معماری پرتغال

ساخت ویلای مدرن روی ویرانه های سنگی

۱۵
52
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مهم‎ترین هدف ساخت این  ویلای مدرن ، تامین نور طبیعی و ایجاد ارتباطی معنادار میان خرابه‎های سنگی با بنای مدرن در دست ساخت و همچنین اتصال فضاهای داخلی با خارجی بوده است.
ویلای مدرن

ویلای مدرن آن هم روی ویرانه های سنگی ، کاری خلاقانه است که در کشور پرتغال انجام شده است.

 به تازگی یک استودیوی معماری به نام Phyd، چندین ویرانه سنگی را بازسازی و تبدیل به اقامتگاهی مدرن در ناحیه کوهستانی پرتغال کرده است. این ویرانه‎ها که هماهنگی بی‎نظیری با طبیعت اطراف خود داشتند، در واقع حافظ خاطره‎های تاریخی غنی طی سالیان سال بوده‎اند و هم‎اکنون به خانه‎ای منحصربه‎فرد تغییر کاربری داده‎اند.

ویلای مدرن

تیم معماری مذکور با حضور در محل، شیفته چشم‎انداز طبیعی و ردیف سنگ‎های روی هم انباشته شدند. آن‎ها به منظور اجرای بهترین طراحی ممکن، سایه‎ها و رگه‎های هر سنگ را مورد مطالعه قرار دادند. طبیعت، صخره‎ها، دره و کوه به‎عنوان پس‎زمینه اصلی این پروژه و منبع الهام معماران، اهمیتی فراوان یافتند.

به گزارش مجله دلتا به نقل از تابناک باتو، مهم‎ترین هدف ساخت این  ویلای مدرن ، تامین نور طبیعی و ایجاد ارتباطی معنادار میان خرابه‎های سنگی با بنای مدرن در دست ساخت و همچنین اتصال فضاهای داخلی با خارجی بوده است.

ویلای مدرن

معماری ویلای مدرن پرتغال

علاوه بر موارد فوق، پروژه خانه مدرن کوهستانی پرتغال شامل فضایی است که از میان خرابه‎ها عبور کرده و ارتباط عملکردی بین بخش‎های مختلف را تکمیل می‎کند. برنامه ساخت و ساز خانه، متشکل از چندین ورودی بزرگ است که در تامین نور طبیعی خورشید برای فضاهای داخلی نقش مهمی دارند. همچنین، یک درخت زیتون در حیاط این مجموعه به چشم می‎خورد که حفظ آن طی روند ساخت انتخابی هوشمندانه بوده است.

ویلای مدرن

در ساختار پروژه جدید، دیوارهای سنگی به جای مانده از خرابه‎ها همان‎طور دست‎نخورده باقی مانده‎اند که جلوه طبیعی و خاصی را به این مجموعه بخشیده است. طراحی داخلی نیز کاملاً با محیط کوهستانی و چشم‎اندازهای طبیعی اطراف هماهنگ است. ساخت این پروژه در سال ۲۰۱۶ آغاز شد و تا سال ۲۰۱۷ به طول انجامید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۳ ترفند ساده و کم‌هزینه برای ایجاد عایق صدا در خانه

برای زندگی‌های پرسروصدا و پرمشغله امروزی، داشتن عایق صدا در خانه که به استراحت و آرامش بیش…