مردها از یک رابطه عاطفی چه می‌خواهند؟

۱۷
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آقایان در یک رابطه به چیزهای خاصی نیاز دارند اما به دلیل ترس از این که کمتر مرد دیده شوند و یا ضعیف به نظر برسند، نمی خواهند این نیازها را بپذیرند.
خواسته های مردان از رابطه عاطفی

آدم‌های بسیاری به‌دنبال برقراری رابطه عاطفی و زندگی مشترک هستند. در این مسیر باید بدانیم که با آشنایی و ایجاد رابطه، کار تمام نمی‌شود. برای پایداری رابطه عاطفی هر دو طرف باید به خواسته‌های یکدیگر توجه کنند. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان خواسته های مردان از رابطه عاطفی می‌پردازیم.

خواسته های مردان از رابطه عاطفی

برای رسیدن به یک زندگی مشترک موفق باید تلاش کرد. همان‌طور که آقایان باید برای شناخت زن مورد علاقه خود تلاش کنند، خانم‌ها نیز باید از خواسته‌های مرد زندگی‌شان آگاه باشند.

امنیت

امنیت در رابطه، برای مردان عنصر مهمی است. زن‌ها اغلب از این می‌نالند که مردها میلی به پذیرش تعهد و زندگی مشترک ندارند. اما باید بدانید مردها وقتی تعهد را بپذیرند، مدت‌های طولانی به آن پایبند خواهند بود. امنیت برای مرد فقط به‌ معنای اطمینان از این نیست که زن او را ترک نخواهد کرد، بلکه یعنی امکان تقسیم امید و آرزوهایش را با او دارد. امنیت برای مرد یعنی اینکه بتواند با فرد موردنظر، آینده‌ای مشترک خلق کند.

خواسته های مردان از رابطه عاطفی

فاصله از خواسته های مردان از رابطه عاطفی

شاید زن‌ها بیشتر دوست داشته باشند که هر لحظه‌ را با مرد زندگی‌شان بگذرانند، اما مردها دوست دارند گاهی فاصله بگیرند. آن‌ها گاهی به تنها بودن نیاز دارند. خیلی از مردها در خانه، مکانی را به مطالعه، تعمیر ابزار یا ورزش کردن اختصاص می‌دهند و اوقات‌شان را به‌تنهایی در آنجا سپری می‌کنند. این به‌معنای آن نیست که علاقه‌ای به شریک‌شان ندارند، بلکه حقیقت این است که آن‌ها به این تنهایی نیاز دارند. اجازه بدهید او آزاد باشد، با دوستانش بدون شما وقت بگذراند و به‌تنهایی فوتبال تماشا کند. این کار رابطه‌تان را محکم‌تر می‌کند. درعین‌حال وقتی جای خالی‌تان را احساس کند، خودش سراغ‌تان را می‌گیرد.

نزدیکی عاطفی

باور رایج این است که مرد جنس قوی است! اوست که از دیگری محافظت می‌کند و تکیه‌گاه زن است؛ پس نباید از خود ضعف نشان دهد. بروز احساسات یکی از این ضعف‌ها است. بنابراین مرد همیشه در تنگنایی است که مانع می‌شود احساساتش را آشکارا نمایان کند. اما باید بدانید همان‌طور که زن‌ها به زمان نیاز دارند تا در رابطه جنسی احساس راحتی کنند، مردها هم برای ابراز احساسات خود نیاز به زمان دارند. اگر بتوانید کاری کنید که مرد احساسش را برای‌تان آشکار کند، یعنی عاشق شریک‌تان هستید. وقتی مرد زندگی‌تان نیاز دارد که در کنارش باشید، او را تشویق کنید از احساسش بگوید و به او گوش بسپارید. این کار دشوار نیست. برای اینکه رابطه عاطفی بهتری داشته باشید به مطلب با شوهر وابسته چگونه برخورد کنیم؟ سر بزنید.

خواسته های مردان از رابطه عاطفی

رابطه جنسی

ارتباط نزدیک سالم و رابطه جنسی خوب برای رابطه موفق حیاتی است. زن‌ و مرد هر دو برای شکوفایی رابطه‌شان نیاز به رابطه جنسی دارند، اما این نیاز در مردها بیشتر است. این مسئله به‌معنای این نیست که تنها چیز مهم برای مردها رابطه جنسی است. به عبارت ساده‌تر، مردها به رابطه جنسی نیاز دارند تا مطمئن شوند برای زن‌ها جذابیت دارند! آن را می‌توانید نوعی ضمانت در نظر بگیرید. همیشه لازم نیست آمیزشی پرحرارت و آن‌چنانی داشته باشید. گاهی بوسه‌ای به‌تنهایی، نوازشی ساده یا نجوایی فریبنده پیش از خداحافظی صبحگاهی کافی است.

