۷ گیاه بی‌نظیر که خانه شما را خوشبو می‌کند

۲۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر فکر می‌کنید تنها راه خوشبو کردن خانه، استفاده از مواد شیمیایی و عطرهای گران‌قیمت است اشتباه می‌کنید. ضرر و زیان این خوشبو کننده‌های شیمیایی بسیار زیاد است.
گیاهان معطر برای خوشبو کردن خانه

کره زمین خوشبوست و این عطر خود را مدیون گیاهانی است که روی آن رشد کرده‌اند. شما نیز می‌توانید این عطر طبیعی را در شکل گیاهان خوشبو به خانه‌ خود بیاورید. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی گیاهان معطر برای خوشبو کردن خانه می‌پردازیم.

درختچه لیمو

شما می‌توانید یک درختچه لیمو در خانه خود داشته باشید. با نگهداری این درختچه زیبا و کوچک، شما یک گیاه زیبا و خوشبو خواهید داشت که عطر لیموی بسیار دل‌انگیزی به شما هدیه می‌دهد. بعد از گذشت سال‌ها اگر هنوز این نهال را در خانه داشته باشید می‌توانید از لیموی آن استفاده کنید.

گیاهان معطر برای خوشبو کردن خانه

گیاه نعنا

این گیاه انتظار شما برای داشتن یک نعنای تازه و خوشمزه را به حداقل می‌رساند. بسیار رشد سریعی دارد و می‌توانید آن را به راحتی در آشپزخانه پرورش دهید. این گیاه زیبا با شگفتی تمام هوای آشپزخانه‌ شما را خنک و معطر خواهد کرد. نکات بیشتردر مورد چیدمان آشپزخانه را در مطلب آشپزخانه‌ شیک و مدرن با دیوارهای جذاب بخوانید.

گیاهان معطر برای خوشبو کردن خانه

گل گاردنیا

گیاه گاردنیا گیاهی سبز با گل‌های سفید و زیبا است که نیازمند مراقبت و توجه ویژه‌ای است. این گیاه معطر و زیبا نیاز به مقدار زیادی نور خورشید و رطوبت دارد اما عطر و بویی که تولید می‌کند به همه‌ این مراقبت‌های سخت می‌ارزد.

گل گاردنیا

 اُکالیپتوس

اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید از گیاهان به خوبی مراقبت کنید بهتر است با گیاه اکالیپتوس شروع کنید. این گیاه به مراقبت چندانی نیاز ندارد و لازم نیست عاشق آن باشید زیرا عطر و بوی بسیار خوبی دارد و برگ‌های آبی خاکستری آن جلوه خاصی به فضا می‌دهد. فقط حواستان باشد آن را نخورید.

 اُکالیپتوس

پلومریا

پلومریا بومی مناطق هاوایی است و گیاه نسبتا بزرگی است. گل‌های زیبا و بزرگ آن بوی خاصی از خود منتشر می‌کند اما باید توجه داشته باشید که پلومریا نیازمند مراقبت ویژه‌ای است.

پلومریا

یاس رازقی

یکی از گیاهان معطر برای خوشبو کردن خانه یاس رازقی است. این گیاه گلدار زیبا نیازمند نور مناسب خورشید و رطوبت کافی است و اگر با نخ یک مسیر برای رشد به آن بدهید، خواهید دید که با خاصیت رونده‌ای که دارد می‌تواند به راحتی خانه شما را پر از گل‌های زیبا با رایحه‌ای دلپذیر کند.

یاس رازقی

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۵ گلدان شیک و جذاب در دکور منزل شما را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

برای اتاق نشیمن میز جلومبلی بسازید!

برای تنوع دادن به وسایل منزل بدون پرداخت هزینه می‌توانید با کمی خلاقیت و استفاده از وسایلی…