قیمت مسکن در جنوب تهران ارزان شد

۹
7
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در ماه نخست پاییز بازار مسکن شاهد رشد جزیی قیمت به میزان ۰.۴ درصد بوده است، اما بررسی های میدانی نشان می‌دهد که این افزایش را نمی‌توان به همه مناطق تهران تعمیم داد.
کاهش قیمت مسکن در سال 98
به رغم صعود اندک قیمت مسکن در پایتخت، بعضی مناطق جنوبی تهران از اولین داوطلبان کاهش قیمت مسکن در سال ۹۸ و پیشتاز تورم منفی ملک بوده‌اند. 

به گزارش مجله دلتا طی مهرماه امسال در میان ۲۲ منطقه شهر تهران، بیشترین میانگین قیمت فروش واحد مسکونی به منطقه یک، هر متر مربع معادل ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و کمترین میانگین قیمت فروش، مترمربعی ۵ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان به منطقه ۱۸ اختصاص داشته است. برآوردها نشان می‌دهد قیمت واحد های مسکونی در مناطق پرتقاضا برای سومین ماه افت کرده است.

مناطق جنوبی ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۸ و ۲۱ و مناطق واقع در نیمه شمالی شهر شامل مناطق ۴، ۵ و ۷ کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند.  مناطق  ۲۱، ۱۵، ۱۶ و  ۲۲ به ترتیب با ۱۸، ۱۱، ۷.۵ و ۱۱ درصد نیز بیشترین افت ماهانه قیمت را داشته‌اند.

در نخستین ماه پاییز، میانگین قیمت مسکن در ۱۰ منطقه جنوبی تهران در مجموع ۶ درصد در مقایسه با شهریور ماه کاهش یافته است که این میزان کاهش نشان می‌دهد هم اکنون بازار مسکن حتی در صورت افزایش محسوس میزان معاملات خرید آپارتمان، کشش رشد قیمت‌ را ندارد. این در حالی است که عمده معاملات مصرفی مسکن در این ۱۰ منطقه متمرکز شده است و این موضوع بیان می‌کند به‌ رغم افزایش ۰.۴ درصدی قیمت مسکن در مهرماه در کل شهر تهران، مناطق ۴ و ۵ به ترتیب با کاهش  ۱.۵ و ۶.۵ درصد قیمت نسبت به شهریورماه مواجه شده‌اند.

هم‌اکنون میانگین قیمت آپارتمان در مناطق ۴ و ۵ به ترتیب ۱۳ و ۱۴.۶ میلیون تومان در هر متر مربع است. بررسی‌ها نشان می‌دهد تورم مسکن در مناطق مصرفی تهران منفی شده و نمی‌توان رشد ۰.۴ درصد معدل کل را به تمام مناطق تعمیم داد. مهرماه امسال قیمت خانه در مناطق یک تا سه پایتخت به ترتیب ۷.۶، ۹ و ۵.۳ درصد افزایش یافت که در رشد میانگین قیمت کل تاثیرگذار بود، اما با توجه به میزان کم معاملات در کل شهر تهران، افزایش یا کاهش قیمت ماهانه نمی‌تواند ملاکی برای ارزیابی وضعیت کلی بازار ارزیابی شود.

قیمت پیشنهادی مسکن در جنوب تهران ـ ابان ۱۳۹۸
محله متراژ سن و امکانات قیمت (تومان)
جوادیه ۴۶ متر ۵سال فول‌امکانات ۳۲۰ میلیون
آهنگ ۵۰ متر ۱۶ سال ۳۷۰ میلیون
افسریه ۶۲ متر ۵ سال فول ۴۸۵ میلیون
مسعودیه ۴۷ متر ۹ سال ۳۸۰ میلیون
نازی‌آباد ۶۵ متر ۱۱ سال فول ۶۹۰ میلیون
یاخچی‌آباد ۷۴ متر ۴ سال فول ۵۲۰ میلیون
بریانک ۴۵ متر ۱۰ سال ۳۱۰  میلیون
تهرانسر ۶۲ متر ۵ سال فول ۷۴۰ میلیون
پیروزی ۶۸ متر ۵سال فول‌امکانات ۶۶۰ میلیون
دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…