنند. تم‌های اصلی رنگ در دکوراسیون شما، می توانند خانه‌تان را از نظر بصری یکدست و صاف و کسل کننده جلوه دهند؛ اما شما می توانید با استفاده از تکنیک‌ تضاد رنگی در دکوراسیون، فضای داخلی خانه خود را به یک فضای زیبای بصری تبدیل کنید. در این مطلب از مجله دلتا روش مختلف را برای استفاده از رنگ‌های متضاد در چیدمان در طراحی داخلی خانه، به شما ارائه می کنیم.

تکنیک رنگ‌های متضاد در دکوراسیون

مکمل

 

برای ایجاد تضادهای بصری رنگی در خانه، استفاده از دو تا چهار رنگ را در هر اتاق در نظر گرفته و فقط به رنگ دیوارهای خود توجه نکنید. به یاد داشته باشید که می توانید رنگ‌های متضاد را با مبلمان، اثاثیه و سایر عناصر دکوراسیون منزل خود به کار ببرید.

تضاد با رنگ‌های روشن و تیره

رنگ گرم

هر تم رنگی غیر سفید، می تواند با رنگ‌های روشن‌تر متضاد شود. در مقابل ، هر تم رنگی می تواند با کنتراست رنگ تیره مناسب، تیره شود.

تضاد رنگ‌های سرد و گرم

کنتراست

رنگ‌های گرم، مانند نارنجی یا زرد، باعث می شوند تا اتاق گرم و نرم به نظر برسد، در حالی که رنگ‌های خنک مانند آبی یا سبز، می توانند اتاق‌های کوچک را بزرگتر نشان دهند. تصمیم بگیرید که می خواهید چه رنگی به عنوان رنگ های متضاد در دکوراسیون مسلط شود تا فضای داخلی شما بزرگتر یا گرم‌تر به نظر برسد.

رنگ‌های مکمل متضاد

تضاد رنگ

این یک تکنیک تضاد رنگی در چیدمان است. به عنوان مثال، بنفش و زرد، سبز و قرمز و آبی و نارنجی رنگ‌های مکمل هستند. می توانید از رنگ‌های مکمل برای ایجاد دید بصری در اتاق استفاده کنید.

تک رنگ‌های متضاد

رنگ های متضاد در دکوراسیون

رنگ‌های متضاد در چیدمان به شیوه تک رنگ، از یک رنگ پایه گرفته شده است که با استفاده از سایه‎ها، درجات، تنالیته و رنگ‌های مختلف آن، گسترش می یابد. با اضافه کردن رنگ سفید، می توان رنگ‌های مختلفی ایجاد کرد و با اضافه کردن رنگ تیره‌تر، مثل خاکستری یا مشکی به رنگ اصلی، می توان سایه‌ها و رنگ‌های مختلف را ساخت.

یک نظر

  1. ناشناس

    ۱۰ آذر ۱۳۹۹ در ۱۰:۴۵ ق٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۸ ترفند عالی برای از بین بردن بوی غذا در خانه

بوی غذا پیچیده توی فضا خانه، از مواردی است که بسیاری از خانم‌ها در طول روز با آن درگیر هست…