خانه کوچک خود را بزرگ و دلباز کنید!

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
طراحی داخلی و چیدمان منزل کوچک همیشه چالش برانگیز است. اگر به دنبال ایده‌هایی ساده و کاربردی برای چیدمان خانه کوچک خود هستید، این مطلب را تا انتها بخوانید.
چیدمان در خانه‌ های کوچک

با در نظر داشتن برخی از نکات می‌توان چیدمان در خانه‌ های کوچک را طوری انجام داد که از حداکثر فضا بتوان استفاده کرد. شاید با کم بودن فضای موجود، نتوان دکوراسیون مطلوب را چید اما با قرار دادن باکس‌های زیبا، قفسه‌ها و مواردی از این قبیل می‌توان نظم و زیبایی را در کنار هم برای منزل کوچک ایجاد کرد. با مجله دلتا همراه باشید.

توجه به نظم برای چیدمان منزل کوچک

مهم‌ترین گزینه برای چیدمان در خانه‌ های کوچک نظم داشتن لوازم و وسایل است. اینکه خانه کوچک باشد و ابزار و وسایل سر جای خود نباشند بیشتر باعث کوچک دیده شدن آن خواهد شد. سعی کنید به ترتیب همه لوازم را در کنار یکدیگر قرار دهید.

چیدمان در خانه‌ های کوچک

در این مورد باید وسایل و لوازمی که اغلب از آن‌ها استفاده نمی‌شود را نیز از گوشه و کنار بردارید تا فضا برای لوازم اصلی که مدام به‌کار برده می‌شوند باز شود. از گزینه‌های مختلفی مانند جعبه نیز می‌توانید برای نظم دادن به وسایل مورد نیز در چیدمان استفاده کنید.

نور کافی

نور را نباید حذف کرد. اگر در منزل کوچک، نورگیر یا پنجره‌ای وجود دارد، بهتر است اجازه داد نور به داخل منتقل شود و به هیچ وجه نباید آن‌ را با پرده‌های تیره پوشاند. می‌توان از پرده‌های نازک و روشن استفاده کرد که چین اضافی نداشته باشند. هر چه پرده‌ها ساده‌تر و بدون طرح باشند، می‌توانند به بزرگ دیده شدن فضا و نظم کمک کنند.

نور کافی

به ویژه برای منازلی که سقف کوتاه‌تری دارند، گرفتن نور با پرده‌های ضخیم یا کم کردن نور با مصرف لامپ‌ها و لوسترهای کم‌نور، می‌تواند به دلگیر شدن فضا منجر شود. به همین دلیل منابع نور را حذف نکنید و در صورت استفاده از لوستر بهتر است گزینه‌هایی انتخاب شوند که حباب‌های مات نداشته باشند.

انتخاب رنگ‌های مناسب

انتخاب مناسب‌ترین رنگ‌ها برای منازلی که متراژ کمی دارند، نکته بسیار مهمی است. استفاده از رنگ‌های روشن یا رنگ‌های خنثی برای کفپوش و دیوارها باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضا می‌شوند. با این کار نور منعکس شده نیز بیشتر خواهد بود. انتخاب رنگ تیره و فضای کم‌نور ممکن است فضا را کوچک‌تر نشان دهد.

انتخاب رنگ‌های مناسب

حتی در انتخاب لوازم منزل نیز لازم است رنگ‌های روشن بیشتری را انتخاب کنیم. البته توجه داشته باشید که این موضوع به بی‌روح شدن فضای منزل منجر نشود. برای پیش‌گیری از این موضوع می‌توانید رنگ‌های متنوعی را برای اکسسوری‌ها و لوازم کوچک انتخاب کنید.

انتخاب مبلمان مناسب

نکته مهم دیگری که باید توجه داشت انتخاب درست مبلمان است. مبلمان‌ مدرن بهترین گزینه برای انتخاب هستند. زیرا حجم کمتری از فضا را اشغال می‌کنند. هر چه مبلمان ساده‌تر انتخاب شوند شلوغی کمتری را ایجاد می‌کنند.

انتخاب مبلمان مناسب

می‌توانید برای استفاده بیشتر از فضا، نوعی از مبلمان را انتخاب کنید که دارای فضای ذخیره و جعبه هستند و برای قرار دادن برخی از لوازم از آن‌ها می‌توان استفاده کرد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب نکاتی درباره دکوراسیون آشپزخانه کوچک را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

چگونه مبل کهنه را نو کنیم؟

با خریدن چند کوسن جدید، هم ظاهر نویی به مبلمان خود می‌بخشید و هم دکوراسیون داخلی را کمی به…