آشپزخانه را زیباتر از قبل چیدمان کنید

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشپزخانه قلب خانه است و اهمیت زیادی در زیبایی دکوراسیون منزل دارد.
نکات ضروری چیدمان آشپزخانه

کدبانوی منزل زمان زیادی را در آشپزخانه سپری می‌کند و بیشتر لوازم خانگی منزل در آن قرار دارد. پس چیدمان وسایل آشپزخانه اهمیت زیادی پیدا می‌کند. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان نکات ضروری چیدمان آشپزخانه می‌پردازیم.

نکات ضروری چیدمان آشپزخانه

 همه چیز به شکل آشپزخانه‌ شما بستگی دارد

فضای آشپزخانه ممکن است شکل‌های گوناگونی داشته باشد. بنابراین چیدمان آن با توجه به شکل آن انجام می‌شود. به‌عنوان مثال اگر آشپزخانه کوچکی دارید اصلی‌ترین هدف قرار دادن مناسب وسایل است به‌‌گونه‌ای که از فضا بهترین استفاده صورت گیرد.

نورپردازی مناسب از نکات ضروری چیدمان آشپزخانه

مهم‌ترین نکته در کلی‌ترین نکات کلیدی در دکوراسیون آشپزخانه تنظیم نور است. نورها به دو دسته‌ طبیعی و مصنوعی تقسیم می‌شوند. منظور از نور طبیعی همان نور خورشید است که از طریق پنجره‌ها به آشپزخانه تابیده می‌شود. آن دسته از منابع نور مانند انواع لامپ‌ها که با برق کار می‌کنند، نورهای مصنوعی نامیده می‌شوند. اگر نور خورشید به ‌اندازه‌ کافی به آشپزخانه شما تابیده شود، نیازی به استفاده از منابع مصنوعی نور در روز ندارید؛ اما برای شب باید منابع نور به ‌اندازه‌ کافی وجود داشته باشند. برای اینکه چیدمان خانه را زیبا کنید به مطلب این ایده‌ها در چیدمان منزل قدیمی شده‌اند سر بزنید.

نکات ضروری چیدمان آشپزخانه

دسترسی آسان در اولویت است

توجه داشته باشید که نحوه‌ چیدمان وسایل آشپزخانه باید به‌‌گونه‌ای باشد که به راحتی مورد استفاده قرار گیرند. به‌عنوان مثال یخچال یکی از وسایلی است که در روز بارها مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ بنابراین بهتر است در مکانی جای داده شود که کمترین رفت و آمد صورت گیرد. همچنین وسایلی که زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، بهتر است در مناطق انتهایی آشپزخانه جای داده شوند.

نکات ضروری چیدمان آشپزخانه

توجه به کیفیت هوا از نکات ضروری چیدمان آشپزخانه

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید محلی را برای دستگاه تهویه یا نصب دستگاه ضدعفونی‌ کننده هوا قرار دهید. بعضی از افراد برای جابه‌جایی هوای داخل آشپزخانه پنجره‌ها را باز می‌کنند اما این کار به مراتب زیان‌بارتر است. هودهای آشپزخانه معمولا بهترین راهکار در این زمینه هستند.

نکات ضروری چیدمان آشپزخانه

پیشنهاد مطالعه: مطلب با مقوای کارتنی مبل مدرن بسازید +ویدیو را بخوانید.

۳ دیدگاه

  1. ناشناس

    ۲۱ دی ۱۴۰۱ در ۴:۵۸ ب٫ظ

  2. ناشناس

    ۲۰ دی ۱۴۰۱ در ۶:۱۲ ب٫ظ

  3. ناشناس

    ۲۰ دی ۱۴۰۱ در ۵:۱۹ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۸ ترفند عالی برای از بین بردن بوی غذا در خانه

بوی غذا پیچیده توی فضا خانه، از مواردی است که بسیاری از خانم‌ها در طول روز با آن درگیر هست…