خانه دکوراسیون پارکینگ مخفی (+ویدئو)

پارکینگ مخفی (+ویدئو)

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مزیت اصلی پارکینگ مخفی این است که می‎توان در فضایی کم ماشین های زیادی پارک کرد.
پارکینگ مخفی

پارکینگ مخفی ؛ سازه جالبی است. صرفه جویی در مکان و باز‎تر نشان دادن فضا، از امتیازهای این نوع پارکینگ است.

 پارکینگ هوشمند برای استفاده کاربران در حیاط منازل مسکونی، ویلا، یا شرکت‎های بزرگ که فضای کافی در اختیار ندارند؛ کاربرد دارد.

پارکینگ ( Parking)  محلی است که  ماشین در زمانی که از آن استفاده نمی‌شود، در آن‎جا نگاهداری شده و می‌تواند در فضای باز یا بسته واقع شود و دسترسی به آن‌ خصوصی یا عمومی باشد.

پارکینگ مخفی نوعی پارکینگ مکانیزه است که امنیت زیادی برای کاربران خود دارد. طراحی آن به گونه‎ای است که یک آسانسور به اندازه جا گرفتن یک خودرو در حیاط ایجاد شده تا ماشین‎ها را به طبقه زیرزمین برساند. این آسانسور می‎تواند وزن ۲ و نیم تُن را جابه‎جا کند.

ماشین در آسانسور قرار می‎گیرد و به طبقه زیرین برده می‎شود. در زیرزمین هم صفحه‎ای گرد وجود دارد که با چرخیدن، برای پارک کردن ماشین به راننده کمک می‎کند.

پارکینگ مخفی

این آسانسور در صورت استفاده نشدن  هم‎سطح با زمین محوطه قرار می‎گیرد و هیچ‎کس هم متوجه وجود پارکینگ در آن مکان نمی‎شود. سقف پارکینگ می‎تواند گچی، کاشی، موزائیک یا حتی چمن باشد.

مزیت های پارکینگ مخفی

مزیت اصلی پارکینگ مخفی این است که می‎توان در فضای کم، چندین خودرو پارک شود. به‎خصوص در مکان‎هایی که فضای زیادی برای ساخت پارکینگ وجود ندارد؛ می‎توان از این نوع پارکینگ استفاده کرد.

ساکنان اطمینان دارند که هیچ‎کس جز خودشان نمی‎تواند وارد پارکینگ شود، زیرا برای استفاده از آسانسور پارکینگ، استفاده‎کننده رمز اختصاصی دارد.

همچنین این پارکینگ‎ها به رمپ نیاز ندارند. (رمپ یک سطح شیب دار است که برای دسترسی اتومبیل ها یا افراد به جاهای مختلف در یک ساختمان، احداث می‎شود.) طول عمر پارکینگ‎های مخفی هوشمند، بیش از ۵۰ سال است.

برای خوانش مطالب گوناگون و دیدن ویدئوهای جالب از مجله دلتا دیدن کنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

ترفندهای بلند جلوه‌دادن سقف‌های کوتاه

همه دوست دارند منزل شان سقف بلندی داشته باشد زیرا اینطوری دکوراسیون خانه زیباتر به نظر می‌…