برج مسکونی زیبا ؛لانه کردن صدها انسان در «درخت سفید»

۰
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طراحان برتر حوزه معماری با الهام از طبیعت توانسته اند محیط های زیبایی را برای زندگی انسانها طراحی کنند.
برج مسکونی زیبا

برج «درخت سفید» از جمله سازه هایی است که به عنوان برنده مسابقه طراحی معماری در شهر مون پلیه فرانسه شکل گرفت و از مرحله طراحی به مرحله ساخت رسید.

این برج مسکونی زیبا چند منظوره که در طراحی آن از توانمندی های یک درخت الهام گرفته شده است ۱۷ طبقه دارد و انرژی خود را از منابع طبیعی موجود در محل تامین می کند.

این برج همچنین نواحی جدید و قدیمی شهر را نیز به هم پیوند می دهد. برج «درخت سفید» دارای واحد های مسکونی، رستوران، گالری هنری، دفاتر اداری، کافی شاپ با چشم انداز وسیع و یک فضای اشتراکی است.

این برج مسکونی زیبا بین سیتی سنتر شهر و بندر تازه توسعه یافته Marianne and Odysseum در میانه راه منطقه جدید و قدیم شهر قرار گرفته است.

این پروژه  با ابهت و بزرگی به سمت چشم انداز پارک مجاورش امتداد پیدا کرده و نمای منحنی شکل شرقی ساختمان در لبه میدان قرار گرفته و سمت غربی برج به صورت محدب به بیرون آمده تا چشم انداز و دورنمایی وسیع رو به محیط اطراف ایجاد کند.

این انحنا باعث ایجاد دید و چشم اندازی وسیع برای هر واحد این ساختمان شده تا بدون بسته  شدن دید توسط واحد مجاورش دید کافی به اطراف داشته باشد.

معمار این بنا قصد خلق  فرم خمیده و منحنی شکلی داشت  که در نهایت  این فرم ارگانیک طبیعی و متناسب به دست آمد.

طرح این بنا به زیبایی از رشد یک درخت به سمت محیط اطرافش تقلید کرده و  با ایجاد سایه های ضروری متعدد با شاخه هایش آن را بهبود بخشیده است.

این برج مسکونی زیبا از طبقه همکف که رستوران و گالری هنری قرار دارد تا پنت هاوس فوقانی خود به عنوان مکانی برای دیدن چشم اندازهای شهر بهره برده است و در مجموع این سازه ای است که مایه مباهات و افتخار شهر و مرکز جذب توریست خواهد شد.

بالکن ها برای جذب  کاربر به سمت فضای بیرون متناسب شده اند؛ درست مانند برگ درخت که رو به نورخورشید بازمی شود.

هدف معماران بنا  تقویت «معماری آزاد» بوده، امری که آن ها به مثابه پایه های جریان خانه سازی آینده می بینند.

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد معماری های خاص ، دکوراسیون داخلی و محوطه سازی از مجله دلتا دیدن کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

بهترین مدل‌های کمد دیواری برای منزل شما

با توجه به خانه‌های مدرن امروزی نمی‌توان از کمدهایی زشت و قدیمی استفاده کرد بلکه کمد دیوار…