حفظ سلامت و زیبایی مو با نمک!

۱۴
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نمک کمک می‌کند تا از دست موهای‌ چرب خلاص شوید. چربی پوست سر و موها به دلیل ترشح بیش از حد غده‌های چربی است.
نمک و مو

نمک خواص ویژه‌ و باور نکردنی دارد که برای حفظ زیبایی مو بسیار تاثیرگذار است. با استفاده از این ماده  می‌توانید زیبایی پوست و موی خود را حفظ کنید.

نمک را با خود به حمام ببرید!

برای این‎که تاثیر نمک را حس کنید، ابتدا به صورت عادی موهای‌تان را بشویید و بعد یک قاشق‌ غذاخوری نمک‌ دریایی روی پوست سرتان بریزید و به مدت ۱۰ دقیقه ماساژ دهید و دوباره موهای‌تان را بشویید. سعی کنید تا حد امکان این کار را دو بار در هفته تکرار کنید تا طی یک ماه شاهد نتایج شگفت‌انگیز آن باشید.

نمک، در از بین رفتن شوره ‌سرکمک می‌کند. نمک دریایی گردش خون را تحریک کرده و موجب تشدید و فعال شدن آن می‎شود. این موضوع برای حفظ سلامت پوست سر و کاهش میزان شوره‌های آن بسیار مهم و حیاتی است.

نمک و مو

موهای‌تان را به چند قسمت مختلف تقسیم کنید و روی هر بخش مقداری نمک دریا بپاشید. نوک انگشتان‌ را مرطوب کنید و برای مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه کف‌سر را ماساژ دهید و بعد به‌طور معمول و مثل همیشه موهای‌تان را بشویید. این‌ کار از پوست ‌سر حفاظت  و کمک می‌کند از ناراحتی‌های پوستی مثل رشد قارچ‌ها در موی سر جلوگیری شود.

نمک کمک می‌کند تا از دست موهای‌ چرب خلاص شوید. چربی پوست سر و موها به دلیل ترشح بیش از حد غده‌های چربی است. شما می‌توانید این مشکل را با استفاده از این ماده حل و برطرف کنید. کاری که لازم است انجام دهید، اضافه کردن ۲ قاشق‌ غذاخوری نمک به درون بطری شامپوی مصرفی  است. البته باید بطری را خوب تکان دهید تا شامپو و نمک  به خوبی با هم مخلوط شوند. برای شستن موها  از این شامپو استفاده کنید و شاهد نتیجه قابل توجه آن باشید.

منبع : برنا نیوز

با صفحه خانه سلامت مجله دلتا همراه شوید.

دانلود اپلیکیشن
 • پوکی استخوان را جدی بگیرید

  همچنین بخوانید: ۷ خوراکی معجزه‌آسا برای سلامت استخوان‌های شما! خواص ادویه کاری را می‌دانید…
 • علل چاقی شکمی

  ۶ عادت روزانه که چاقی شکمی می‌آورند

  شاید ندانید که برخی از عادات روزمره در زندگی، شما را در معرض ابتلا به چاقی شکمی قرار می‌ده…
 • پوست موز را دور نریزید

  همچنین بخوانید: نشانه‌‌های خاموش دیابت چیست؟ خواص ادویه کاری را می‌دانید؟ خواص جالب و شگفت…
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

پوکی استخوان را جدی بگیرید

همچنین بخوانید: ۷ خوراکی معجزه‌آسا برای سلامت استخوان‌های شما! خواص ادویه کاری را می‌دانید…