آداب و رسومی که شما‌ را حیرت‌زده خواهد کرد

۱۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یک سری آداب و رسوم عجیب در دنیا وجود دارد که از حد معمول عجیب‌تر هستند و هضم آن‌ها واقعا کار سختی است!
آداب و رسوم عجیب

هر فرهنگ خاص در هر اقلیم، آداب و رسوم خودش را دارد. تفاوت و تنوع فرهنگی دنیایی از آداب و رسوم مختلف را به ‌وجود می‌آورد. در این بخش از مجله دلتا به شما چند آداب و رسوم عجیب مردم نقاط مختلف دنیا معرفی خواهد شد.

  • پرتاب آب دهان در مراسم ازدواج یونانی‌ها!

یکی از آداب و رسوم عجیب دنیا در مراسم عروسی یونانی‌ها اجرا می‌شود. شاید برایتان باورکردنی نباشد که در این مراسم، مهمانان به سمت عروس و داماد آب دهان پرتاب می‌کنند! مردم یونان معتقدند پرتاب آب دهان شیطان و بلا را دفع می‌کند و در فرهنگ آن‌ها نشانه‌ای از خوش‌یمنی است. البته این رسم فقط مختص عروسی‌ها نیست. در مراسم دیگری همچون غسل تعمید نوزاد نیز برای دوری از شیطان و رفع بلا اجرا می‌شود.

ازدواج یونانی‌ها

  • امتناع از استفاده از جوهر قرمز رنگ در کره جنوبی!

بر طبق تاریخ و سنت‌های کره جنوبی، جوهر قرمز برای نوشتن نام مردگان به کار می‌رفته است. به همین خاطر است که هنوز که هنوزه استفاده از جوهر قرمز رنگ برای نوشتن نام یک شخص تابو تلقی می‌شود و همه افراد کره جنوبی از جوهر قرمز رنگ فراری هستند!

  • غذاهای پرسروصدا در ژاپن!

هر سرزمینی آداب خاصی برای غذاخوردن دارد. در فرهنگ کشورهای غربی، ایجاد سروصدا هنگام غذا خوردن رفتار بی‌ادبانه تلقی می‌شود. در حالی ‌که در کشور ژاپن، ایجاد صداهای ناشی از تند غذاخوردن معنی کاملا متفاوتی دارد. این تفاوت بیشتر درمورد غذاهای رشته‌ای همچون پاستا و نودل مشهود است. در واقع، غربی‌ها عادت دارند چنگال را در رشته‌های دراز بپیچانند و آن‌ها را مهار کنند و سپس در دهان قرار دهند؛ اما ژاپنی‌ها بدون پیچاندن رشته‌ها، آن‌ها را سرو می‌کنند. به همین دلیل، این سبک غذاخوردن با سروصدا همراه است.

تولید صدا هنگام خوردن رشته‌فرنگی در ژاپن راهی برای نشان‌دادن لذت بسیار از طعم غذاست.
غذا خوردن در ژاپن
  • سنت عجیب برزیلی‌ها برای کسب مقبولیت و پذیرش اجتماعی!

یکی از آداب و رسوم عجیب جهان مربوط به برزیلی‌ها می‌شود. جالب است که بدانید پسران جوان قوم ساتاره ماوه برای ثابت کردن شجاعت و قدرتشان دستانشان را در یک سبد پر از مورچه فرو می‌کنند! نیش این مورچه‌ها واقعا دردناک است، اما این جوانان حاضرند تمام درد آن را تحمل کنند تا به عنوان یک پسر شجاع شناخته شوند و مقبولیت اجتماعی پیدا کنند!

  • مراسم تدفین در برزیل و ونزوئلا!

وقتی یک نفر از طایفه تانومانی‌ها می‌میرد، بدنش را می سوزانند. بعد از آن هم، خاکستر و استخوانش را در یک سوپ ترکیب می‌کنند و شرکت کنندگان در مراسم تدفین آن سوپ را میل می‌کنند! مردم این طایفه معتقدند که این کار باعث آرامش روح مرحوم می‌شود!

پیشنهاد مطالعه: مطلب خطرناک‌ترین غذاهای لوکس دنیا را در مجله دلتا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۷ دلیلی که پشه‌ها به سمت شما جذب می‌شوند

بیراه نیست اگر فکر می‌کنید که پشه‌ها شما را بیشتر از دیگران دوست دارند. در این مطلب به 7 د…