پوستر دیواری یا کاغذ دیواری، کدام بهتر است؟

۱۴
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در این مطلب قصد داریم با نگاهی اجمالی به تفاوت پوستر دیواری با کاغذ دیواری بپردازیم. پوسترهایی که در بازار امروزی شاهد تنوع چشم‌گیر آن‌ها هستیم.
تفاوت پوستر دیواری با کاغذ دیواری

امروزه با پیشرفت تکنولوژی روکش‌های جذاب برای دیوارها هم پیشرفت کرده‌اند و انواع متنوع‌تری از آن‌ها در بازار پدیدار شده‌اند. کاغذ دیواری و پوستر‌های دیواری گوشه‌ای از این تنوع هستند. در این مطلب از مجله دلتا تا حد زیادی با پوستر دیواری، نگهداری آن و تفاوت پوستر دیواری با کاغذ دیواری آشنا خواهید شد.

کدام دیوار مناسب پوستر دیواری است؟

این اولین سوال بعد از تصمیم‌گیری شما برای خرید پوستر دیواری است، بیایید تا با هم چند نکته را در نظر بگیریم:

دیواری را انتخاب کنید که ابعاد و چشم‌انداز مناسبی دارد.
محل نصب پوستر نباید در معرض آلودگی و رطوبت باشد.
مبلمان زیادی در مقابل دیواری که پوستر دیواری دارد، قرار ندهید.

تفاوت پوستر دیواری با کاغذ دیواری

ترکیب پوستر و کاغذ دیواری

اگر قصد ایجاد تغییر در دیوار اتاق خواب را دارید، می‌توانید برای مثال، دیوار پشت تختخواب را با طرح پوستر مورد علاقه خود بپوشانید و باقی دیوار‌ها را از کاغذ دیواری که رنگی هماهنگ با زمینه طرح دارد، پوشش دهید. برای فضای پذیرایی نیز می‌توان از همین روش استفاده کرده و تغییری چشم‌نواز در دکوراسیون منزل ایجاد کنید.

تفاوت پوستر دیواری با کاغذ دیواری

پوستر دیواری سه بعدی، یک دیوار جادویی!

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چطور می‌توانید یک فضای کوچک را فقط با یک حرکت، بزرگ‌تر جلوه دهید؟ راهکار‌های زیادی در دنیای دکوراسیون وجود دارند که به شما کمک می‌کنند یک فضا، بزرگ‌تر جلوه کند و یکی از آن‌ها استفاده از پوستردیواری سه بعدی است. اگر طرح و دیوار مناسبی را برای این کار در نظر بگیرید بدون شک خود شما نیز هربار که به آن نگاه می‌کنید فریب این حقه ذهنی را خواهید خورد. برای اینکه چیدمان بهتری داشته باشید به مطلب این وسایل دکور خانه شما را دگرگون می‌کنند سر بزنید.

پوستر دیواری سه بعدی

تفاوت در تنوع طرح و رنگ

پوسترها در مقایسه با کاغذ دیواری از تنوع بیشتری در طرح و رنگ برخوردار هستند و می‌توان فقط با روکش کردن یک دیوار تغییر چشم‌گیری در فضا ایجاد کرد. در مقابل، کاغذ دیواری هر ابعادی که دیوار شما داشته باشد را پوشش می‌دهد و محدودیت‌های اندازه را ندارد.

تفاوت پوستر با کاغذ دیواری در چیست؟

تفاوت اصلی پوستر، عدم ترک خوردگی، یکپارچگی طرح روی دیوار، نصب راحت، هزینه کم‌تر و طول عمر بالا است. البته شاید فکر کنید برای خانه‌هایی که کوچک هستند، پوستر دیواری مناسب نیست اما اشتباه است. طرح‌های عمق‌دار مثل دریا، ساحل یا جنگل فضا را بزرگ‌تر نیز نشان می‌دهند.

تزیین دیوار نشیمن

ماندگاری و نظافت دیوار

کاغذ‌های دیواری و پی‌وی‌سی از کیفیت و ماندگاری بالایی برخوردار هستند و برای نظافت قابلیت شست‌وشو با شوینده را دارند. پوستر‌های دیواری با این‌که قابلیت شست‌وشو ندارند اما نسبت به رنگ، کمتر گرد و غبار و آلودگی را جذب می‌کنند و با یک دستمال مرطوب به آسانی تمیز می‌شوند.

تفاوت قیمت و کیفیت پوستر با کاغذ دیواری

شاید در نگاه اول قیمت روکش‌های کاغذی کمی‌گران‌تر از رنگ به‌نظر برسند اما با توجه به کیفیت مواد تولیدی آن‌ها درصورت استفاده خواهید دید که سرمایه‌گذاری خوبی کرده‌اید. رنگ‌آمیزی به مرور زمان و در معرض نور تغییر رنگ می‌دهد ولی پوستر دیواری رنگ ثابتی دارد. کاغذ دیواری و پوستر‌ها با توجه به ابعاد انتخابی شما دارای تنوع قیمت بسیاری هستند و به آسانی می‌توانید با بودجه مورد نظر خود، طرحی را انتخاب کنید.

تزیین دیوار پذیرایی

پیشنهاد مطالعه: مطلب هرگز اتاق نشیمن را با این وسایل نچینید! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

میوه‌‌ها را چطور بکاریم؟

همچنین بخوانید: آموزش کاشت بذر میوه در گلدان یا باغچه گلدان‌های زیبا در منزل درست کنیم برا…