رد جوراب روی پا نشانه کدام بیماری است؟

۱۵
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آیا می‌دانستید باقی ماندن رد جوراب می‌تواند نشانه مشکل قلبی باشد؟
ماندن رد جوراب روی پا

بیماری قلبی یکی از بزرگ‌ترین علل مرگ و میر در جهان است. اغلب، هیچ علامت یا نشانه واضحی از این بیماری وجود ندارد. یکی از نشانه‌هایی که برای ما زنگ خطر است ماندن رد جوراب روی پا است. با مجله دلتا همراه باشید.

ادم محیطی‌(PE) یکی از نشانه‌های نارسایی قلبی

توجه به علائمی که ممکن است نشان دهنده بیماری‌های قلبی باشند، بسیار مهم است، از جمله ادم محیطی، که به راحتی قابل تشخیص است، وضعیتی که در آن مبتلایان از احتباس آب در پاهای خود رنج می‌برند. هنگامی که این قسمت‌ها متورم می‌شوند، بیمار ممکن است متوجه شود که جوراب‌های او روی پاهایش سفت می‌شود و آثار آن باقی می‌ماند. پزشکان به این نتیجه رسیده‌اند که این وضعیت نشانه‌ای از نارسایی قلبی است.

ادم محیطی‌(PE)

ارتباط جای کش جوراب و بیماری قلبی

دکتر سارا گارویس گفته است: این بدان معناست که قلب شما ضعیف است و نمی‌تواند خون را به همان اندازه که باید به دور بدن پمپاژ کند. در نتیجه، مایع می‌تواند جمع شود و یکی از اولین مکان‌هایی که این اتفاق در آن می‌افتد، مچ پا است. وی تاکید کرد: نارسایی قلبی می‌تواند ناشی از سکته قلبی باشد (و برخی افراد بدون اینکه متوجه باشند ممکن است دچار حمله قلبی شوند) همچنین می‌تواند به این معنی باشد که قلب شما ضعیف است و احتمال حمله قلبی در آینده زیاد است.

تجمع مایع در ریه‌ها

دکتر گارویس افزود که نارسایی قلبی همچنین می‌تواند منجر به تجمع مایع در ریه‌ها شود. علائم اولیه شامل تنگی نفس هنگام ورزش و احساس تنگی نفس هنگام دراز کشیدن است. پزشکان می‌گویند اگر در معرض خطر بیماری قلبی هستید، مراقبت عمومی از پا ضروری است. همچنین باید به سطح کلسترول که همان ماده چربی است که توسط پروتئین‌ها در خون حمل می‌شود، توجه کنید.

ارتباط کلسترول با خون‌رسانی به قلب

سطوح بالای کلسترول می‌تواند در دیواره سرخرگ‌ها رسوب کند و جریان خون به قلب را کاهش دهد. متخصصان تاکید می‌کنند که معمولا هیچ نشانه‌ای از کلسترول بالا وجود ندارد، به همین دلیل است که بررسی آن مهم است. با انسداد نسبی رگ‌های خونی، ناشی از تجمع کلسترول، اندام‌ها از اکسیژن مورد نیاز محروم می‌شوند. این می‌تواند باعث علائم تورم به نام ادم محیطی شود. کارشناسان بهداشت در بنیاد قلب انگلیس (BHF) توضیح داده‌اند که وقتی جریان خون در بیماری شریانی محیطی تحت فشار قرار می‌گیرد، اغلب در پاها متمرکز می‌شود.

آن‌ها افزودند: زمانی که جریان خون بدتر می‌شود، بدن نمی‌تواند خون، مواد مغذی و اکسیژن کافی را به پوست و بافت‌های نرم برساند، این امر معمولا در پاها اتفاق می‌افتد، زیرا آن‌ها از قلب دورتر هستند.

سه علامتی که بیمار ممکن است در پاهای خود تجربه کند عبارتند از: درد مداوم، زخم‌ها یا ضایعاتی که برای مدت طولانی بهبود نمی‌یابند و قانقاریا.

دلیل ماندن رد جوراب روی پا

پیشنهاد مطالعه: مطلب عادت‌های مخفی ۳ فرد مشهور چیست؟ را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
 • روش های کنترل قند خون

  ۸ روش رایگان برای کنترل قند خون

  تشخیص بیماری دیابت و خود مراقبتی این افراد نقش بسیار مهمی در سلامت آنان دارد. روش های کنتر…
 • بهترین چای برای درمان یبوست

  یبوست خود را با یک چای از بین ببرید

  برخی از ترکیبات، ازجمله گیاهان کاسکرا و سنا، دارای خواص ملین طبیعی هستند. در این مطلب به م…
 • بادام زمینی آجیل پر خاصیت

  بادام زمینی طعم و ارزش غذایی مانند گردو و بادام دارد. بادام زمینی نیز بسیار مغذی است. آنها…
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

۸ روش رایگان برای کنترل قند خون

تشخیص بیماری دیابت و خود مراقبتی این افراد نقش بسیار مهمی در سلامت آنان دارد. روش های کنتر…