ساخت خانه با ۳۰۰۰۰ دَرِ بطری

۳
10
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تنها بودن، موجب خلاقیت ذهن الگا شده و نزدیک به  30 هزار دَرِ بطری را جمع کرده است. هم تفریح کرده، هم سرگرم شده و هم یک خانه برای خود ساخته که توجه‎ هر رهگذر را به خود جلب می‎کند.
ساختن خانه‌

ساخت خانه با دَرِ بطری توسط یک بانوی خلاق و هنرمند و در کشور روسیه انجام شده است.  یک خانم خوش‎ذوق، بعد از چندسال جمع کردن دَرِ بطری‎های آب و نوشابه، به منظور حفظ محیط زیست و جلوگیری از بازگشت این مواد غیرقابل‎بازیافت به چرخه طبیعت، از این وسایل بی‎مصرف و پر ضرر، یک خانه زیبا و دیدنی ساخته است.

ساختن خانه‌ با دَرِ بطری

خانم الگا کوستینا در سیبری زندگی می‎کند. سیبری، از رشته کوه‎های اورال تا اقیانوس آرام، امتداد یافته و حدود ۹۷۳۴ هزار کیلومترمربع وسعت دارد.

روستایی که خانم الگا در آن زندگی می‎کند، ساکنان کمی دارد، به‎طوری‎که فاصله‎ی این خانه تا خانه‎ی بعدی، حدود یک کیلومتر است و این فاصله‎ی خانه‎ها با یکدیگر می‎تواند دلیل داشتن اوقات زیاد تنهایی باشد. این تنها بودن، موجب خلاقیت ذهن خانم الگا شده و او را به یافتن یک راه‎حل برای سرگرم شدن واداشته است.

ساختن خانه‌ با دَرِ بطری

 خانم الگا نزدیک به ۳۰ هزار دَرِ بطری را جمع کرده است و با آن‎ها خانه‎ی خود را زیبا و تماشایی کرده است. در واقع، هم تفریح کرده، هم سرگرم شده و هم خانه‎‎ی خود را با دَرِ هزاران‎هزار بطری‎ زیبا و رنگانگ، تزیین کرده است که توجه‎ هر رهگذر را به خود جلب می‎کند.

نمای بیرونی خانه‌ی این زن بازنشسته،  با طرح‌های جالب و هنرمندانه مثل نقش گل، پروانه، طاووس، پرنده، درخت و طرح‎های هندسی تزئین شده است.

ساختن خانه‌ با دَرِ بطری

الگا تک‎تک درهای بطری را  با نیروی دست‎های خود و با چکش به دیوار چسبانده و از هیچ نوع ماشین برای به سر‎انجام رساندن این کار، استفاده نکرده است. این زن توانمند با  بهتر فکر کردن، خانه‌ کوچک خود را به چیزی جالب در دهکده تبدیل کرده است. به‎نظر شما، الگا قصد دارد تا با دَرِ بطری‌های اضافی، چه ابتکار دیگری داشته باشد؟

مطالب دیدنی و جالب را در صفحه‎ی گوناگون مجله دلتا، جامع‎ترین مجله ملکی ایران، ببینید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

ایده‌های جذاب برای تزیین ورودی خانه‌

ورودی منزل اولین چیزی است که مهمانان‌ در بدو ورود به خانه آن را می‌بینند و به‌طور حتم دکور…