وسایل ممنوعه در چیدمان اتاق خواب

۲۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر می‌خواهید شب راحت بخوابید و صبح با آرامش بیشتری بیدار شوید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که هرگز لوازم غیر ضروری را وارد اتاق خواب نکنید.
وسایل ممنوعه در اتاق خواب

آیا شما از آن دسته از افرادی هستید که اتاق خواب خود را سازماندهی می‌کنید یا فقط خودتان را محدود به خواب در آن‌جا می‌کنید و برای شما مهم نیست که چه چیزی در آن است؟ در این مطلب از مجله دلتا به معرفی وسایل ممنوعه در اتاق خواب می‌پردازیم.

در اتاق خواب خود گل قرار ندهید

قرار دادن گل در اتاق خواب ایده خوبی نیست. گل‌ها در اتاق پژمرده می‌شوند؛ زیرا اتاق خواب‌ها به خوبی روشن نیستند. همچنین گل‌ها می‌توانند گرد و غبار را جمع کنندکه برای افراد مبتلا به آلرژی بسیار مضر است.

رنگ‌های روشن ممنوع

رنگ در اتاق خواب اهمیت ویژه‌ای دارد. اما بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده نکنید. همچنین استفاده از رنگ‌های نارنجی, قرمز و زرد در اتاق خواب ممنوع است.

وسایل ممنوعه در اتاق خواب

کمد لباس بی‌نظم

کمد لباس بهم ریخته یکی از چیزهایی است که باید از وجود آن در اتاق خواب جلوگیری کنید. این‌ها چیزهایی هستند که از ورود انرژی‌های جدید جلوگیری می‌کنند. همچنین چیزهایی که به آن‌ها نیاز ندارید را از اتاق خواب خود خارج کنید.

بالش‌های کهنه را از اتاق خواب حذف کنید

آیا می‌دانید برای اینکه بالش‌های خود را نگه دارید یا خیر چه آزمایشی باید انجام دهید؟ بالش را از وسط تا کنید و اگر به حالت قبلی برنگشت بهتر است بالش را دور بیندازید و به فکر خرید بالشی جدید باشید.

حذف وسایل بلااستفاده

وسایل مختلف و کاغذ‌هایی که بی‌دلیل اتاق خواب شما را شلوغ کرده‌اند را دور بیندازید. فقط وسایلی را در اتاق خواب نگه دارید که واقعا به درد می‌خورند و استفاده دارند.

وسایل ممنوعه در اتاق خواب

تلویزیون یا اتصال بی‌سیم

تلویزیون و دستگاه‌های بی‌سیم از وسایل ممنوعه در اتاق خواب هستند که شب‌ها از خود اشعه‌هایی تابش می‌کنند که برای خواب شبانه مضر است. اگر شما نمی‌توانید آن‌ها را از اتاق خواب خود بیرون کنید، لطفا یک کوارتز در کنار آن قرار دهید زیرا قدرت جذب این امواج را دارد.

تکنولوژی‌های قدیمی را از اتاق خواب حذف کنید

چیز‌هایی مانند گوشی همراه ۱۰ سال پیشتان، لپ تاپ قدیمی، ساعت زنگ داری که دیگر کار نمی‌کند، خودتان می‌توانید کلی مورد دیگر نیز اضافه کنید. اگر دیگر از این وسایل استفاده نمی‌کنید و فقط باعث بالا رفتن ترافیک وسایل در اتاق خوابتان شده‌اند پس هرچه زودتر از شرشان خلاص شوید.

وسایل غیرضروری در اتاق خواب

حیوان خانگی را از اتاق خواب حذف کنید

فقط کافیست در را به روی دوست چهارپای خود ببندید، چرا؟ تحقیقات نشان داده افرادی که با حیوان خانگی خود می‌خوابند و به خاطر آن‌ها از خواب بیدار می‌شوند، ۶۵ درصد از آن‌ها کیفیت خوابشان کاهش پیدا کرده و ۵ درصد هم گفته‌اند نمی‌توانند دوباره به خواب بروند.

توده مجلات خوانده نشده

می‌دانیم این مجلات را نگه داشته‌اید تا یک آخر هفته که بیکار بودید بخوانید. اما در بیشتر مواقع چنین اتفاقی نمی‌افتد همانطور که قبلا هم پیش نیامده این بار هم فقط یک سری مجله جمع کرده‌اید.

وسایل غیر ضروری در اتاق خواب

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۵ ترفند بی‌نظیر برای تزیین دیوار پشت تختخواب را بخوانید.

اپلیکیشن مجله دلتا
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

یکبار برای همیشه خانه را منظم کنید

تمیزکاری و مرتب کردن خانه همیشه یکی از معضلات بزرگ برای ما محسوب می‌شود. بخصوص اگر خانه ما…