در یک روز برفی کجای تهران پیاده روی کنیم؟

۶
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
فکرش را بکنید که روز برفی و پیاده روی منحصر به فرد خود را روی پل بسیار زیبایی بگذرانید که در ارتفاع 40 متری زمین هستید. جایی که ، شاهراه های اصلی تهران مانند بزرگراه مدرس، همت، رسالت و حقانی درست در برابر چشمان شما زیر بارش برف قرار دارند
روز برفی

با شروع فصل سرما و بارش برف حتی اگر در پاییز هم باشد. بیشتر هموطنان برای دیدن این پدیده دل انگیز و چشم نواز راهی مناطقی می‌شوند که یا پوشیده از برف شده اند، یا می‌توانند از آنجا به راحتی شاهد بارش برف باشند، یا تصاویر برفی ثبت کنند و یا در نهایت برف بازی کنند. خیابان‌ های سطح شهر معمولاً بهترین گزینه اند. اما کدامیک مناسب ترند و یا دیگر مکان هایی که می‌توانند در یک روز برفی حس خوب پیاده روی را به ما بدهند کجا هستند؟ برنامه‌ تان را به بعد از خواندن این مطلب از صفحه گردشگری مان موکول کنید تا بهترین مقصد را برای خود بیابید. با مجله دلتا همراه باشید.

آدم برفی در روز برفی

روز برفی خیابان ولیعصر

شاید یکی از خاطره انگیز ترین خیابان های تهران همین خیابان ولیعصر باشد. راستش از نظر من نسل جدید و نسل قدیم هم ندارد. زمستان و بهار هم سرش نمی‌شود، باران و برف و آفتاب هم نمی‌شناسد. اینجا فقط و فقط یک خیابان دیدنی است با خاطره های طولانی. با جذاب‌ ترین پیاده‌ روی. در واقع هرگز از پیاده روی در خیابان خوب چنارها خسته نمی‌شوید. از اینکه یک روز برفی را در این خیابان گذرانده‌اید هم پشیمان نمی‌شوید. قدم زدن روی برف نو، در خیابان ولیعصر هیچگاه کهنه نمی‌شود.

اینجا ستون فقرات شهر تهران است و تقریباً از آن بالاهای تهران، در واقع فرق سر تا جنوب آن یعنی نوک پای تهران را در بر می‌گیرد. می‌توانید پیاده روی تان را از خیابان تجریش شروع کنید و تا هر جایی که دلتان بخواهد بروید. بعد هم از هر جا که خسته شدید به یکی از ایستگاه های اتوبوس بروید و دوباره به همانجا که شروع کردید برگردید. به علاوه تماشای بارش برف از پنجره های بزرگ اتوبوس و دیدن تصاویر برفی از خیابان ولیعصر بسیار لذت بخش است.

خیابان ولیعصر برفی

بام تهران در یک روز برفی

ارتفاعات شهر تهران همیشه بیشتر از نقاط دیگر در یک روز برفی دیدنی هستند. پیاده روی در محوطه بام تهران جذابیت‌  مخصوص به خود را دارد. به علاوه وقتی به آنجا رسیدید می‌توانید منظره تمام تهران را زیر بارش برف تماشا کنید. گرفتن عکس برف که با سرعت روی سر تمام تهران می‌ریزد بسیار دلپذیر است. به علاوه در آنجا تفریحات متنوعی هست که اگر تصمیم دارید روز برفی خود را در بام تهران بگذرانید می‌توانید سری به مطلب بام تهران کجاست؟ در صفحه گردشگری مجله دلتا، بزنید تا روزتان هم فال باشد و هم تماشا.

راستی فراموش نکنید یک آش کشک حسابی بخورید آن هم با کشک زیاد تا هم گرمتان کند هم خاطره خوشمزه ای از بام پایتخت را در ذهنتان به جای بگذارد.

بام تهران روز برفی

روز برفی پارک ملت

یکی از قدیمی ترین پارک های تهران پارک ملت است. کلی خاطره انگیز هم هست. معمولاً طرفداران خاص خودش را هم دارد. البته این برای یک روز خوب پاییزی و یا پیاده روی در یک روز برفی صدق نمی‌کند. چراکه از جای جای تهران برای رفتن زیر بارش برف و ثبت تصاویر برفی و دیگر لذت های زمستانی به پارک های تهران می‌آیند. فرقی هم نمی‌کند پارک جمشیدیه باشد یا پارک قیطریه کهن سال و مهربان. اصلاً همه پارک‌ های سطح شهر همیشه در فصل پاییز و زمستان دیدنی تر  از باقی فصول هستند.

