چگونه لکه سوختگی فرش را از بین ببریم؟

۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بر اثر حادثه یا بی‌توجهی با مشکل سوختگی فرش مواجه شوید.
چگونه لکه سوختگی فرش را از بین ببریم؟

لکه‌های سوختگی بخصوص برای فرش و موکت همیشه یکی از دردسرسازترین و چالش برانگیزترین اتفاقاتی است که می‌تواند برای هر خانم خانه‌داری اتفاق بیفتد. در این مطلب از مجله دلتا می‌خواهیم شما را با پاسخ سوال چگونه سوختگی فرش را از بین ببریم؟ آشنا کنیم.

رفع سوختگی فرش با سیگار

  • برای رفع سوختگی فرش با سیگار ابتدا با کمک یک کاغذ سمباده سطح سوختگی را بسابید.
  • در مرحله بعد با کمک جاروی معمولی یا شارژی سوختگی‌های سابیده شده را از روی فرش تمیز کنید.
  • در صورت ماندن بخشی از سیاهی‌های سوختگی می‌توانید با استفاده از نوک یک قیچی کوچک به دقت لکه را از روی پرز و بافت فرش قیچی کنید.
  • حالا با دقت لکه را بررسی کنید اگر هنوز لکه سوختگی باقی مانده است با کمک محلولی از یک قسمت آب اکسیژنه و ده قسمت آب با کمک یک پارچه روی لکه را به آرامی تمیز کنید. برای این منظور دقت کنید که ابتدا سطح بیرونی لکه و سپس بافت داخلی فرش را تمیز کنید.
  • در مرحله آخر محل لکه را با آب بشویید و سطح آن را کاملا خشک کنید.

چگونه سوختگی فرش را از بین ببریم؟

رفع سوختگی فرش با زغال

برای رفع سوختگی فرش با زغال هم می توانید همانند روش رفع سوختگی فرش با سیگار عمل کنید با این تفاوت که پس از کوتاه کردن پرزهای سوخته فرش، محل سوختگی را با کمک یک لایه ضخیم از محلول شامپو فرش بپوشانید و اجازه دهید کاملا خشک شود، پس از آن سطح آن را جاروبرقی بکشید.

چگونه سوختگی فرش را از بین ببریم؟

ترمیم سوختگی فرش با اتو

برای ترمیم سوختگی فرش با اتو، اگر میزان سوختگی محدود بود و فقط در اثر سوختگی روی فرش لکه زرد رنگ ایجاد شد، از یک پیاز کمک بگیرید. به این صورت که یک پیاز را به دو نیم کرده و روی محل لکه بگذارید. بعد آن را با سرد خیس کنید و بشویید تا لکه و سوختگی برطرف شود. در صورتی که سوختگی عمیق بود برای ترمیم سوختگی فرش با اتو بهتر است آن را برای رفو به قالیشویی بسپارید. نکات مربوط به پاک کردن لکه‌های دیگر فرش را در مطلب لکه‌های روی فرش را چگونه پاک کنیم؟ بخوانید.

ترمیم سوختگی فرش با اتو 

رفع سوختگی فرش با قابلمه

برای رفع سوختگی فرش با قابلمه بسته به میزان سوختگی می‌توانید از روش های بالا کمک بگیرید، اما اگر سوختگی شما خفیف و در حد ایجاد اثر کف ظرف بدون تغییر رنگ روی فرش بود می‌توانید از یک قطعه یخ برای بازگرداندن آن به حالت اول استفاده کنید. همچنین بعد از آن پرزهای فرش را شانه بکشید و آثار سوختگی را کاملا از بین ببرید.

رفع سوختگی فرش با قابلمه 

پیشنهاد مطالعه: مطلب با این کاغذ دیواری‌ها دکور پذیرایی را لوکس کنید را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

ترفند‌هایی برای تزیین منزل

همچنین بخوانید: وسایلی که ثروت را از خانه شما دور می‌کند بهترین و شیک‌ترین چیدمان مبل در م…