اتاق خواب کوچک خود را بزرگ‌تر کنید!

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر در اتاق خواب خود مشکل کمبود جا دارید، فقط با اندکی هوشمندی می‌توانید هم وسایل‌ خود را خوب جا دهید و هم فضای کافی برای رفت‌وآمد در اتاق داشته باشید. با ما همراه باشید.
چیدمان در اتاق خواب کوچک

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک خود مشکل دارید؟ شاید با خودتان فکر کنید که چون اتاق خواب‌ شما کوچک است، پس دیگر نمی‌توانید چیدمانی زیبا و چشم‌نواز داشته باشید. اما سخت در اشتباه‌ هستید. در این مطلب از مجله دلتا نکاتی در مورد چیدمان در اتاق خواب کوچک می‌پردازیم.

ایجاد تقارن

می‌توانید تخت‌خواب‌ را در میانه‌ عرض اتاق، زیر پنجره بگذارید. همچنین پاتختی‌ها را در دو سو با اندکی فاصله از دیوار جا دهید. در ضمن می‌توانید در قسمت دیوار روبه‌روی پنجره یک کمد لباس باز قرار دهید.

چیدمان در اتاق خواب کوچک

کمد لباس باز(بدون در)، چون در ندارد، برای قراردادن اسباب در قسمت دیوار کناری مشکلی نخواهید داشت. بنابراین اگر دوست داشتید، می‌توانید یک دراور جمع‌وجور هم همان‌جا قرار دهید.

حذف یکی از پاتختی‌ها

در طراحی چیدمان در اتاق خواب کوچک بهتر است که تخت‌خواب از هر دو سو دارای فضای آزاد باشد. اگر یکی از پاتختی‌ها را حذف کنید، پاتختی و دراوری که در دو سوی تخت‌خواب قرار می‌دهید باید از نظر شکل با هم جور باشند تا حس تقارن بیش‌تری ایجاد شود. با چنین چیدمانی، در قسمت کمد لباس نیز برای بازکردن در کمد فضای کافی در اختیار خواهید داشت.

حذف یکی از پاتختی‌ها

حذف هر دو پاتختی

گاهی دیوار سمتی که می‌خواهید برای قراردادن تخت‌خواب استفاده کنید، آن‌قدر کوچک است که فقط خود تخت جا می‌گیرد. در این صورت، دیگر فضایی برای پاتختی‌ها باقی نمی‌ماند.

در چنین حالتی می‌توانید برای جبران نبود پاتختی، یک طاقچه در بالای سر تخت کار بگذارید. اگر زیر این طاقچه لامپ هم داشته باشد که دیگر عالی است. دراور و کمد لباس را هم می‌توانید در گوشه‌های اتاق جا دهید.

حذف هر دو پاتختی

اتاق لباس بزرگ با اتاق خواب کوچک

گاهی اوقات اتاق خواب‌هایی که اتاق لباس هم دارند، با وجود این‌که اتاق لباس‌ شما بزرگ است اما فضای داخلی خود اتاق کوچک است. اگر اتاق خواب شما هم چنین حالتی دارد، می‌توانید تخت‌خواب را در گوشه زیر پنجره قرار دهید.

در این حالت، از لبه‌ زیر پنجره به‌عنوان پاتختی استفاده کنید. به‌این‌ترتیب، احتمالا فضای کافی برای جادادن دراور، باز خواهد شد. بهره‌گیری از لامپ دیوارکوب در کنار تخت هم ایده‌ جالبی در نبود پاتختی است.

اتاق لباس بزرگ با اتاق خواب کوچک

فشرده اما جادار

شاید در برخی طراحی‌های چیدمان دیده باشید که در قسمت بالای سر تخت، آویز ریلی لباس تعبیه می‌کنند. چنان‌که می‌بینید، خود تخت‌خواب به‌تنهایی سه طرف دیوار را اشغال کرده است.

اما می‌توانید در سمت دیوار باقی‌مانده علاوه‌‌بر دراور، آویز لباس هم داشته باشید. حتما می‌پرسید چطور ممکن است؟ آویز لباس را در ارتفاع بالاتر نصب کنید، طوری‌که لباس‌ها بالای دراور آویزان شوند.

طراحی فشرده اما جادار

پیشنهاد مطالعه: مطلب با آینه‌ها خانه خود را بزرگ‌تر نشان دهید! را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این فرش شیک را در خانه بدوزید! +ویدیو

آیا می‌دانستید می‌توانید در خانه فرشی زیبا بدوزید؟ در این ویدیو از مجله اینترنتی دلتا به آ…