روز برفی پارک ملت

اینجا هم مانند بام تهران تفریحات بی نظیری دارد که پردیس سینمایی یکی از آنهااست، می‌توانید برای با خبر شدن از آن به مطلب پارک ملت به چه علت دیدنی است مراجعه کنید تا از آن با خبر شوید.

روز برفی دریاچه خلیج فارس

دریاچه چیتگر یا خلیج فارس یکی از زیباترین و البته پرامکانات‌ ترین جاذبه‌ های تفریحی پایتخت شده است. امکانات مختلفی هم دارد که در مقاله «دریاچه چیتگر ، ساحل پایتخت» مجله دلتا به طور کامل به آن اشاره کردیم. اینجا یک فضای بسیار ایدئال برای پیاده‌ روی است. و شما می‌توانید روز برفی خود را در پیاده روی عریض با چشم اندازی بی نظیر به دریاچه چیتگر تجربه کنید.

روز برفی دریاچه چیتگر

اگر پیاده روی تان را به عصر یک روز برفی بیندازید، غیر از ویترین گردی که صبح و شب ندارد، می‌توانید یک عصرانه یا شام حسابی را در یکی از کافه رستوران های با کیفیت اینجا نوش جان کنید. دور از هیاهوی شهر در کنار این دریاچه قدم بزنید و از هوای لطیف و بارش آرام برف لذت ببرید.

روز برفی پارک قیطریه

بارها شده تصمیم گرفته‌ اید به جایی بروید و قدم بزنید. جایی که حسابی لذت پیاده روی را ببرید. خیلی هم خوب. همانطور که گفتیم پارک های تهران برای پیاده روی جان می‌دهند. حسابی کیف خواهید کرد که اگر پارکی مثل قیطریه را برای پیاده روی یک روز برفی انتخاب کنید. چه بخواهیم و چه نخواهیم، به شما خوش خواهد گذشت.

روز برفی پارک قیطریه

مسیر پیاده روی عالی قیطریه با آن پوشش گیاهی و سنگ فرش های بی انتها، با درختان چندین ساله و آن همه تفریح که می‌توانید راجع به آن در اینجا بخوانید، می‌توانند حال و هوای دلمان را خوب کنند. پارکی مثل پارک قیطریه نظیرش پیدا نمی‌شود. خوب است اگر برای گرفتن تصاویر برفی، برف بازی، گرفتن تعدادی عکس برف یا کلاً ثبت تصاویر برفی، تصمیم خاصی ندارید، حتماً به پارک قیطریه سر بزنید.

روز برفی قیطریه

روز برفی مجموعه سعدآباد

اصلاً فرقی نمی‌کند شما در یک روز برفی به کاخ سعد آباد بروید یا عصر یک روز پاییزی. رفتن به کاخ سعدآباد ، یک پیاده روی شاهانه است. برف و بارانش هم شاهانه است. آن درختان دیدنی، آن باغ پهناور آن هوای دلپذیر و چه و چه و چه… کلی لذت را برایتان به همراه خواهد داشت. ارمغانی خوش است رفتن به دربار تهران. حالا این بماند که داریم می‌رویم کلی هم خوش بگذرانیم. گردشگرانِ پیاده گردِ پایتخت نشین، وقتی صحبت از پیاده روی در یک روز برفی به میان می‌آید حتماً مقصد خود را مجموعه کاخ سعد آباد معرفی می‌کنند. زیبایی‌ های بی پایان این مکان، اولین چیزی است که از این پاتوق‌ همیشگی به یاد دیگران می‌اندازد. پیاده‌ رو‌ های عریض با آن درختان بلندقامت جلوه بی‌ نظیری از بارش برف را به نمایش می‌گذارند.

روز برفی کاخ سعد آباد

روز برفی خیابان ۳۰ تیر

از جمله مکان های شلوغ و پر رفت و آمد که برای یک پیاده روی جانانه جان می‌دهد خیابان ۳۰ تیر است. این خیابان هرگز نمی‌خوابد و زندگی شبانه آن همیشه در جریان است. اصلاً می‌توان گفت خیابان سی تیر به خیابان همیشه بیدار هم معروف است. اگر ترجیح می‌دهید که پیاده‌ روی خود را به شب بیندازید. این خیابان در کنار پارک جمشیدیه و قیطریه یکی از انتخاب های منحصر به فرد زمستانی است.

