توری‌های تزیینی ؛نقش و نگاری زیبا

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دیگر برای تفکیک فضای داخلی خانه نیازی به کشیدن دیوارهای بلند و ضخیم نیست.
توری‌های تزیینی

توری‌های تزیینی یا «کات‌اوت» ها الگوهایی تور مانند است که برای نمای بیرونی خانه، سقف و درها که الگوی جداسازی روی آنها اجرا می شود به کار می رود.

«کات‎اوت»‎ها در اندازه های بزرگ یا کوچک و طرح های ساده و بسیار جالب وجود دارند و به آسانی می توانید طرح و اندازه دلخواه خود را انتخاب کنید.

فلز و چوب رایج ترین موادی هستند که برای ساخت «کات‌اوت» استفاده می شوند.

«کات‎اوت»های مشبک، مواج یا جوش‌کاری شده نیز در اندازه های استاندارد فروخته می شوند. البته قیمت آنها باتوجه به جنس، کیفیت، طرح و نوع وسیله‌ای که روی آن اعمال شده است، متغیر است. برخی از نمونه‌های «کات‎اوت» ها را در ادامه می‌بینید:

ا- پوسته خارجی توری‌های تزیینی زیبا درتصویر زیر، طرحی است مدرن که از استیل ضدآب و ضد ضربه ساخته شده است و نقش گل و بته‌ای روی آن حالت زیبایی به آن بخشیده است.

از این توری‌های تزیینی برای نمای خارجی از فلزهایی مانند آلومینیوم هم استفاده می شود. این فلز به سبب سبکی و نازکی برای ایجاد برش و طرح بسیار مناسبند.

توری‌های تزیینی

۲- راه پله ها نیز از مکان های مناسب برای استفاده از پانل های طرح دار و زیبا برای جداسازی دوفضا از یکدیگر است.

ویژگی استفاده از این الگوهای چوبی این است که در عین جداسازی دو فضا، همچنان نور را از خود عبور می دهند.

پارتیشن

۳- از دیگر موادی که برای کات‌اوت نرده راه پله استفاده می شود، ورقه های فلزی است  که طرح های بسیار زیبایی روی آن ایجاد می شود.

پارتیشن راه پله

۴- از گزینه های دیگر استفاده از توری های چوبی و فلزی می توان از انواع در ها نام برد. درِ کشویی کمد یا اتاق خواب را می توانید از چوب هایی که به زیبایی برش خورده اند، انتخاب کنید.

طرح خطی زیبایی که روی در این گاراژ ایجاد شده است نمایی جالب به آن بخشیده است. این منافذ خطی به خوبی نور را به بیرون هدایت می کنند و هنگام شب زیبایی خوبی دارد.

راه پله

۵- برای جداسازی فضاهای داخلی خانه می‌توان از دیوارهای از پیش ساخته شده استفاده کرد. بهترین راه این است از دیوارهای مشبک فلزی یا چوبی استفاده کنید.

جداسازی فضاهای داخلی

۶- برای حصار و پرچین هم می توان از ورقه های چوبی یا فلزی توری و طرح دارمانند ورقه استیل که دوام بیشتری دارند استفاده کرد.

حصار و پرچین

۷- از فلزاتی که مشبک هستند و طرح های زیبا روی آن برش خورده است، می توان به عنوان دیواره خارجی شومینه نیز استفاده کرد.

پارتیشن فلزی

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد معماری های خاص ، دکوراسیون داخلی و محوطه سازی از مجله دلتا دیدن کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

هرگز از این وسایل تزیینی در منزل استفاده نکنید!

همه‌ ما در دوره‌های مختلف دکوراسیون خانه را تغییر داده‌ایم و همیشه از آن لذت برده‌ایم. درس…