سقف کوتاه خانه را بلندتر نشان دهید!

۱۰
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
طراحی خانه‌هایی که سقف کوتاهی دارند بعنوان امری چالش برانگیز برای طراحان داخلی تلقی می‌شود. سقف کوتاه بر افراد تاثیر منفی گذاشته و باعث ایجاد گرفتگی محیط می‌شود.
سقف کوتاه خانه

در برخی از خانه‌ها نیز سقف‌ها از ارتفاع استاندارد کوتاه‌تر است و فضای موجود بسیار تنگ و فشرده بنظر می‌رسد. اگر یک سقف کمتر از ۲.۵ متر ارتفاع داشته باشد، باعث می‌شود تا احساس کنید که دیوارهای موجود در خانه به شما فشار وارد می‌کنند. اگر شما نیز در خانه‌ای با سقف کوتاه زندگی می‌کنید، با مجله دلتا همراه باشید تا با ترفندهای بلندتر نشان دادن سقف کوتاه خانه آشنا شوید.

رنگ سقف‌های کوتاه را بر روی دیوارها ادامه دهید

اولین روشی که می‌توانید بکار ببرید این است که رنگ سقف را بر روی دیوارها ادامه دهید. این روش در مورد ایجاد خطای دید در مرزهای موجود سقف، روشی بسیار کارآمد است.

 ایده برای سقف‌های کوتاه

اما به چه میزان باید این رنگ را ادامه داد؟ برای این منظور می‌توانید یک سوم و یا حتی یک دوم دیوار را در نظر گرفته و رنگ سقف را بر روی آن ادامه دهید. اگر این کار هماهنگ با سلیقه شما نیست، می‌توانید تنها ۱۰ سانتی متر از دیوار را در نظر گرفته و رنگ سقف را بر روی آن امتداد دهید.

مبلمانی با ارتفاع کوتاه

اگر در مبلمان، مدل‌هایی با ارتفاع کوتاه‌تر را انتخاب کنید، به نوعی خطای دید ایجاد شده و سقف از آن‌چه که هست بلندتر احساس می‌شود. ویژگی دیگر مبلمان کوتاه این است که اگر در مقابل پنجره‌ها قرار بگیرند، مانع از ورود نور طبیعی به داخل خانه نخواهند شد.

برای اینکه چیدمان مبل خانه خود را به درستی انجام دهید، مطلب بایدها و نبایدهای چیدمان مبل در خانه شما را بخوانید.

سقف های کوتاه

 

طراحی‌های عمودی را بکار ببرید

استفاده از تزئینات و چیدمان‌های عمودی بر روی دیوار باعث می‌شود تا سقف از آنچه که هست بلندتر دیده شود. برای این منظور می‌توانید از یک کتابخانه عمومی استفاده کنید. همچنین شلف‌ها، قفسه‌های دیواری، قاب عکس‌ها و تابلوها را به شکل عمودی بر روی دیوار نصب کرده و تا سقف آن‌ها را ادامه دهید.

طراحی‌های عمودی

از پرده‌ها کمک بگیرید

پرده‌ها را به چوب پرده‌هایی آویزان کنید که به سقف متصل می‌شوند. یا در نزدیک‌ترین فاصله به سقف آن‌ها را نصب کنید. این‌گونه چشم بیننده دچار خطای دید شده و پنجره و ارتفاع سقف را از آن‌چه که هست بزرگ‌تر احساس خواهید کرد. ارتفاع پرده نیز در این مورد بسیار تاثیرگذار خواهد بود. به همین دلیل بهتر است که ارتفاع پرده ها را از سقف تا کف زمین در نظر بگیرید.

از پرده‌ها کمک بگیرید

استفاده از خطوط عمودی

بدون شک یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین راه‌ها برای بلندتر نشان دادن سقف، استفاده از خطوط و طرح‌های عمودی بر روی رنگ دیوار و یا استفاده از کاغذ دیواری است. خطوط عمودی بدون استثنا در هر مکانی باعث می‌شوند تا ارتفاع آن مکان بلندتر از آن‌چه که هست دیده شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۷ ترفند کاربردی برای چیدمان آشپزخانه را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

نکاتی که هنگام چیدمان اتاق خواب باید بدانید!

اتاق خواب یکی از اتاق‌های مهم هر خانه است، چرا که ما عمدتا خستگی‌های خود را به این اتاق آو…