خیابان سی تیر یکی از قدیمی‌ ترین خیابان‌ های پایتخت است، که امروز یکی از جاذبه های گردشگری تهران هم هست. کافه‌ های سیاری که نوشیدنی‌ های گرم و دلچسبی را برای فروش ارائه می‌دهند و یا آن غذاهای خوشمزه در این فوداستریت  می‌توانند خاطره یک پیاده‌ روی فراموش نشدنی را برایتان به ارمغان بیاورند.

روز برفی خیابان سی تیر

روز برفی پارک جمشیدیه

یکی از جاذبه‌های بس بی‌ نظیر و تماشایی تهران پارک جمشیدیه است. به لحظات زندگی تان رنگ تازه‌ ای می‌بخشد و پاییز و زمستان و بهار و تابستانش حرف تازه ای برای گفتن دارد. این پارک واقعاً سر شوق می‌آوردت. جایی که پر از جذابیت های منحصر به فرد است. حالا فکرش را بکنید اینجا مقصد پیاده روی شما در یک روز برفی باشد، آنوقت است که این پارک تمام زیبایی‌ هایش را زیر گوشت زمزمه می‌کند. اصلاً سِحر می‌شوی در فضای بی‌ مثال‌ش. به علاوه کوهنوردان، کوه پیمایی خود را در یک روز برفی معمولاً از اینجا به سمت ارتفاعات کلک چال تجربه خواهند کرد.

روز برفی پارک جمشیدیه

روز برفی پل طبیعت

مجموعه پارک آب و آتش را همه می‌شناسند. تهرانی ها که اصلاً نگویید نه، اینجا یک مکان تفریح مشهور در تهران است.  پل طبیعت و پارک طالقانی که امروزه تبدیل به یکی از اصلی‌ ترین پاتوق‌ ها برای پیاده گردی و پیاده روی های طولانی شده است. یکی از سرگرمی های بی نظیر در فضای زیبا و متفاوت در قلب شهر.

فکرش را بکنید که روز برفی و پیاده روی منحصر به فرد خود را روی پل بسیار زیبایی بگذرانید که در ارتفاع ۴۰ متری زمین هستید. جایی که ، شاهراه‎ های اصلی تهران مانند بزرگراه مدرس، همت، رسالت و حقانی درست در برابر چشمان شما زیر بارش برف قرار دارند و محو تماشای انبوه فضای کاملاً سفید پوش شده خواهید شد. یادتان باشد حتماً کنار فانوس دریایی عکسی از خاطره روز برفی خود ثبت کنید.

میان8 4 در یک روز برفی کجای تهران پیاده روی کنیم؟

روز برفی پارک پردیسان

هرگاه از یکی از شهروندان تهرانی آدرسی از یک مسیر پیاده روی خوب را بپرسید، حتماً مسیر پیاده روی پارک پردیسان را به شما پیشنهاد خواهد داد. پارک پردیسان در حاشیه اتوبان حکیم گزینه بسیار خوبی برای پیاده‌ روی یک روز برفی خواهد بود. مسیر پیاده‌ روی عریضی که دارد و بارش برفی که کلی روحتان را تازه می‌کند. نمی‌گذارد پیاده روی شما به کمتر از یک ساعت برسد! شب‌ های پاییزی خوش‌ آب‌ و هوای شما را بسیار دلچسب‌ تر کند. مسیر پیاده‌ روی این منطقه نسبتاً زیاد است و طی کردن آن می‌تواند چند ساعت نیز طول بکشد.

روز برفی پارک پردیسان

۶ دیدگاه

 1. بردیا

  ۲۶ آبان ۱۳۹۸ در ۳:۴۷ ب٫ظ

  بسیار زیبا

  پاسخ

  • گلزار

   ۲۶ آبان ۱۳۹۸ در ۴:۵۶ ب٫ظ

   سپاسگزارم 🙂

   پاسخ

 2. شایسته

  ۲۶ آبان ۱۳۹۸ در ۲:۵۰ ب٫ظ

  ممنون

  پاسخ

  • گلزار

   ۲۶ آبان ۱۳۹۸ در ۴:۵۶ ب٫ظ

   ممنون از شما که مجله دلتا رو می خونید 🙂

   پاسخ

 3. یوسفی

  ۲۶ آبان ۱۳۹۸ در ۸:۳۸ ق٫ظ

  عالیه

  پاسخ

  • گلزار

   ۲۶ آبان ۱۳۹۸ در ۴:۵۸ ب٫ظ

   سپاسگزارم بله و ممنون از شما که مجله دلتا رو می خونید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

۴ مورد از جاهای دیدنی ماسوله که کمتر درباره آن‌ها نشیده‌اید

خانه‌های پلکانی و بالکن‌های مزین به گل‌های شمعدانی و روستایی که در بین کوه‌ها و جنگل‌های س…