فضای پرت خانه، گنجی که از آن بی‌خبر هستید

۸
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در روزگاری که قیمت هر متر خانه در شهرهای بزرگ و کوچک گاهی به چند ده میلیون تومان هم می‌رسد، استفاده از فضاهای ناکارآمد یا به اصطلاح فضای پرت خانه یک امتیاز برای صاحب آن است.
فضاهای پرت در دکوراسیون داخلی منزل

در واقع، برخی از فضاهای کمتر استفاده شده در خانه شما می‌تواند مفیدتر باشد. در این مطلب از مجله دلتا به نکات استفاده از فضاهای پرت در دکوراسیون داخلی منزل می‌پردازیم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

جاکفشی و جا لباسی‌ها

یکی از فضاهای پرت در دکوراسیون داخلی منزل جاکفشی و جالباسی‌ها هستند. اما گاهی می‌توانند همگون بودن دکوراسیون منزل شما را بهم بریزند. پس دست به کار شوید و با نگاهی به آن و تعبیه یک میز تحریر مناسب از فضای کنار جاکفشی‌ها به‌عنوان محلی برای انجام تکالیف فرزندان‌ خود یا مطالعه خودتان استفاده کنید تا از بی‌نظمی در فضای خانه راحت شوید.

فضاهای پرت در دکوراسیون داخلی منزل

پاتختی‌ کنارتخت از فضای پرت خانه است

هیچ وسیله‌ای در دکوراسیون اتاق خواب شما از پاتختی به تخت خواب شما شبیه‌تر نیست. فضای غیرقابل استفاده‌ای که می‌تواند راه‌حلی برای مشکل کمبود جا در اتاق خواب شما باشد. مخصوصا اگر خانه‌ شما کوچک و کم‌متراژ است. یک کاناپه کوتاه و بدون دسته با فضایی در داخل آن می‌تواند بهترین انتخاب برای کنار تخت شما باشد تا پتوها، ملحفه‌ها و لباس‌های خود را داخل آن قرار دهید. همچنین اگر میز و صندلی دارید که با هیچکدام از دیوارهای شما همخوانی ندارد، می‌توانید با قراردادن آن‌ها در پایین تختخواب خود یک فضای مطالعه ایجاد کنید.

فضاهای پرت در دکوراسیون داخلی منزل

کمد دیواری یکی از فضای پرت خانه است

داشتن یک کمد دیواری جادار در خانه‌های کوچک و با فضای پرت بسیار واجب‌ است. اما اگر تمامی فضای کمد دیواری‌ خود را با پتو و ملحفه پر کنید قاعدتا این فضای کارآمد را هدر خواهید داد.

حتی‌الامکان سعی کنید اینگونه اقلام را در ساک‌های زیر تختی جا دهید (به شرطی که لبه‌ی پایینی تخت شما با کف اتاق فاصله داشته باشد) و با استفاده از نظم‌دهنده‌های موجود در بازار که در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف و برای هر نوع سلیقه‌ای موجود هستند، از طبقات داخل کمد دیواری خود استفاده بهینه کنید. نکات بیشتر در مورد نظم‌دهی خانه را در مطلب رازهای طلایی برای نظم‌دهی به چیدمان خانه بخوانید.

کمد دیواری یکی از فضای پرت خانه

 فضای پرت خانه بالای درب‌ها

یکی از فضاهای پرت در دکوراسیون داخلی منزل فضای بالای هر درب اتاق است شما که می‌تواند مکانی برای جا دادن وسایل دکوری‌ شما باشد. با یک قفسه‌بندی ساده، شما می‌توانید یک فضای کاملا جدید برای نگهداری کتاب‌ها یا نمایش سوغاتی و اقلام دکوراتیوی که جایی برای آن‌ها در منزل کوچک‌ خود ندارید پیدا کنید. قفسه‌های ساده و آسان در نصب و حذف کردن به شما کمک می‌کند که شخصیت و شمایلی تازه به راهروی بی‌روح خانه‌ خود ببخشید.

 فضای پرت خانه بالای درب‌ها

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۷ نکته طلایی برای چیدمان منزل شیک را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

بدون مبلمان خانه خود را چیدمان کنید!

با استفاده از رنگ‌های شاد و متنوع می‌توانید روحی دوباره به اتاق نشیمن خود ببخشید و گوشه‌ای…