تغییر دکوراسیون داخلی با چند ترفند ساده

۶
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هر خانه‌ای بعد از گذشت مدتی نیاز به تغییر دکوراسیون دارد تا حال و هوای خانه و افراد ساکن آن عوض شود.
تغییر دکوراسیون داخلی منزل

تغییر دکوراسیون داخلی منزل و تغییر ترکیب رنگ از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های افراد است. برخی تصور می‌کنند تغییر رنگ دکوراسیون منزل نیازمند هزینه‌های کلان مثل خرید مبلمان نو، تعویض کامل پرده‌ها و حتی رنگ‌آمیزی مجدد دیوارهای منزل است. اما شما با چند ایده ساده و کم هزینه که در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا ذکر می‌شود می‌توانید یک تغییر دکوراسیون ارزان و چشم‌نواز را در منزل ایجاد کنید.

فقط یک دیوار را رنگ کنید

بهتر است این رنگ را روی دیواری که بیشتر از همه دیده می‎شود به کار ببرید، مثلا دیوار رو‎به‎روی ورودی پذیرایی یا دیوار پشت شومینه. برای این کار بهتر است یک رنگ جسورانه به کار ببرید یا یک کاغذ دیواری پر نقش و نگار را در مقابل دیوارهای ساده قرار دهید. اگر برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل مشکل دارید بهتر است به این رنگ‌ها فکر کنید: اگر دکوراسیون خانه قهوه‌ای است، رنگ یکی از دیوارها را سبز تیره کنید. آبی تیره هم انتخاب خوبی است.

تغییر دکوراسیون

تغییر دکوراسیون داخلی منزل با عنصری از طبیعت

اضافه کردن یک گلدان گل یا گیاه شاداب و سر سبز، رنگ، عطر و بو، شخصیت و احساس خوب را به منزل شما می‌آورد. بسیاری از گیاهان آپارتمانی بسیار مقاوم هستند، نیاز به مراقبت چندانی ندارند. اگر واقعا حوصله و زمان نگهداری از گلدان طبیعی را ندارید از گلدان‌های مصنوعی هم برای اضافه کردن رنگ و ایجاد تغییر می‌توانید استفاده کنید.

تغییر دکوراسیون با استفاده از شال مبل

برای روی مبلمان از یک پارچه یا پتوی رنگی استفاده کنید که می‌تواند یک روانداز زیبای بافتنی یا قلاب بافی باشد یا یک پتوی نسبتا نازک خوش نقش و نگار. بهتر است از رنگ‌هایی استفاده کنید که با رنگ سایر اجزای دکوراسیون و مبلمان هماهنگ باشد.

تغییر دکوراسیون داخلی منزل

تغییر دکوراسیون داخلی منزل با آینه

یک آینه بزرگ قدی یا آینه کنسول در اتاق پذیرایی منزل‌تان قرار دهید. از آینه‌های حاشیه‌دار ترجیحاً چوبی و منبت‌کاری یا آینه‌هایی با قاب فلزی کار شده استفاده کنید. آینه، رنگ‌‌ها را در منزل بازتاب می‌دهد. اگر آینه‌ منزل‌تان قدیمی شده کافی است فریم آینه را رنگ  و آن را حسابی نو کنید.

پیشنهاد مطالعه: در مجله دکوراسیون دلتا می‌توانید دکوراسیون پذیرایی کم هزینه اما شیک را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این گلدان‌ها خانه شما را دیدنی می‌کنند

در این مطلب از مجله دلتا به معرفی ایده های استفاده از گلدان های آویز در منزل می‌پردازیم. ب…