احترام از خواسته های مردان در رابطه عاطفی

مردها برای جلب احترامی که فکر می‌کنند لایقش هستند، بسیار تلاش می‌کنند. جلب احترام آدم‌هایی که برای آن‌ها مهم هستند، از جمله شریک زندگی و دیگر عزیزان‌شان، برای مردها اهمیت ویژه‌ای دارد. مردها دوست دارند از سوی شریک‌شان، به‌خاطر کارهایی که می‌کنند و تصمیماتی که می‌گیرند، مورد احترام قرار بگیرند. اگر به آن‌ها احترام نگذارید، حس ناامنی به‌تدریج در وجودشان ریشه می‌گیرد.

پذیرش و قدردانی

اینکه مردان مغرورتر از زن‌ها هستند، حقیقتی انکارناپذیر است. هرچند زن‌ها نیاز دارند پیوسته تایید شوند و از آن‌ها قدردانی شود، مردها هم نیاز دارند هرازگاهی مورد ستایش و تقدیر قرار بگیرند. آن‌ها نیاز دارند که بدانند شریک‌شان شغل، آمال و آرزو‌ها و تقریبا هر چیز دیگری را که به آن‌ها مربوط می‌شود، تایید می‌کند. پس، خانم‌ها اگر برخی ویژگی‌‌های شریک‌تان را می‌پسندید، کاری کنید او این موضوع را بداند. نگران نباشید، او مغرورتر نمی‌شود، بلکه احساس خوبی پیدا می‌کند و با شما بهتر برخورد می‌کند.

پذیرش و قدردانی

پیشنهاد مطالعه: مطلب این نشانه‌ها می‌گوید شوهرتان خسیس است را بخوانید.

۱۷ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۵ خرداد ۱۴۰۲ در ۱۰:۵۹ ق٫ظ

 2. ناشناس

  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۹:۴۴ ق٫ظ

  عالی ممنون

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۱۰:۰۶ ق٫ظ

   درود و سپاس

   پاسخ

 3. ناشناس

  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۹:۱۱ ق٫ظ

 4. ناشناس

  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۱۲:۴۳ ب٫ظ

 5. ناشناس

  ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ در ۲:۵۸ ب٫ظ

 6. ناشناس

  ۸ فروردین ۱۴۰۲ در ۰:۴۸ ق٫ظ

 7. ناشناس

  ۸ فروردین ۱۴۰۲ در ۰:۰۹ ق٫ظ

 8. ناشناس

  ۷ فروردین ۱۴۰۲ در ۶:۳۲ ب٫ظ

 9. عباس آقا

  ۷ فروردین ۱۴۰۲ در ۱۰:۰۲ ق٫ظ

  باسلام و تشکر بابت زحماتتون برای تهیه این مطلب مفید 🙏🙏🙏🙏

  پاسخ

 10. ناشناس

  ۷ فروردین ۱۴۰۲ در ۳:۵۷ ق٫ظ

 11. ناشناس

  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ در ۲:۴۶ ق٫ظ

 12. ناشناس

  ۱ شهریور ۱۴۰۱ در ۱۰:۰۵ ب٫ظ

 13. ناشناس

  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ در ۹:۳۷ ب٫ظ

  • 《Mahmod Niromnd》

   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۰:۲۴ ق٫ظ

   به نام خدا وند زیباییها : با سلام =خدمت شما عزیزان ارجمند؟ با آرزوی موفقیت به شما سر ور ان خوب مجله دلتا ؟ ممنون از زحمات شما عزیزان ؟این نصیحت های شما خدمتی بزرگ برای مردمان امروزی است ؟با آرزوی سر بلندی وفرداهای بهتری برای شما ؟ زنده باشید

   پاسخ

   • مونا اصفهانی

    ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۲:۲۴ ب٫ظ

    درود بر شما و ممنون از حضورتون 🌹

    پاسخ

 14. ناشناس

  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ در ۱:۳۵ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

تقویت حافظه با ۶ راهکار ساده

تقویت حافظه دغدغه این روزهای اکثر مردم شده است که برخلاف تصور عامه مردم نه‌تنها ارثی نیست؛…