خوابگردی‌ شبانه، واقعی اما ترسناک

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خوابگردی رفتاری است که به‌نظر می‌رسد شما در طول شب از خواب بیدار می‌شوید و راه می‌روید‌‌، به‌طوری‌که بعد از بیدار شدن اصلا یادتان نمی‌آید که چه کارهایی را انجام داده‌اید.
خوابگردی شبانه

راه رفتن در عالم خواب موضوعی تازه و غیرعادی نیست و بسیارند کسانی که وقتی در خواب عمیق فرو می‌روند، ناخودآگاه از رختخواب برمی‌خیزند و در اتاق یا خانه خود چند ثانیه یا چند دقیقه‌ای به شب‌گردی می‌پردازند. ولی گاهی این حالت از چند ثانیه و دقیقه تجاوز می‌کند و اتفاقات عجیبی طی آن روی می‎‌دهد. در این مطلب از مجله دلتا به حقایقی در مورد خوابگردی شبانه می‌پردازیم.

خوابگرد قاتل

مرد ۲۳ ساله ساکن تورنتو که بخاطر بیکاری و قرض‌های بسیار، گرفتار مشکل بی‌خوابی شده بود یک روز صبح از رختخواب بلند می‌شود. سپس سوار اتومبیل خود شده و ۲۳ مایل راه را طی می‌کند تا به منزل خانواده همسرش می‌رسد. سپس با یک چاقو مادرزن خود را به قتل می‌رساند و پدرزن خود را زخمی می‌کند.

خوابگردی

خوابگرد هنرمند

ممکن است یک پرستار شب‌ها به یک هنرمند نقاش تبدیل شود. او شب‌ها در خواب عمیق از رختخواب خود برمی‌خیزد و آثار هنری حیرت‌انگیز و فوق‌العاده‌ای خلق می‌کند ولی وقتی صبح از خواب بیدار می‌شود هیچ چیز از اتفاق شب گذشته به یاد نمی‌آورد. او از این استعداد شبانه گیج شده زیرا در طول روز و در عالم بیداری هیچ استعداد یا علاقه‌ای نسبت به نقاشی ندارد.

خوابگرد آشپز

یک آشپز ۵۵ ساله، هفته‌ای چهار یا پنج بار، شب هنگام در عالم خواب به آشپزخانه می‌رود و املت و سیب‎‌زمینی سرخ کرده درست می‌کند.

او معتقد است وجود زخم در روده دلیل این اتفاق است زیرا بخاطر این مشکل روزانه نمی‌تواند در وعده‌های غذایی خود را سیر کند و احتمالا گرسنگی باعث می‌شود که در عالم خواب به آشپزی بپردازد.

خوابگردی شبانه و باغبانی کردن

فردی در عالم خواب به حیاط رفته و با ماشین چمن‌زنی چمن‌های باغچه را کوتاه می‌کرد که همسرش سر رسید. همسرش می‌ترسید او را بیدار کند چون شنیده بود این کار ممکن است برای فرد خوابگرد خطرآفرین باشد. بنابراین ماشین را خاموش کرد و به رختخواب برگشت.

صبح روز بعد، خوابگرد باغبان به هیچ وجه حرف‌های همسرش را درباره واقعه شب گذشته باور نمی‌کرد.

خوابگردی که ایمیل می‌فرستاد

در سال ۲۰۰۵ یک زن ۴۴ ساله در خواب از کامپیوتر خود سه ایمیل فرستاد. این ایمیل‌ها به صورتی غیرقابل فهم نوشته شده بودند. در اولین ایمیل که کامل‌تر از بقیه بود، نوشته شده بود: فردا بیا، شام و نوشیدنی، ساعت ۴ نوشیدنی و خاویار بیاور.

متخصصان می‌گویند هر چند که این جملات ناقص هستند ولی اینکه یک فرد در عالم خواب بتواند تایپ کند، یک پیغام بنویسد و ایمیل ارسال کند، بسیار عجیب است. به‌ویژه این‌که این زن کلمه عبور خود را نیز به خاطر داشته است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب عجیب‌ترین خوراکی‌ها در سراسر جهان را بخوانید.

 • عجیب ترین رستوران های جهان

  تجربه صرف غذا با وحشت و هیجان

  عجیب ترین رستوران های جهان در کدام کشورها واقع شده اند و در این رستوران‌ها چه می‌گذرد؟ این…
 • انسان بدون آب چقدر زنده می ماند

  چند روز بدون آب دوام می‌آوریم؟

  در اغلب کشورهای توسعه‌یافته، دسترسی به آب آشامیدنی پاک به‌سادگی بازکردن شیر آب است. اما تق…
 • مضرات چای کیسه ای

  مضرات چای کیسه ای را جدی بگیرید

  مضرات چای کیسه ای مانع از جایگزین شدن چای با این نوشیدنی فوری می‌شود. در دنیای امروز به دل…
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

تجربه صرف غذا با وحشت و هیجان

عجیب ترین رستوران های جهان در کدام کشورها واقع شده اند و در این رستوران‌ها چه می‌گذرد؟ این…