طراحی دیوار خانه با ۶ ایده کاربردی

۰
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
گاهی اوقات فکر می‌کنیم که دکوراسیون منزلمان بی عیب و نقص است ولی دقیقا زمانی که حس می‌کنیم همه چیز در جای خود قرار گرفته تازه یادمان به دیوارها می‌افتد! انگار بی روح و بی معناست و رنگ یک دست و یکنواختش طراحی‌مان را خراب کرده است.
طراحی دیوار

یکی از راه های داشتن دکوراسیون زیبا، رسیدگی به جزییات دیوارهای خانه است. در این بخش از مجله دلتا ۶ ایده مطرح می‌کنیم که بتوانید طراحی دیوار خانه‌تان را انجام دهید.

استفاده از چوب

اولین سوالی که در زمینه طراحی دیوار مطرح می‌شود این است که هدفتان از این طراحی و دیزاین چیست؟ آیا می خواهید صرفا جنبه زیبایی و دکور داشته باشد و یا نیاز دیگری را در منزل شما برطرف نماید.

چوب یکی از ایده هایی است که می تواند هم زمان هر دوی این کارها را برای شما انجام دهد. هم می‌تواند در اتاق نشیمن و پذیرایی دیده شود و هم در اتاق خواب و این به سلیقه شما بستگی دارد. از چوب برای پوشاندن سطح بزرگی از دیوار هم می‌توانید استفاده کنید. نکته قابل توجه در مورد چوب عایق صدا بودن آن است.

دیزاین دیوار

 استفاده از صفحات آکوستیکی

مشکلی که در خانه‌های امروزی ما بسیار دیده می‌شود، فقدان عایق صوتی و شنیدن صداهای اتاق کناری و یا همسایه است. پیشنهاد ما به شما پنل‌های آکوستیک می‌باشد که علاوه بر بحث عایق صدا بودن، در طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون وجود دارند و می‌توانند هم زمان حکم یک طرح زیبا را هم روی دیوار شما داشته باشند.

استفاده از نورپردازی

در خانه خود با نور بازی کنید و به شگفتی آن پی ببرید. شما با این کار علاوه بر این که نور فضای خود را تامین می‌کنید یک طرح جذاب و خاص را نیز به وجود می‌آورید. ایجاد این طرح هم می‌تواند با استفاده از منبع نوری خاص و طرح دار باشد و هم می‌تواند با چیدمان‌های مختلف چند منبع نوری ساده، به وجود بیاید. ترکیب چوب و نورپردازی هم یک ترفند زیرکانه است.

تزیین دیوار

رنگ آمیزی خلاقانه

می‌خواهیم کمی پا را فراتر از رنگ معمولی دیوار بگذاریم. بیایید کمی ریسک پذیر باشیم و یک دیوار را به خلاقیت خود بسپاریم. می توانید از طرح‌های خیلی ساده، محدود و فانتزی مانند استیکرهای دکوری، استفاده کنید و یا کل دیوار را با حروف اسامی اعضای خانواده بپوشانید! روش دیگر این است که خودتان شابلونی از طرح مورد علاقه تان درست کرده و سپس با آن قسمتی از دیوار را رنگ کنید.

استفاده از ظروف خاص

استفاده از ظروف از جمله ایده‌هایی است که جدیدا طرفداران زیادی پیدا کرده است. ظروف سفالی، کاشی، حصیرهای تزیینی و حتی ظروف خاص شیشه‌ای می‌توانند در این دسته قرار بگیرند. در چیدمان این ظروف هم مانند قاب عکس لازم نیست که حتما مرتب و با نظم خاصی آن‌ها را روی دیوار نصب کنید، می‌توانید به صورت نامنظم و حتی از یک دیوار به دیوار دیگر بچینید.

نقاشی دیوار

استفاده از دکوری های کوچک

با استفاده از طرح‌های دکوری کوچک، می توانید دیوارتان را از خالی بودن در بیاورید. با توجه به رنگ دیوارتان، آن‌ها را رنگ کنید و یا از نمونه  آماده استفاده نمایید. همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با طراحی حیاط خلوت مطلب “طراحی حیات خلوت مدرن و زیبا” را مطالعه فرمایید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

گیاهان آپارتمانی که ماهی یکبار آب نیاز دارند

مراقبت و نگهداری از گیاهان در آپارتمان ممکن است کاری زمانبر بوده و برای همه مقدور نباشد به…