خانه دکوراسیون طراحی دکوراسیون اتاق خواب را از کجا شروع کنیم؟

طراحی دکوراسیون اتاق خواب را از کجا شروع کنیم؟

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اتاق خواب می تواند یک اتاق چند منظوره باشد، ولی در نهایت یک اتاق خوب برای خواب است. دکوراسیونی که در اتاق خواب ایجاد می‌کنید، نشان دهنده علایق، شخصیت و احساسات شما است. این اتاق باید شخصی‌ترین قسمت خانه باشد که موجب آرامش و راحتی است.
دکوراسیون اتاق خواب

افرادی که از بی‌خوابی، کابوس، خواب‌های آشفته و یا اختلال خواب رنج می‌برند به همه راهکارهایی که باعث خواب راحت و خوب شود احتیاج دارند. هرچند ممکن است دارو، تغییر سبک زندگی و یا تجهیزات پزشکی مختلفی نیاز باشد ولی دکوراسیون اتاق خواب هم می‌تواند تاثیر مثبت داشته باشد. با صفحه دکوراسیون مجله دلتا همراه باشید.

چگونه دکوراسیون اتاق خواب را برای خواب بهتر درست کنیم؟

زمانی که می‌خواهید فضای آرام و راحتی را برای خواب در نظر بگیرید، رنگ اتاق خواب بسیار مهم است. بر اساس روانشناسی رنگ‌ها، هر رنگی در دکوراسیون اتاق احساس خاصی را ایجاد می‌کند و بر این اساس می‌توان رنگ مناسب را انتخاب کرد.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

کدام رنگ حس بهتری را برای استراحت ایجاد می کند؟

در مصر باستان، از رنگ‌ها برای شفا و درمان استفاده می‌شد. استفاده از رنگ با این هدف به نام کروموتراپی شناخته شده است و بسیاری از مردم از این روش برای ایجاد احساس بهتر استقبال می کنند.

رنگ آبی 

سایه‌های آبی رنگ بیشتر اثر آرامش بخشی دارند در حالی که رنگ قرمز مهیج است. رنگ آبی علاوه بر مناسب بودن برای استراحت، بیماری را تسکین و درد را کاهش می دهد. از آنجایی که بودن در اتاق آبی رنگ ممکن است حتی فشار خون و سرعت تنفس و ضربان قلب را کاهش دهد، یک انتخاب مناسب برای اتاق خواب است. نور آبی دارای قویترین ارتباط با احساسات آرامش بخش است.

طراحی دکوراسیون

رنگ سبز 

رنگ سبز احساس امنیت ایجاد می کند. اگر رنگ آبی مورد علاقه شما نیست، رنگ سبز را  برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید تا خواب عمیق‌تری داشته باشید. رنگ سبز واقعی یک رنگ قوی است، بنابراین ممکن است بخواهید از این رنگ در جزئیات دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید؛ مانند پتو، بالش ها و یا کوسن صندلی ها.

 رنگ های ملایم را انتخاب کنید

رنگ‌های شاد و درخشان هیجان انگیزند ولی گاهی بهتر است برای اتاق خواب استفاده نشود. به خصوص اگر شما بد خواب هستید از رنگ‌های آرام  و ملایم مانند آبی کم رنگ، سبز و نیلی استفاده کنید. از رنگ‌های روشن در جزئیات و قیمت‌هایی از وسایل به کار ببرید. به طور کلی بهتر است به جای رنگ‌های اصلی و پررنگ در دکوراسیون اتاق خواب از رنگ‌های ملایم و آرامش بخش و تنالیته‌های رنگی که مورد علاقه شماست استفاده کنید تا حس خوبی داشته باشید.

به جز رنگ اتاق خواب، عوامل دیگری هم در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب و برای داشتن خوابی راحت، اهمیت دارد، در دکوراسیون اتاق خواب این عوامل را در نظر بگیرید:

سقف اتاق را نادیده نگیرید

بهتر است رنگ سقف ملایم‌تر از رنگ دیوارها باشد، چرا که باعث پایین‌تر آمدن سقف از نظر بصری می‌شود و حس صمیمیت و راحتی ایجاد می‌کند.

اتاق خواب را ساده نگه دارید

 در اتاق خواب فقط وسایل ضروری و چند وسیله برای تزئین و زیبایی قرار دهید.

مبلمان با اندازه مناسب انتخاب کنید

وسایلی که برای دکوراسیون اتاق خواب درنظر می گیرید باید متناسب با اندازه اتاق خواب باشد وسایل بزرگ برای اتاق خواب کوچک مناسب نیستند.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

فضای کافی برای وسایل در نظر بگیرید

برای آرامش بیشتر بهتر است بیشتر وسایل دور از چشم باشند و داخل کشو و کمد قرار بگیرند تا فضای اتاق خواب خیلی شلوغ نباشد.

چندین گزینه روشنایی برای دکوراسیون اتاق خواب داشته باشید

بهتر است به جز نور محیطی که کل اتاق را روشن میکند، از روشنایی های کوچک برای مطالعه و یا فعالیت های کوچکتر استفاده کنید. در این صورت نیازی که روشنایی کل اتاق ندارید.

بی نظمی در اتاق خواب باعث اضطراب و به هم ریختن خواب می‌شود

با توجه به قوانین فنگ شویی هرچقدر وسایل شما کمتر و منظم‌تر باشد آرامش بیشتری خواهید داشت. وسایل زیاد و اتاق خواب شلوغ موجب اضطراب و ناآرامی می شود.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

طراحی دکوراسیون اتاق‌های مستطیلی و باریک

ما در خانه‌هایمان اغلب با معضل فضاهای باریک و کوچک روبرو هستیم. اما با این حال جای نگرانی …