پارکینگ پنهان ( + ویدئو )

۱۴
27
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طول عمر پارکینگ‎های مخفی هوشمند، بیش از ۵۰ سال است. صرفه‎جویی در مکان و باز‎تر نشان دادن فضا، از امتیازهای این نوع پارکینگ است.
فیلم

یک فیلم کوتاه و بسیار دیدنی از نوعی پارکینگ مدرن و مخفی برای شما خوانندگان مجله دلتا آماده کرده‎ایم که با هم به تماشای آن می‎نشینیم. اما قبل از دیدن این فیلم، بد نیست درباره پارکینگ مخفی صحبت کنیم.

به گزارش اختصاصی مجله دلتا، پارکینگ مخفی نوعی پارکینگ مکانیزه است که امنیت زیادی برای کاربران خود دارد. طراحی آن به گونه‎ای است که یک آسانسور به اندازه جا گرفتن یک خودرو در حیاط ایجاد شده تا ماشین‎ها را به طبقه زیرزمین برساند. این آسانسور می‎تواند وزن ۲ و نیم تُن را جابه‎جا کند.

ماشین در آسانسور قرار می‎گیرد و به طبقه زیرین برده می‎شود. در زیرزمین هم صفحه‎ای گرد وجود دارد که با چرخیدن، برای پارک کردن ماشین به راننده کمک می‎کند.

این آسانسور در صورت استفاده نشدن،  هم‎سطح با زمین محوطه قرار می‎گیرد و هیچ‎کس هم متوجه وجود پارکینگ در آن مکان نمی‎شود. سقف پارکینگ می‎تواند گچی، کاشی، موزائیک یا حتی چمن باشد.

فیلم پارکینگ

مزیت های پارکینگ مخفی

مزیت اصلی پارکینگ مخفی این است که با استفاده از آن، می‎توان در فضای کم، چندین خودرو پارک شود و کسی هم از وجود ماشین‎های پارک‎شده، خبر نداشته باشد؛ به‎خصوص در مکان‎هایی که فضای زیادی برای ساخت پارکینگ وجود ندارد؛ می‎توان از این نوع پارکینگ استفاده کرد.

ساکنان اطمینان دارند که هیچ‎کس جز خودشان نمی‎تواند وارد پارکینگ شود، زیرا برای استفاده از آسانسور پارکینگ، استفاده‎کننده رمز اختصاصی دارد.

همچنین این پارکینگ‎ها به رمپ نیاز ندارند. (رمپ یک سطح شیب‎دار است که برای دسترسی اتومبیل‎ها یا افراد به جاهای مختلف در یک ساختمان، احداث می‎شود.)

طول عمر پارکینگ‎های مخفی هوشمند، بیش از ۵۰ سال است. صرفه‎جویی در مکان و باز‎تر نشان دادن فضا، از امتیازهای این نوع پارکینگ است. پارکینگ هوشمند برای استفاده کاربران در حیاط منازل مسکونی، ویلا یا شرکت‎های بزرگ که فضای کافی در اختیار ندارند؛ کاربرد دارد.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

یک بار برای همیشه به آشپزخانه خود نظم دهید

سازمان‌دهی و نظم دهی آشپزخانه را می‌توان فرآیندی دائمی دانست که در طول زمان، دچار تکامل و …