طراحی دکوراسیون اتاق خواب را از کجا شروع کنیم؟

۱۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دکوراسیونی که در اتاق خواب ایجاد می‌کنید، نشان دهنده علایق، شخصیت و احساسات شما است. این اتاق باید شخصی‌ترین قسمت خانه باشد چراکه استراحت در آن موجب آرامش و راحتی است.
دکوراسیون اتاق خواب

افرادی که از بی‌خوابی یا اختلال خواب رنج می‌برند، به همه راهکارهایی که باعث خواب راحت و خوب شود احتیاج دارند. هرچند ممکن است دارو، تغییر سبک زندگی و یا تجهیزات پزشکی مختلفی نیاز باشد ولی دکوراسیون داخلی اتاق خواب هم می‌تواند تاثیری مثبت داشته باشد. با صفحه دکوراسیون مجله دلتا همراه باشید.

چگونه دکوراسیون اتاق خواب را برای خواب بهتر چیدمان کنیم؟

زمانی که می‌خواهید فضای آرام و راحتی را برای خواب در نظر بگیرید، رنگ اتاق خواب بسیار مهم است. بر اساس روانشناسی رنگ‌ها، هر رنگی در دکوراسیون اتاق احساس خاصی را ایجاد می‌کند و بر این اساس می‌توان رنگ مناسب را انتخاب کرد.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

کدام رنگ حس بهتری را برای استراحت ایجاد می کند؟

در مصر باستان، از رنگ‌ها برای شفا و درمان استفاده می‌شد. استفاده از رنگ با این هدف به نام کروموتراپی شناخته شده است و بسیاری از مردم از این روش برای ایجاد احساس بهتر استقبال می کنند.

رنگ آبی 

سایه‌های آبی رنگ بیشتر اثر آرامش بخشی دارند در حالی که رنگ قرمز مهیج است. رنگ آبی علاوه بر مناسب بودن برای استراحت، بیماری را تسکین و درد را کاهش می دهد. از آنجایی که بودن در اتاق آبی رنگ ممکن است حتی فشار خون و سرعت تنفس و ضربان قلب را کاهش دهد، یک انتخاب مناسب برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب است. نور آبی دارای قوی‌ترین ارتباط با احساسات آرامش بخش است.

طراحی دکوراسیون

رنگ سبز 

رنگ سبز احساس امنیت ایجاد می‌کند. اگر رنگ آبی مورد علاقه شما نیست، رنگ سبز را  برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید تا خواب عمیق‌تری داشته باشید. رنگ سبز، یک رنگ قوی است، بنابراین ممکن است بخواهید از این رنگ در جزئیات دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید؛ مانند رنگ پتو، بالش ها و یا کوسن صندلی‌ها.

 رنگ‌های ملایم را انتخاب کنید

رنگ‌های شاد و درخشان، هیجان انگیزند و بهتر است برای اتاق خواب استفاده نشوند. بخصوص اگر شما بدخواب هستید از رنگ‌های آرام و ملایم مانند آبی کم‌رنگ، سبز و نیلی استفاده کنید. رنگ‌های روشن را در جزئیات و وسایل اتاق بکار ببرید. به طور کلی بهتر است بجای رنگ‌های اصلی و پررنگ در دکوراسیون داخلی اتاق خواب از رنگ‌های ملایم و آرامش بخش استفاده کنید تا حس بهتری داشته باشید.

به جز رنگ اتاق خواب، عوامل دیگری هم در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب و برای داشتن خوابی راحت، اهمیت دارند. در دکوراسیون اتاق خواب این عوامل را در نظر بگیرید:

سقف اتاق را نادیده نگیرید

بهتر است رنگ سقف ملایم‌تر از رنگ دیوارها باشد، چرا که باعث پایین‌تر آمدن سقف از نظر بصری می‌شود و حس صمیمیت و راحتی ایجاد می‌کند.

مبلمان با اندازه مناسب انتخاب کنید

وسایلی که برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب درنظر می‌گیرید باید متناسب با اندازه اتاق خواب باشد. وسایل بزرگ برای اتاق خواب کوچک مناسب نیستند.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

فضای کافی برای وسایل در نظر بگیرید

برای آرامش بیشتر بهتر است، اکثر وسایل دور از چشم باشند و داخل کشو و کمد قرار بگیرند تا فضای اتاق خواب خیلی شلوغ نباشد.

چندین گزینه روشنایی برای دکوراسیون اتاق خواب داشته باشید

بهتر است به جز نور محیطی که کل اتاق را روشن می‌کند، از روشنایی‌های کوچک برای مطالعه استفاده کنید. در این صورت نیازی به روشنایی کل اتاق ندارید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب نکات کلیدی برای انتخاب مبلمان مناسب را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این گلدان‌ها خانه شما را دیدنی می‌کنند

در این مطلب از مجله دلتا به معرفی ایده های استفاده از گلدان های آویز در منزل می‌پردازیم. ب…