تزیین دیوارهای خانه با ایده‌هایی جذاب

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دیزاین دیوار، یکی از روش‌های محبوب در دکوراسیون داخلی خانه ما ایرانی‌ها است.
دیزاین دیوارهای خانه

از دیوار پشت تلویزیون و تخت خواب گرفته تا دیوار راهرو و راه پله! مطمئنا شما علاقه دارید که حداقل یکی از دیوارها را بصورت خاص دکور کنید. در این صورت جلوه فضای داخلی خانه زیبا می‌شود. از چه روش‌هایی برای تزیین دیوار خانه‌های خود می‌توانید استفاده کنید؟ در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم به روش‌های دیزاین دیوارهای خانه بپردازیم.

از شلف و قفسه برای چیدمان دکوری‌ها استفاده کنید!

یکی از راه‌های آسان و مقرون به صرفه برای دیزاین دیوار خانه نصب شلف و قفسه‌های دیواری روی آن است. بعد از نصب آن‌ها، دکوری‌ها، کتاب‌ها و یا گل و گلدان‌ها را رویشان چیدمان کنید. همچنین جلوه‌ای زیبا به اتاق خواب و نشیمن و پذیرایی منزل خود بدهید.

دیزاین دیوار

تابلو یا قاب عکس را برای دکور دیوار انتخاب کنید!

یکی از معمول‌ترین و آسان‌ترین روش هایی که آن را می‌توانید برای دیزاین دیوارهای خانه بکار ببرید، نصب تابلو و قاب عکس است.

در این روش پیشنهاد می‌کنیم که تابلوهای دکوری بزرگ را بالای نقطه کانونی فضا، مثل دیوار شومینه، دیوار پشت مبل سه نفره پذیرایی و یا دیوار پشت تاج تخت قرار دهید تا بیشتر در فضای داخلی جلوه کنند.

نکات بیشتر در مورد نحوه چیدمان تابلو را در مطلب نکاتی در مورد چیدمان تابلو را بخوانید.

دکور دیوار

گلدان‌های دیواری و یا استند مخصوص گلدان بخرید!

این روش مخصوص کسانی است که عاشق گل و گیاه هستند. باید بدانید که گل و گیاه از اجزای جدا نشدنی یک دکوراسیون داخلی ایده آل، به حساب می‌آیند. همچنین طراوت و تازگی به منزل شما می‌دهند.

پس می‌توانید از گلدان دیواری و آویز و یا استند مخصوص آن‌ها برای دکور روی دیوار استفاده کنید.

دکوراسیون دیوار

دیوارهای منزل را آینه کاری کنید!

از نظر من همیشه نباید تزئینات دیوار خانه‌ها، مثل تابلو، جلوه‌ای ثابت داشته باشد. در واقع جلوه سطحی از دیوارتان به کمک آینه، می‌تواند پویا باشد. البته به غیر از این ویژگی خاص، آینه فضای داخلی مد نظر شما را روشن و دلباز هم می‌کند. اما در استفاده از آن باید سبک طراحی منزل خود را در نظر داشته باشید.

دیوارهای منزل را آینه کاری کنید!

دیوارها را با برچسب یا استیکر دیواری دیزاین کنید!

مزیت استیکر دیواری نسبت به پوستر و کاغذ دیواری، آسان بودن نصب و کندن آن است. شما می‌توانید در مدت کوتاه از طرح‌های دکوری دیگری برای دیوارها استفاده کنید و به فضای خانه خود تنوع دهید.

برچسب یا استیکر دیواری

برای خانه‌های سنتی، بشقاب دیوارکوب بخرید!

اگر عاشق هنر اصیل ایرانی هستید و علاقه دارید خانه‌تان فضای سنتی قدیم را داشته باشد، بشقاب‌های دیوارکوب، بهترین گزینه برای تزیین دیوارها هستند.

این روش برای دکوراسیون‌های سنتی بسیار مناسب است. بهتر است آن را در منازل مدرن و امروزی بکار نبرید.

بشقاب دیوارکوب

دیوارها را با طرح‌های خاص نقاشی کنید!

حتما لازم نیست که دیوارها یکرنگ و یکنواخت نقاشی شوند و یا با کاغذ دیواری طرح‌دار شوند. می‌توانید به کمک شابلون‌های مخصوصِ نقاشی، طرح مدنظر خود را روی دیوار بیندازید و آن را دیزاین کنید.

طرح‌های خاص نقاشی روی دیوار

پیشنهاد مطالعه: مطلب با این ترفندها، اتاق خواب همیشه مرتب می‌ماند! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این پرده‌ها آشپزخانه را شیک و مدرن می‌کنند

انتخاب یک پرده مناسب برای دکور آشپزخانه می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی فضا و البته ش…