گراند کانیون ، پل شیشه‎ای با ۱۲۰۰ متر ارتفاع! (+ ویدئو)

۱۳
11
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
ساخت گراندکانیون در سال 2004 آغاز شده و مبلغ 40 میلیون دلار هزینه ساخت این معماری مدرن و شگفت‎انگیز شده است.
گراند کانیون

گراند کانیون یک پل شیشه‎ای تماشایی و دیدنی به شکل نعل اسب است که ۱۲۰۰ متر از سطح زمین فاصله دارد. ارتفاعی بسیار زیاد و دلهره‎آور که بالای رودخانه کلرادو و لبه دره گراند کانیون ایالت آریزونای آمریکا ساخته شده است. لبه این آسمان‎نَوَرد شیشه‎ای، ۲۰ متر فاصله افقی از کناره زمین دارد.

معماری گراند کانیون

 دیواره‎ها و کف گراندکانیون از جنس شیشه است که ضخامتی ۱۰ سانتی‎متری دارد. سازه این بنا می‎تواند در مقابل وزش بادهای خشمگین با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت، مقاومت کند.

این پل زیبا می‎تواند زلزله‎های ۸ ریشتری را ضربه‎فنی کند و خم به ابرو نیاورد. همچنین، استحکام زیاد آن باعث امنیت مردم در زمان راه رفتن بر روی این آسمان‎نورد شده است.

در واقع گراندکانیون آریزونا می‎تواند ۷۰۰۰ کیلوگرم را تحمل کند، چیزی نزدیک به راه رفتن هم‎زمان ۸۰۰ آدم که هرکدام ۸۰ کیلوگرم وزن داشته باشند. البته فقط به ۱۲۰ نفر اجازه گردش هم‎زمان بر روی پل داده می‎شود.

گراند کانیون

ساخت گراندکانیون در سال ۲۰۰۴ آغاز و مبلغ ۴۰ میلیون دلار هزینه ساخت این معماری مدرن و شگفت‎انگیز شده است. امکانات تفریحی دیگری مانند: سینما تئاتر، فروشگاه، سالن تشریفات، رستوران با فضای باز و موزه هم برای بازدیدکنندگان میلیونی آن وجود دارد. گفته می‎شود برنامه‎هایی نظیر جشن ازدواج نیز در این مکان دیدنی اجرا شده است.

با هم ویدئوی اختصاصی مجله دلتا را درباره پل شیشه‎ای گراندکانیون، می‎بینیم.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

وقتی جوش‌شیرین، مواد شوینده، قرص نعنا و نوشابه را مخلوط می‌کنید