زبان عشق شریک عاطفی شما چیست؟

۶
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تقریبا همه افراد می‌خواهند به شریک زندگی خود نشان دهند که به آن‌ها اهمیت داده می‌شود اما چگونه این کار را انجام دهند؟
نحوه ابراز عشق به دیگران

دانستن زبان عشق شریک زندگی و آگاهی دادن به او درباره نحوه زبانی که با آن عشق می‌دهید، به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که هر دو واقعا در رابطه‌ احساس دوست‌داشتن را تجربه می‌کنید. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نحوه ابراز عشق به دیگران می‌پردازیم.

نحوه ابراز عشق به دیگران

دکتر چپمن سال‌ها از مسائل زوج‌هایی که با آن‌ها در حال مشاوره بود یادداشت‌برداری می‌کرد. تا اینکه در آن‌ها به یک الگوی ثابت و مشابه رسید. او متوجه شد که زوج‌ها با یکدیگر و درباره نیازهایشان دچار سوتفاهم هستند. پس از مرور یادداشت‌ها، پنج زبان عشق را معرفی کرد که مردم معمولا از آن طریق با یکدیگر صحبت کرده و به یکدیگر پاسخ می‌دهند.

نحوه ابراز عشق به دیگران

ابراز محبت

کلمات تاییدی در توصیف ابراز محبت از طریق تمجید یا قدردانی است. وقتی کلمات تاییدی زبان اصلی عشق در رابطه باشد، از کلمات محبت آمیز و تشویق، بیش از دیگر کلمات استفاده می‌شود و از استفاده آن لذت بیشتری برده می‌شود. زوجینی که کلمات تاییدی را در دایره مکالمات روزمره می‌گنجانند از نقل قول‌های نشاط‌آور، یادداشت‌های عاشقانه و پیام‌های متنی زیبا لذت می‌برند. با تعریف و تمجید از یکدیگر یا اشاره به کارهایی که به خوبی انجام می‌دهند، روز یکدیگر را می‌سازند.

زمان کافی

عشق و محبت نسبت به زمان با کیفیت، در این زبان از طریق توجه بی‌دریغ شما به کسی ابراز می‌شود. افراد با کاربرد این زبان عشق به دنبال ترجیح کیفیت بر کمیت هستند. آن‌ها احساس دوست داشتنی بودن می‌کنند به شرطی که وقتی شما کنار هم هستید روی آن‌ها تمرکز کنید. افرادی که زبان عشق آن‌ها در زمان با کیفیت تعریف می‌شود، زمانی که شریک زندگی فعالانه بخواهد با آن‌ها وقت بگذراند و همیشه در حال معاشرت باشد، بیشتر مورد تحسین قرار می‌گیرند. اگر می‌خواهید رابطه عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب چرا بعضی مردان متاهل دوست دختر دارند؟ سر بزنید.

لمس فیزیکی

فرد با این زبان عشق از طریق محبت جسمی، احساس می‌کند که دوستش دارند و برای حضور فیزیکی او ارزش قائل هستند. جدای از رابطه جنسی، زوجینی که لمس فیزیکی را به‌عنوان زبان اصلی عشق خود به‌کار می‌برند، زمانی که دست شریک زندگی‌ را می‌گیرند، بازوی او را لمس می‌کنند. به‌عنوان مثال در پایان روز او را ماساژ می‌دهند، احساس عشق بیشتری می‌کنند. ایده آن‌ها از یک قرار عالی ممکن است شامل در آغوش گرفتن روی مبل با یک لیوان نوشیدنی مورد علاقه و تماشای یک فیلم خوب باشد. هدف آن‌ها صرفا این است که فقط می‌خواهند از نظر فیزیکی به شریک زندگی خود نزدیک باشند.
افرادی که از لمس فیزیکی به‌عنوان زبان عشق خود استفاده می‌کنند، وقتی علائم فیزیکی محبت را دریافت می‌کنند، از جمله بوسیدن، گرفتن دست، در آغوش گرفتن، احساس می‌کنند که مورد علاقه هستند.

نحوه ابراز عشق به دیگران

ارائه خدمات

برای کارهای خدماتی، زمانی که شخصی کارهای خوبی برای او انجام می‌دهد، مانند کمک به جمع‌آوری و شستشوی ظروف، انجام کارهای تمیز کردن خانه، کشیدن جاروبرقی و غیره، احساس می‌کند که مورد علاقه و قدردانی واقع شده است. وقتی شریک زندگی کارهای کوچکی برای آن‌ها انجام می‌دهند خوشحال‌تر هستند و اغلب می‌توان آن‌ها را در حال انجام این خدمات برای دیگران یافت. برای اینکه روابط عاطفی بهتری داشته باشید به مطلب باورهای غلط در ازدواج که زندگی شما را نابود می‌کند سر بزنید.

دریافت هدایا

هدیه دادن نمادی از عشق و محبت به فرد است. دادن یک هدیه زبان عاشقانه بسیار ساده‌ای است. کسی که از این زبان برای بیان عشق استفاده می‌کند سعی دارد طرف مقابل را با خرید کردن ارزشمند جلوه دهد. گیرنده هدیه و مخاطب این زبان عشق، نه تنها برای خود هدیه بلکه برای زمان و تلاشی که هدیه دهنده برای تهیه آن صرف کرده است نیز ارزش قائل است.

دریافت هدایا

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۷ خاصیت شگفت‌انگیز خندیدن برای سلامت روان را بخوانید.

بیشتر ببینید در روانشناسی

همچنین بخوانید

مراحل کنترل خشم در رابطه چیست؟

کنترل خشم در رابطه چگونه اتفاق می‌افتد؟ صحبت از خشم که به میان می‌آید، همۀ ما را به یاد رف…