با کاغذ دیواری دکور پذیرایی را زیبا و شیک کنید

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مهم‌ترین بخش دکوراسیون منزل که نیاز به کاغذ دیواری دارد اتاق پذیرایی است و باید برای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی حرفه‌ای عمل کنید.
کاغذ دیواری مناسب پذیرایی

کاغذ دیواری که محبوب‌ترین نوع دیوارپوش شناخته می‌شود، به‌عنوان یکی از مراحل مهم در طراحی داخلی تکمیل کننده فضا است که مهر تاییدی بر دکوراسیون منزل شما می‌زند. اتاق پذیرایی که رسمی‌ترین بخش خانه است باید به‌گونه‌ای طراحی شود که بسیار جذاب باشد. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق پذیرایی می‌پردازیم.

ترکیب رنگی را فراموش نکنید

انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق پذیرایی به رنگ وسایل خود دقت کنید. ترکیب رنگی دکوراسیون باید هماهنگ باشد تا بتواند تاثیر خود را بگذارد در غیر این صورت باعث هرج و مرج می‌شود. این هماهنگی می‌تواند به شکل استفاده از تنالیته رنگی مشابه و یا رنگ‌های مکمل در دکوراسیون پذیرایی باشد.
کاغذ دیواری مناسب پذیرایی

کاغذ دیواری پذیرایی کلاسیک

برای استفاده از کاغذ دیواری طرح‌دار باید احتیاط بیشتری کنید. استفاده از کاغذ دیواری پذیرایی با طرح شلوغ مناسب دکوراسیون ساده و وسایل بدون طرح و نقش است. اگر نقوش کاغذ دیواری دارای طرح‌های اسلیمی یا کلاسیک است، این نوع را در دکوراسیون کلاسیک به‌کار ببرید.
کاغذ دیواری مناسب پذیرایی

کاغذ دیواری پذیرایی مدرن

در دکوراسیون مدرن کاغذ دیواری پذیرایی باید تک رنگ و یا دارای طرح و نقش‌های ساده و منظم باشد. برای تکمیل فضا دقت کنید که سادگی سبک مدرن حرف اول را می‌زند.
انتخاب کاغذ دیواری ساده برای دکوراسیون پذیرایی بسیار هوشمندانه است. چون علاوه بر اینکه باعث نمی‌شود بعد از مدتی از دکوراسیون خود خسته شوید، هماهنگی و همخوانی بیشتری با انواع مبلمان دارد که می‌تواند نتیجه نهایی بسیار مطلوب‌تری از خود را به جای بگذارد.
کاغذ دیواری پذیرایی مدرن

طرح و رنگ های کاغذ دیواری پذیرایی

 • کاغذ دیواری با طرح‌های عمودی و راه راه باعث می‌شود دیوار بلندتر و سقف مرتفع‌تر به‌نظر برسد.
 • طرح‌های افقی در کاغذ دیواری باعث می‌شود با خطای دید در پهن شدن دیوار، فضا وسیع‌تر و بزرگ‌تر به‌نظر برسد. سقف در این حالت کوتاه می‌شود.
 • کاغذ دیواری پذیرایی با خطوط شکسته یا نقوش تیز و هندسی انرژی، هیجان و پویایی فضا را بیشتر می‌کند.
 • برای اینکه دکوراسیون پذیرایی شما دارای فضایی آرام باشد، طرح کاغذ دیواری باید کوچک و کمرنگ باشد و رنگ ملایم آن فضا را آرامش ببخشد.
 • استفاده از رنگ‌های گرم در کاغذ دیواری پذیرایی باعث می‌شود فضای ایجاد شده صمیمیت و دلنشینی بیشتری داشته باشد و در مهمانی، افراد رابطه بهتری با هم داشته باشند.
 • رنگ‌هایی مانند سبز و آبی باعث حس تازگی و خنکی در دکوراسیون پذیرایی می‌شود. در فضاهای کوچک از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا گرفتگی و تنگ شدن پذیرایی بوجود نیاید.
 • اگر مبلمان پذیرایی شما دارای پارچه ساده و بدون نقش است، بهتر است برای کاغذ دیواری پذیرایی طرحی را انتخاب کنید که علاوه بر هماهنگی با سبک دکوراسیون خانه، جلوه بیشتری به فضا بدهد.

کاغذ دیواری در هماهنگی با کفپوش

برای داشتن دکوراسیون یا طراحی درست و دقیق باید به همه عناصر در فضا دقت کرد. علاوه بر دیوار و نقوش آن باید به ضلع دیگر یعنی کف هم دقت کنید. هماهنگی دیوار با کفپوش هم برای داشتن دکوراسیون مناسب نباید فراموش شود.
چیدمان زیبای اتاق نشیمن
پیشنهاد مطالعه: مطلب میزهای جلو مبلی شیک در دکوراسیون منزل را بخوانید.

۴ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۱۶ دی ۱۴۰۰ در ۵:۴۱ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۱۲ دی ۱۴۰۰ در ۱۱:۰۱ ق٫ظ

 3. ناشناس

  ۱ آبان ۱۴۰۰ در ۱۰:۴۲ ب٫ظ

 4. ناشناس

  ۲۰ مهر ۱۴۰۰ در ۹:۴۲ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۸ ترفند عالی برای از بین بردن بوی غذا در خانه

بوی غذا پیچیده توی فضا خانه، از مواردی است که بسیاری از خانم‌ها در طول روز با آن درگیر هست…